Ινδονησία Κοίτα Μιχάλη μου, το χάλι μου και πάμε Μπαλί!

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Απ`οτι ειδα εχει πολλους τυπους δωματιων δειτε τα απο το επισημο σαιτ.

.:: Melia Bali ::.
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
για το Laguna Resort γνωριζει κατι καποιος..........
Εχει δωμάτια που βγάζουν στην πισίνα Lagoon Access νομιζω τα λένε, και μου έχουν πει οτι είναι τα καλυτερα, όσο για τιμές .... ιδού η απάντηση για Αυγουστο ..

Warmestgreetings from The Laguna a Luxury Collection Resort & Spa Nusa Dua, Bali .

We are delighted to learn of your interest in accommodation atTheLaguna a Luxury Collection Resort & SpaNusa Dua, Bali. Please see below our offers for your reference and consideration:


Deluxe Lagoon View

Size: 36-square meters

A spectacular view tothe beautiful lagoon fromthe private balcony is a feature of this room. Featuring 42 inch flat screen plasma TV, DVD player, carved local paras stone, highly polished teakwood floor, hand-woven wool carpets, new teakwood and burl wood cabinetry, high speed broad band and Wi-Fi internet access, bathroom with shower and oversize bathtub.

The room rateat US$ 315(plus 21% government tax& service charge)per room per night inclusive ofInternational buffet breakfast fortwo persons

Deluxe Studio

Size: 48-square meters

Discover the beautiful lagoonsor tropical garden views from the private balcony of Deluxe Studio.Featuring 42 inch flat screen plasma TV, DVD player, carved local paras stone, highly polished teakwood floor, hand-woven wool carpets, new teakwood and burl wood cabinetry, high speed broad band and Wi-Fi internet access, large bedroom with living room area. The studio offers an exclusive bedroom and sitting area, furnished in a mixture of traditional Balinese and modern design with stylish wooden floor. The marbled bathroom has a separate walk in shower and oversized bathtub.

The room rateat US$ 340(plus 21% government tax& service charge)per room per night inclusive ofInternational buffet breakfast fortwo persons

Deluxe Lagoon Access

Size: 36-square meters

The room provides a private access to the blue lagoon fromthe room’s balcony. Featuring 42 inch flat screen plasma TV, DVD player, carved local paras stone, highly polished teakwood floor, hand-woven wool carpets, new teakwood and burl wood cabinetry, high speed broad band and Wi-Fi internet access, bathroom with shower and oversize bathtub. This highly popular room allows you to step out from your balcony for a swim anytime you prefer in the vast swimming lagoons.

The room rateat US$ 390(plus 21% government tax& service charge)per room per night inclusive ofInternational buffet breakfast fortwo persons

Deluxe StudioLagoon Access

Size: 48-square meters

The studio provides a private access to the blue lagoon fromits private balcony.A feature of this accommodation is the large bedroom and living areafeaturing 42 inch flat screen plasma TV, DVD player, carved local paras stone, highly polished teakwood floor, hand-woven wool carpets and alsonew teakwood and burl wood cabinetry.High speed broad band and Wi-Fi internet accessis accessible from the room at anytime
The marbled bathroom has a separate walk in shower and oversized bathtub. This highly desired room allows you to step out from your balcony for a swim anytime you prefer in the vast swimming lagoons.

The room rateat US$ 440(plus 21% government tax& service charge)per room per night inclusive ofInternational buffet breakfast fortwo persons

Executive Suite

Size: 60-square meters

Spacioussuite with separate bedroom, living room and dining room which has a private balcony which displayed through a framed sliding door with fascinating view of lush tropical gardens and blue lagoons.

All suites feature a cozy dining area, personal entertainment system- including 42 inch flat screen plasma TV & DVD player - and exclusive artwork provides a residential feel.

Thesuite rateat US$ 500(plus 21% government tax& service charge)per room per night inclusive ofinternational buffet breakfast fortwo persons

ACCOMMODATION BENEFITS & SERVICES :

Welcome drink and chilled towel upon arrival
Welcome fruit platter in room upon arrival
24 hours butler service
Complimentary bottled mineral waterinroom
Complimentary coffee or teaservedin-room by your butler
Complimentary light pressing(3 pieces)upon arrival
Complimentary access to gymnasium, sauna and jacuzzi
ComplimentaryAfternoonTea with homemade pastry from 15.00 - 16.00 hours atMayang Sari Lounge
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Ευχαριστω πολυ arbi!
Πηρα ηδη προσφορα απευθειας απο το ξενοδοχειο και μου κανουν καλη τιμη και αναβαθμιση δωματιου. Τους παζαρευω λιγο ακομη μπας και κατεβασω κι'αλλο την τιμη...
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Ευχαριστω πολυ arbi!
Πηρα ηδη προσφορα απευθειας απο το ξενοδοχειο και μου κανουν καλη τιμη και αναβαθμιση δωματιου. Τους παζαρευω λιγο ακομη μπας και κατεβασω κι'αλλο την τιμη...
Την παραπάνω προσφορά την πήρα πριν 15 μέρες περίπου και μου φάνηκε λίγο ακριβή. Constadina πόσο στο αφήνουν με τα παζάρια? Εγω έκλεισα Melia με 100 euro.
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Την παραπάνω προσφορά την πήρα πριν 15 μέρες περίπου και μου φάνηκε λίγο ακριβή. Constadina πόσο στο αφήνουν με τα παζάρια? Εγω έκλεισα Melia με 100 euro.
εγω ακομα δεν εχω κλεισει. η αληθεια ειναι οτι ειμαι και εγω αναμεσα στα δυο... melia και laguna.
λοιπον το Laguna μου το αφηνουν usd 230 (με τους φορους), με πρωινο και αναβαθμιση δωματιου σε deluxe studio kai vip treatment.
εσυ το melia το εκλεισες με πρωινο 100 euro??? τι δωματιο? εχεις και μεταφορες απο και προς το αεροδρομιο?
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
τσαμπα δεν ειναι, αλλα βλεπω οτι μου κατεβαζουν αρκετα την τιμη απο την τιμη του site...
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
εγω ακομα δεν εχω κλεισει. η αληθεια ειναι οτι ειμαι και εγω αναμεσα στα δυο... melia και laguna.
λοιπον το Laguna μου το αφηνουν usd 230 (με τους φορους), με πρωινο και αναβαθμιση δωματιου σε deluxe studio kai vip treatment.
εσυ το melia το εκλεισες με πρωινο 100 euro??? τι δωματιο? εχεις και μεταφορες απο και προς το αεροδρομιο?
Έκλεισα μέσω του VErsus 3 πρώτες μέρες, αλλά από ότι είδα και στο hotels.com έχει την ίδια τιμή. Τωρα για το laguna, έχει μείνει μια φίλη μου εκει και της άρεσε λέει, γι αυτο και το ψάχνω. Εχω μπεί στο site 2-3 φορές και έχω βρει και με $200 την βραδυά. Δεν ξέρω τι θα κάνω τελικά, από την μια σκέφτομαι σε ένα μέρος που βρίσκεις δωμάτια με 8 ευρώ δεν είναι αμαρτία να δώσουμε 200 και πόσο θα μείνουμε στο δωμάτιο? Αλλα από την άλλη μια ψυχη που είναι να βγεί ....
 
Μηνύματα
28
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Σε αναζήτηση
Arbi το τα 200US$ που λες φαντάζομαι είναι χωρίς τους φόρους και ίσως χωρίς πρωινό??

Το Melia που το βρήκες 100Euro ?? Από το Versus travel ή από κάπου αλλού(site etc).
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Arbi το τα 200US$ που λες φαντάζομαι είναι χωρίς τους φόρους και ίσως χωρίς πρωινό??

Το Melia που το βρήκες 100Euro ?? Από το Versus travel ή από κάπου αλλού(site etc).
ΜΙχαλη , το πακέτο του versus το είχε 100 την ημέρα, το Melia, πήγα σήμερα να κλεισω για ακόμα 3 μέρες , 15 αυγούστου και μου είπαν δωμάτια γιοκ ... στο site του melia έχει βέβαια με 140 euro. Αν σου κάνει η τιμη ... δες και στο www.yeego.com και www.hotels.com ή απευθείας στο ξενοδοχείο.

Το laguna το είδα προχτές $200 και έκανα χαζομάρα που δεν έκλεισα, γιατί σήμερα μου έστειλαν μηνυμα ότι δωμάτια πλέον πάνω από $325++ ....
 

Constadina

Member
Μηνύματα
50
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί - Κουάλα Λουμπούρ
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
τελικα αν δεν τους πιεσεις λιγο οι τιμες δεν κατεβαινουν...πως ταξιδευεις arbi?με ποια εταιρια?εκει θα νοικιασεις μηχανακι ή θα παιρνεις ταξι!
 

ARBI

Member
Μηνύματα
34
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Paris
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
τελικα αν δεν τους πιεσεις λιγο οι τιμες δεν κατεβαινουν...πως ταξιδευεις arbi?με ποια εταιρια?εκει θα νοικιασεις μηχανακι ή θα παιρνεις ταξι!
Είχα κρατήσει το τηλέφωνο του Polo, από κάποιον που είχε γραψει εδω μια ιστορία, και τον ειχε χρησιμοποιήσει, είναι ξεναγός με αυτοκίνητο , περίπου 30 ευρω την ημέρα. Του έστειλα mail και κανονισα να μου κάνει κάποιες εκδρομες.

Μετά θα μετακινηθώ με ταχι και αν δω οτι τα πραγματα είναι καλά, μπορεί να νοικιάσω μηχανή ή αυτοκίνητο. Αλλα πρέπει να πάω στην ΕΛΠΑ να πάρω ένα χαρτί για να μπορώ να οδηγήσω εκεί. Δεν ξέρω αν θα προλάβω ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.517
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom