Δονούσα Κουφονήσι ή Δονούσα;

sailing_away

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινη
Αχ, τι ωραίες φωτογραφίες! Ανυπομονούμε όλοι για Καλοκαίρι! Πάντως εγώ πέτυχα τελικά το Κουφονησάκι με αέρα και η αλήθεια ειναι πως τα νερά του δεν ήταν όπως τα βλέπω στις φωτογραφίες, ήταν καφετί από την άμμο που σήκωνε. Ειδικά το Πορί, καμία σχέση.. Τύχη είναι αυτή, την επόμενη φορά ελπίζω να είναι κάλμα. Κατά τα άλλα πολύ ωραίο το νήσί για ξεκούραση και ειδικά για ζευγάρι.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.952
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Υπέροχα παιδιά τα κουφονήσια, να το κάνετε το βήμα, αξίζει!
Ζήλεψα πάρα πολύ με την ανάλυση και τις φωτογραφίες του φίλου πιο πάνω για Δονούσα...
Λέω να αρχίσω να ετοιμάζομαι...
 

driver01

Member
Μηνύματα
230
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
................
Ονειρεμένο Ταξίδι
Να δω την γη απο ψηλα!!
καλησπερα σε ολους...Επιστροφη απο το μαγευτικο νησι της Δονουσας,
δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στα 2 νησια....ΜΑΚΡΑΝ ΔΟΝΟΥΣΑ!!
Δεν ειναι υποκειμενικο...και δεν το λεω μονο εγω!!πολυς κοσμος παρατησαν κυριολεκτικα τα κουφονησια και ηρθαν ΔΟΝΟΥΣΑ!!
Αξιζει πραγματικα μια επισκεψη στο νησι...οτιδηποτε χρειαστειτε,
εδω!!
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.300
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
E τώρα και μόνο από το όνομα... Δηλαδή δυο άτομα που πήγαν μία στη Δονούσα και μια στο Κουφονήσι τι θα λένε;
- Πώς τα πέρασες μωρή στη Δονούσα;
- Αχ, όλο το βράδυ Δονούσα. Εσύ πώςτα πέρασες στο Κουφονήσι;
- Εεεεε;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
καλησπερα σε ολους...Επιστροφη απο το μαγευτικο νησι της Δονουσας,
δεν υπαρχει συγκριση αναμεσα στα 2 νησια....ΜΑΚΡΑΝ ΔΟΝΟΥΣΑ!!
Δεν ειναι υποκειμενικο...και δεν το λεω μονο εγω!!πολυς κοσμος παρατησαν κυριολεκτικα τα κουφονησια και ηρθαν ΔΟΝΟΥΣΑ!!
Αξιζει πραγματικα μια επισκεψη στο νησι...οτιδηποτε χρειαστειτε,
εδω!!
Γράψε, αν δεν βαριέσαι, δυο λόγια (ή και περισσότερα) για το νησί. Έχω να πάω καιρό και θέλω να ξέρω τι "παίζει".

E τώρα και μόνο από το όνομα... Δηλαδή δυο άτομα που πήγαν μία στη Δονούσα και μια στο Κουφονήσι τι θα λένε;
- Πώς τα πέρασες μωρή στη Δονούσα;
- Αχ, όλο το βράδυ Δονούσα. Εσύ πώςτα πέρασες στο Κουφονήσι;
- Εεεεε;
:haha:
 

redonto

Member
Μηνύματα
36
Likes
9
Δαγκωτό Δονούσα..Για ό,τι χρειαστείς στείλε μου μήνυμα. Ο,τι ζητάς για τις διακοπές σου, σου το παρέχει η Δονούσα και με το παραπάνω, δεν θα το μετανοιώσεις. Τρομερές παραλίες, πολύ καλό φαγητό και σε πολύ κυριλέ τιμές, εξαιρετικοί άνθρωποι και πίστεψέ με καθόλου ψόφια..Γι'αυτό φροντίζει το corona borealis και ο σκαντζόχειρος..
Ενδείκνυτε το νησί για κάποιον που κάνει διακοπές μόνος? Μ'ενδιαφέρει η ομορφιά και η αύρα που σου βγάζει το νησί και το πόσο άνετος είναι ο κόσμος,δηλαδή να μην σε βλέπουν περίεργα επειδή θα είμαι μόνος.
 

VALANTIS_p

Member
Μηνύματα
151
Likes
46
Επόμενο Ταξίδι
Αναλόγως τα λεφτά μου...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Kόστα Ρίκα
Ανεβαζω και μερικες φωτογραφιες απο τις παραλιες της Δονουσας μιας και δεν ειναι τοσο δημοφιλεις οσο του Κουφονησιου.

Η παραλια του Σταυρου, εξαιρετικη και εντος οικισμου.
View attachment 60237 View attachment 60238 View attachment 60239

Η παραλια του Κεδρου, απλα ονειρο.
View attachment 60240

Η παραλια Λιβαδι, δυστυχως την ωρα που πηγαμε ειχε κοντρα ηλιο και δεν φαινονται τα φανταστικα χρωματα των νερων στην πανοραμικη φωτογραφια. Καταλαβαινετε ομως την ποιοτητα τους στη δευτερη φωτογραφια.
View attachment 60241 View attachment 60242

Η παραλια Φυκιο διπλα απο το Λιβαδι.
View attachment 60243

Οι τρεις παραλιες της περιοχης της Καλοταριτισσας στο βορειο μερος του νησιου. Ο ορμος βλεπει προς ανατολικα. Κατω αριστερα η Μεσα Αμμος, πανω αριστερα η Τρυπητη και κατω δεξια το Σαπουνοχωμα.
View attachment 60244

Η παραλια Μεσα Αμμος απο κοντα.
View attachment 60245

Η παραλια Τρυπητη απο κοντα.
View attachment 60246
Οι παραλίες της Καλοταρίτισσας είναι προσβάσιμες δια στεριάς κανονικά?
 

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
Οι παραλίες της Καλοταρίτισσας είναι προσβάσιμες δια στεριάς κανονικά?
.
Υπήρχαν και 2 ταξί την τελευταία φορά που πήγα πριν 2 χρόνια. Υπάρχει επίσης ένα μονοπάτι από το σταυρό για Καλοταρίτισσα που το προτείνω ανεπιφύλακτα. Περίπου μια ώρα περπάτημα, η θέα ανεπανάληπτη!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.661
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom