Κουβέντα για φωτογραφικές μηχανές

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Έχω την NIKON 5300. Έχει την ίδια ποιότητα φωτογραφίας με την NIKON 3400 που έχεις.
Πάντως να ξέρεις ότι μετά από 3 χρόνια που την έχω και 3 φακούς που χρησιμοποιώ, κατέληξα ότι το πιο πρακτικό για ταξίδια είναι να έχεις κουμπωμενο στη μηχανή έναν φακό 18-105 ή 18-140 mm και να τα έχεις όλα σε ένα, και δυνατό ζουμ και ευρυγώνιο 18 mm.
Οπότε, η επόμενη αγορά μου είναι ένας από τους 2 προαναφερόμενους φακούς.
Όσο για το φωτεινό σταθερό φακό που θέλεις να αγοράσεις, μην τον χάσεις. Η τιμή του είναι σούπερ για την ποιότητα του!!
συμφωνώ αυτό ακριβώς κάνω και εγώ.φακός 18-105 δεν τον αλλάζω ποτέ και υπάρχει μια compact για back up. Σε ποιο μαγαζί βρίσκουμε τον 35 άρι στην τιμή που προαναφέρθηκε?
Αν και δεν με βλέπω να τον παίρνω τώρα γιατί μαζεύω για το επόμενο ταξίδι....!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.413
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Έχω την NIKON 5300. Έχει την ίδια ποιότητα φωτογραφίας με την NIKON 3400 που έχεις.
Πάντως να ξέρεις ότι μετά από 3 χρόνια που την έχω και 3 φακούς που χρησιμοποιώ, κατέληξα ότι το πιο πρακτικό για ταξίδια είναι να έχεις κουμπωμενο στη μηχανή έναν φακό 18-105 ή 18-140 mm και να τα έχεις όλα σε ένα, και δυνατό ζουμ και ευρυγώνιο 18 mm.
Οπότε, η επόμενη αγορά μου είναι ένας από τους 2 προαναφερόμενους φακούς.
Όσο για το φωτεινό σταθερό φακό που θέλεις να αγοράσεις, μην τον χάσεις. Η τιμή του είναι σούπερ για την ποιότητα του!!
Το ποιο πρακτικό είναι αυτό που λες αλλά πάμε σε άλλα ποσά. Ενώ με τον 35αρη κάνεις άριστα την δουλειά σου με αστεία πλέον τιμή. Τις επόμενες μέρες θα τον έχω και τελος του μήνα θα βάλω Live εικόνες από τις Αλπεις που θα τον εγκαινιάσω :D

συμφωνώ αυτό ακριβώς κάνω και εγώ.φακός 18-105 δεν τον αλλάζω ποτέ και υπάρχει μια compact για back up. Σε ποιο μαγαζί βρίσκουμε τον 35 άρι στην τιμή που προαναφέρθηκε?
Αν και δεν με βλέπω να τον παίρνω τώρα γιατί μαζεύω για το επόμενο ταξίδι....!
Στο Skroutz τον βρίσκεις τόσο. Σχέδον όλοι τόσο τον έχουν. Αν θες λινκ μπορώ να στο στείλω γιατί δεν ξέρω αν επιτρέπεται εδώ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.798
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom