Γερμανία Κολόνια απο την Κολωνία!

neikos

Member
Μηνύματα
35
Likes
4
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδία
ειχα περασει κι εγω δυο μερες απο την κολωνια... δυστυχως το ξενοδοχειο και καποιες αλλες συγκυριες δεν μας αφησαν να την ευχαριστηθουμε... εκπληκτικος ηταν ο καθεδρικος ναος που ηταν στο κεντρο σχεδον της πολης, ο μεγαλυτερος στην Γερμανια, και επισης οι μπυραριες ηταν απιστευτες... καθως και η μανια να προσφερουν μπυρα σε ποτηρι για ουζο...
δε θα ελεγα οτι η πολη ηταν ιδιαιτερα ομορφη... αρκετα βιομηχανικη...
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη

Attachments

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Εγω εφερα ενα σουβερ της Gaffel Koelsch, με το οποιο κανεις καμακι στα μπαρακια. Απο πισω λεει:

Willst du
O ein Gaffel mit mir trinken?
O mir deine Telefonnummer aufschreiben?_____________________
O meinen Deckel bezahlen?


Δηλαδη...

Θελεις
Ο να πιεις μαζι μου μια μπυρα Gaffel?
O να μου γραψεις το τηλεφωνο σου?_____________________
Ο να πληρωσεις ενα σουβερ (να με κερασεις μπυρα δηλαδη)?

Εσυ απλα ζητας ενα στυλο απο τη σερβιτορα, αν δεν εχεις μαζι σου, βαζεις τικ στο καταλληλο κυκλακι και το στελνεις στο προσωπο που σε ενδιαφερει! Καλο, ε?
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εγω εφερα ενα σουβερ της Gaffel Koelsch, με το οποιο κανεις καμακι στα μπαρακια. Απο πισω λεει:

Willst du
O ein Gaffel mit mir trinken?
O mir deine Telefonnummer aufschreiben?_____________________
O meinen Deckel bezahlen?


Δηλαδη...

Θελεις
Ο να πιεις μαζι μου μια μπυρα Gaffel?
O να μου γραψεις το τηλεφωνο σου?_____________________
Ο να πληρωσεις ενα καπακι (μπυρας)?

Εσυ απλα ζητας ενα στυλο απο τη σερβιτορα, αν δεν εχεις μαζι σου, βαζεις τικ στο καταλληλο κυκλακι και το στελνεις στο προσωπο που σε ενδιαφερει! Καλο, ε?
κορυφαιο!!!!!και μετα απο τις 5 πρωτες μπυρες, βαζεις τικ και στα 3!!!!:haha::haha:
 

SARAH

Member
Μηνύματα
221
Likes
27
Αχινουλι καταπληκτικη περιγραφη και περιεκτικη...και η δε κουβεντα σας για τους Ελληνες καλλιτεχνες... καθομαι και γελαω μονη μου...μου φτιαχνεται τη διαθεση βρε παιδια!!!
 

mary_a

Member
Μηνύματα
1.180
Likes
110
Ταξίδι-Όνειρο
Route 66
κορίτσια μάλλον εγώ πίνω ούζο σε μικρότερο ποτήρι!! :)
 

amantab

Member
Μηνύματα
133
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
Όπου γης και πατρίς...
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρος
axinos!Ευχαριστω πολυ για το αρθρο, μου εδωσε καποιες ιδεες, και ιδίως για το Insel Hambroich που όντως αλλιώς δεν θα το εντόπιζα. Εγώ σπουδάζω Ολλανδία και μόλις τελείωσε η εξεταστική..θα πάμε λοιπόν μερικές μέρες να αποτάξουμε το βάρος των μαθημάτων από πάνω μας:xmas_smile:γι' αυτό θα ήθελα κάποιες πληροφορίες αν θυμάσαι για τη νυχτερινή ζωή..κάποια ωραία μπουραρία ίσως?ή κάποιο εστιατόριο σε παραδοσιακό στύλ? Επίσης να μην πάμε στις καφετεριες του Ρήνου, αλλά σε ποιές?έχει μέσα στα στενάκια της παλιάς πόλης?
 

jokos_31

Member
Μηνύματα
73
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αυστρια
Ταξίδι-Όνειρο
Ισλανδια
Στο Bruhl εμεινες???Σε ενα διπλανο χωριο γεννηθηκα εγω στο Frechen ειμαι πολυ ερωτευμενος με την Κολωνια Παω σχεδον καθε 2 χρονια τωρα εχω σκοπο να παω τον Μαιο που γινεται και το Παγκοσμιο πρωταθλημα στο Χοκει επι παγου...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.439
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom