Κινηματογραφική κουβέντα....

8avos

Member
Μηνύματα
647
Likes
6.348
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Αν θέλετε απλά να χαλαρώσετε και να περάσετε όμορφα... μιά πολύ καλή πρόταση στο ΝΕΤΦΛΙΞ

"ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΑΓΑΠΩ"

Ευχάριστη κωμωδία-δραματική κομεντί με άρωμα ΙΤΑΛΙΑς!(Σικελία)
πανέμορφα τοπία!και πολύ ...χρώμα παντού!
έχει να κάνει με σχέσεις....σχέσεις ...σχέσεις χιχι
ωραίοι χαρακτήρες,απολαυστικοί διάλογοι
χωρίς ωστόσο να λείπουν τα στοιχεία του ρομαντισμού και της συγκίνησης!!!ειδικά προς το τελευταίο μισάωρο
 
Last edited:

panpan

Member
Μηνύματα
6.861
Likes
26.605

8avos

Member
Μηνύματα
647
Likes
6.348
Αν θέλετε απλά να χαλαρώσετε και να περάσετε όμορφα... μιά πολύ καλή πρόταση στο ΝΕΤΦΛΙΞ

"ΕΓΩ ΠΟΥ ΜΟΝΟ ΕΣΕΝΑ ΑΓΑΠΩ"

Ευχάριστη κωμωδία-δραματική κομεντί με άρωμα ΙΤΑΛΙΑς!(Σικελία)
πανέμορφα τοπία!και πολύ ...χρώμα παντού!
έχει να κάνει με σχέσεις....σχέσεις ...σχέσεις χιχι
ωραίοι χαρακτήρες,απολαυστικοί διάλογοι
χωρίς ωστόσο να λείπουν τα στοιχεία του ρομαντισμού και της συγκίνησης!!!ειδικά προς το τελευταίο μισάωρο
Ενταξει,πλακα μου κανεις...Η αρχη της ταινιας ειναι στο Polignano a Mare στο οποιο ημουν την περασμενη δευτερα με την βεσπα,σημερα την προτεινεις εσυ,την βαζω και βλεπω τους πρωταγωνιστες να σουλατσαρουν (οπως εγω) με τη βεσπα μεσα στην πολη!

Ποιο dejavu δεν γινεται!!!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Ενταξει,πλακα μου κανεις...Η αρχη της ταινιας ειναι στο Polignano a Mare στο οποιο ημουν την περασμενη δευτερα με την βεσπα,σημερα την προτεινεις εσυ,την βαζω και βλεπω τους πρωταγωνιστες να σουλατσαρουν (οπως εγω) με τη βεσπα μεσα στην πολη!

Ποιο dejavu δεν γινεται!!!
:clap:έχω"μύτη"εγώ.κάτι ήξερα:cool:
 
Last edited:
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Για τους λάτρεις των ψυχολογικών θρίλερ προτείνω στο ΝΕΤΦΛΙΞ ΤΟ

"ΑΝΤΙΔΟΤΟ ΣΤΗΝ ΕΥΕΞΙΑ"!!!

του βραβευμένου με Όσκαρ (ΣΗΜΑ ΚΙΝΔΥΝΟΥ)σκηνοθέτη Γκόρ Βερμπίνσκι
συμπαραγωγή Αμερικής -Γερμανίας,ταινία του 2017

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ σκηνοθεσία,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ φωτογραφία,ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ μουσική!!!
Θυμίζει κάτι λίγο από INCEPTION (του Νόλαν)και περισσότερο ΝΗΣΙ ΤΩΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΩΝ(του Σκορτσέζε)

Ενας νεαρός χρηματιστής στέλεχος μεγάλης χρηματοοικονομικής εταιρείας της Ν,Υόρκης καλείται να μεταβεί σε ένα θεραπευτικό κέντρο-spa κάπου στις Αλπεις-Ελβετία για να φέρει πίσω σημαίνον πρόσωπο -στέλεχος της εταιρείας του που είχε πάει εκεί για θεραπεία....

Η ταινία έχει μεγάλη διάρκεια σχεδόν 2μιση ώρες,αλλά προσωπικά ΔΕΝ με κούρασε καθόλου
Προσφέρει ένα διαρκές μυστήριο και αγωνία και παρ όλο που το σενάριο μπορεί για κάποιους να "χωλαίνει" το τόσο άρτια σχεδόν αριστουργηματικό ΤΕΧΝΙΚΑ αποτέλεσμα από θέμα σκηνοθεσίας και μουσικής σε αποζημιώνει τόσο μα τόσο πολύ ,είναι πολύ"χορταστικό"αυτό που βλέπεις και ακούς που δεν θέλεις να τελειώσει!
Στο τελευταίο δε μισάωρο αποκτά και μεγαλύτερη δυναμική και ένταση!!με εναλλαγές καταπληκτικών εικόνων!!και ένα μηνυματικό φινάλε!

Αρκετοί συμβολισμοί και αλληγορίες,αρκετά ερωτηματικά(όπως άλλωστε συμβαίνει σε παρόμοια ψυχολογικά θρίλερ)για τα όρια μεταξύ πραγματικού και φανταστικού και αρκετές αλήθειες για το πραγματικό νόημα της ζωής!

Αφησα για το τέλος τα εύσημα για τον εκπληκτικό 35χρονο πρωταγωνιστή, αμερικανό ηθοποιό Ντέιν Ντε Χααν!!!!!
και τους επίσης εξαιρετικούς συμπρωταγωνιστές τον γνωστό Αγγλο Τζέισον Αιζακς και την αγγλίδα Μία Γκόθ
 
Last edited:

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.698
Μήπως είδε κανείς χθες στην ΕΤ3 το ''Κρύο της Τραπεζούντας'' να μου πει το τέλος? εννοείται σε σπόιλερ ή σε μνμ. Πρέπει να έχασα τα 2-3 τελευταία λεπτά, θα ήμουν υπόχρεος, αν και έχω την υποψία ότι υποσυνείδητα προστάτεψα τον εαυτό μου από ένα πολύ άσχημο τέλος, μακάρι να μην είναι έτσι..
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
Μήπως είδε κανείς χθες στην ΕΤ3 το ''Κρύο της Τραπεζούντας'' να μου πει το τέλος? εννοείται σε σπόιλερ ή σε μνμ. Πρέπει να έχασα τα 2-3 τελευταία λεπτά, θα ήμουν υπόχρεος, αν και έχω την υποψία ότι υποσυνείδητα προστάτεψα τον εαυτό μου από ένα πολύ άσχημο τέλος, μακάρι να μην είναι έτσι..
Kι εγώ μισή την είδα ΑΛΛΑ την έχει στο WEBTV ERTFLIX :clap:
οπότε θα την δούμε στον υπολογιστή
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.698
Kι εγώ μισή την είδα ΑΛΛΑ την έχει στο WEBTV ERTFLIX :clap:
οπότε θα την δούμε στον υπολογιστή
ok το βρήκα τώρα αμέσως, έπρεπε να το είχα καταλάβει ότι θα τελειώσει έτσι, με την ευκαιρία ανακάλυψα και το webtv ert
Ευχαριστώ!!!
 
Last edited:

barkour

Member
Μηνύματα
1.159
Likes
5.041
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Ξερει κανεις που μπορουμε να δουμε τη << Μπαλάντα της τρυπιας καρδιας >> σε κανενα μαραφετι - που λεει και η Sassenach.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.669
Μέλη
38.806
Νεότερο μέλος
xeniagousia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom