Γερμανία Κολόνια απο την Κολωνία!

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Λατινα μου, οπως ειπε και μια ελληνιδα φιλη, "αυτος (ο Κουνελλης δηλαδη) δεν ειχε καμια τυχη να κανει καριερα στην Ελλαδα, γι αυτο και εφυγε!".
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Πάντως...πλάκα πλάκα ο Κουνέλλης τα είχε τα conne του και τα κατάφερε να χώσει και καναδυό έργα του σε εκθέσεις εδώ και εκεί! :bleh:
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ναι, αλλα τα εργα του ειναι τραγικα... Αρκουν τα κονε για να κανει ενας καλλιτεχνης καριερα? Μηπως εκανε κατι πραγματικα ωραιο στο παρελθον και τωρα απλα απολαμβανει τη φημη του και συνεχιζει κανοντας βλακειες?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Ναι, αλλα τα εργα του ειναι τραγικα... Αρκουν τα κονε για να κανει ενας καλλιτεχνης καριερα? Μηπως εκανε κατι πραγματικα ωραιο στο παρελθον και τωρα απλα απολαμβανει τη φημη του και συνεχιζει κανοντας βλακειες?
κετσι να ειναι, που δεν νομιζω, αυτο παραεινα μεγαλη πολυτελεια..
κεμενα στα κονε παντως ειχε παει το μυαλο μου...:roll:
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Ε ποσα κονε πια? Εχει εργα σε Γερμανια, Ισπανια και Γαλλια (και δεν ξερω και εγω που αλλου!). Τι ειναι? Η amnesty international με τοσα κονε σε ολο τον κοσμο?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Τόσο χάλι δηλαδή, ε; Φαντάσου δηλαδή... τι μπορεί να έχει κάνει αυτός ο άνθρωπος για να έχει χωθεί σε τόσες μεριές...χα χα χα!
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Τόσο χάλι δηλαδή, ε; Φαντάσου δηλαδή... τι μπορεί να έχει κάνει αυτός ο άνθρωπος για να έχει χωθεί σε τόσες μεριές...χα χα χα!
γεια σου βρε cake με τα ωραια σου!!!τοσο χαλι και ακομη χειροτερα...
ας αφησει ο καθενας την φαντασια του ελευθερη..
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Οριστε ενα εργο του. Ενα παρομοιο ειδα εγω στο Κολουμπα, με χρυσο φοντο. Τα συμπερασματα για την τεχνη του δικα σας. Και οπως λενε η Λατινα και ο Cakenet, αφηνουμε τη φαντασια μας να οργιαζει.
Ασχετο, αλλα φανταζεστε να ξεχαστει κανενας και να κρεμασει το παλτο του? :)
 

Attachments

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Οριστε ενα εργο του. Ενα παρομοιο ειδα εγω στο Κολουμπα, με χρυσο φοντο. Τα συμπερασματα για την τεχνη του δικα σας. Και οπως λενε η Λατινα και ο Cakenet, αφηνουμε τη φαντασια μας να οργιαζει.
Ασχετο, αλλα φανταζεστε να ξεχαστει κανενας και να κρεμασει το παλτο του? :)
κατι αναλογο, αν οχι το ιδιο, ειδα κεγω στο reina sofia..
φαινεται πως οι καλογεροι τον εμπνεουν..θυμαμαι οτι απο το σακακι που ηταν κρεμασμενο στο reina sofia, ελειπε ενα κουμπι:shock::shock:(σοβαρα μιλαω..το προσεξα πολυ το εργο..)!!!!
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
κατι αναλογο, αν οχι το ιδιο, ειδα κεγω στο reina sofia..
φαινεται πως οι καλογεροι τον εμπνεουν..θυμαμαι οτι απο το σακακι που ηταν κρεμασμενο στο reina sofia, ελειπε ενα κουμπι:shock::shock:(σοβαρα μιλαω..το προσεξα πολυ το εργο..)!!!!
:haha::haha::haha::haha: Ηταν συμβολικο. Ηθελε να δειξει τον αεναο αγωνα του ανθρωπου για προσωπικη ολοκληρωση, το βασανιστικο αισθημα της ελλειψης και της απωλειαςτων υλικων και ηθικων αγαθων, τα δεσμα του συγχρονου πολιτη, που εγκλωβιζεται στο πεπαλαιωμενο μανδυα του κοινωνικου γιγνεσθαι... Μη μου πεις οτι δεν τα καταλαβες??? :haha::haha::haha:
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Α...λαμαρινατζής είναι ο άνθρωπος! Είπα κι εγώ... για καλλιτέχνη τον περάσανε!

Θα πήγε κάνας Γάλλος ψώνιο με εξοχικό σπίτι στην Ελλάδα και αμύθητη περιουσία να φτιάξει τα κάγκελα, θα τον ρώταγε στα ελληνικά που μόλις είχε μάθει φρέσκα φρέσκα, θα του απάντησε ο Κουνέλλης κανένα "καλλιτέχνης είμαι στην ηλεκτροσυγκόλληση", διάβασε ο Γάλλος το "καλλιτέχνης" στο λεξικό του, το μετέφρασε πιστά και να πως εξελίσσονται τα πράγματα! Είναι να μη σου κάτσει! :haha::haha::haha:

Καλά...λατίνα, σε φαντάζομαι πόση ώρα το επεξεργαζόσουνα! Σου λέει το κορίτσι, μήπως είναι μέσα στις τσέπες του σακακιού κρυμμένο το έργο; Κοιτάει από εδώ, κοιτάει από εκεί...τίποτα! :bleh::bleh::bleh:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Καλά...λατίνα, σε φαντάζομαι πόση ώρα το επεξεργαζόσουνα! Σου λέει το κορίτσι, μήπως είναι μέσα στις τσέπες του σακακιού κρυμμένο το έργο; Κοιτάει από εδώ, κοιτάει από εκεί...τίποτα! :bleh::bleh::bleh:
βασικα, κοιταζα κατω, μηπως το δω πεσμενο πουθενα..δυστυχως, τιποτα..
μετα σκεφτηκα οτι και να βρω το κουμπι, δεν εχω βελονα και κλωστη..και ετσι καθησυχασα τις τυψεις μου και προσηλωθηκα στο "εργο"..
μετα απο συζητηση με το boyfriend, καταληξαμε οτι το εργο που ειχαμε δει στο reina sofia δεν ειχε καλογερο...αλλα κρεμαστρα βιδωμενη στον τοιχο, απο την οποια κρεμοταν το σακακι απο το οποιο ελειπε το κουμπι..ουφ!!μα τι λεπτομερειες θυμαμαι!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.216
Μηνύματα
883.858
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom