Κουφονήσια Κουφονησια!

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.322
Likes
3.452
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος Του Κόσμου
Προπερσυ πηγα για 6 μερες κ ανετα καθομουν κ αλλο
Λιγο μια ημερησια σε Κατω Κουφονησι ή καμια Σχοινούσα κ έφυγαν οι μερες
 

Eva Dreamer

Member
Μηνύματα
93
Likes
137
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Καλησπέρα σας! Πιστεύετε ότι πρέπει να κλείσουμε από τώρα την επιστροφή από Κουφονήσια για Πειραιά ή μπορούμε να το αφήσουμε να το κάνουμε εκεί επιτόπου; Θα βρούμε σίγουρα εισητηρια;
 

athens8

Member
Μηνύματα
127
Likes
464
Καλησπέρα σας! Πιστεύετε ότι πρέπει να κλείσουμε από τώρα την επιστροφή από Κουφονήσια για Πειραιά ή μπορούμε να το αφήσουμε να το κάνουμε εκεί επιτόπου; Θα βρούμε σίγουρα εισητηρια;
Μια φίλη μου που θα πάει τέλη Ιουνίου της στειλανε μνμ ότι αλλάζει ημερομηνία η επιστροφή και θα παει και θα γυρίσει μέσω Νάξου...οποτε κοιταξε το
 

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.013
Καλησπέρα σας! Πιστεύετε ότι πρέπει να κλείσουμε από τώρα την επιστροφή από Κουφονήσια για Πειραιά ή μπορούμε να το αφήσουμε να το κάνουμε εκεί επιτόπου; Θα βρούμε σίγουρα εισητηρια;

Δεν ξέρω πότε πας, αλλά δεν κοιτάς λίγο και σε on line πλατφόρμες τύπου viva κλπ. τι γράφει;
Γιατί σε κάποια δρομολόγια π.χ. δίνουν περιορισμένη διαθεσιμότητα σε καμπίνες....Δεδομένου πως τα πλοία δεν θα πηγαίνουν γεμάτα, αλλά με αποστάσεις ανάμεσα στα καθίσματα κλπ., προσωπικά θα έκλεινα μαζί και το πήγαινε και το έλα.
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Καλησπέρα, έκλεισα για κουφονήσια4 μέρες, με αναχώρηση την 4η μέρα βράδυ. Σκεφτόμουν να κλείσω και μια διανυκτέρευση Δονουσα ή διαφορετικά εντός των 4 ημερών να κανω μια μονοήμερη σχοινουσα ή Ηράκλεια. Τι πιστεύετε;;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, έκλεισα για κουφονήσια4 μέρες, με αναχώρηση την 4η μέρα βράδυ. Σκεφτόμουν να κλείσω και μια διανυκτέρευση Δονουσα ή διαφορετικά εντός των 4 ημερών να κανω μια μονοήμερη σχοινουσα ή Ηράκλεια. Τι πιστεύετε;;
Νομίζω ότι η Δονούσα αξίζει να μπει σε αντίστοιχο ταξίδι και να της αφιερώσεις λίγες μέρες παραπάνω. Το ιδανικότερο είναι μονοήμερη σε κάποιο από τα άλλα δύο (αν κι εκεί είναι όμορφα το βράδυ) οπότε θα δεις αναλόγως με τα πλοία τι σε βολεύει. ;)
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Νομίζω ότι η Δονούσα αξίζει να μπει σε αντίστοιχο ταξίδι και να της αφιερώσεις λίγες μέρες παραπάνω. Το ιδανικότερο είναι μονοήμερη σε κάποιο από τα άλλα δύο (αν κι εκεί είναι όμορφα το βράδυ) οπότε θα δεις αναλόγως με τα πλοία τι σε βολεύει. ;)
Έτσι κάπως το σκέφτηκα και εγώ. Το τετραήμερο στα κουφονησια πιστεύεις ότι είναι εντάξει έτσι; Δυστυχώς δεν έβγαιναν παραπάνω μέρες οι διακοπές και σε συνδυασμό με τα δρομολόγια που είχε βγήκε 4ημερο γι αυτό ρωτάω.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Έτσι κάπως το σκέφτηκα και εγώ. Το τετραήμερο στα κουφονησια πιστεύεις ότι είναι εντάξει έτσι; Δυστυχώς δεν έβγαιναν παραπάνω μέρες οι διακοπές και σε συνδυασμό με τα δρομολόγια που είχε βγήκε 4ημερο γι αυτό ρωτάω.
Πολύ εντάξει, προλαβαίνεις να χαλαρώσεις και να δεις το νησί 3 φορές τόσο μικρό που είναι, με υπαρκτό το ενδεχόμενο να βαρεθείς, αν και με τέτοιες θάλασσες δε νομίζω :haha:
Να τσεκάρεις και καμιά ημερήσια αν βγει και βολεύει, εκτός από Κάτω Κουφονήσι που το θεωρώ δεδομένο!
 
Μηνύματα
196
Likes
250
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ο γύρος του κόσμου
Πολύ εντάξει, προλαβαίνεις να χαλαρώσεις και να δεις το νησί 3 φορές τόσο μικρό που είναι, με υπαρκτό το ενδεχόμενο να βαρεθείς, αν και με τέτοιες θάλασσες δε νομίζω :haha:
Να τσεκάρεις και καμιά ημερήσια αν βγει και βολεύει, εκτός από Κάτω Κουφονήσι που το θεωρώ δεδομένο!
Ναι το έχω στο νου μου για ημερήσια σε κάποιο άλλο νησί. Σε ευχαριστώ πολύ
 

Effie01

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα, πρόκειται να επισκεφτούμε τα Κουφονήσια τέλη Ιουλίου για 4 διανυκτερευσεις.
Θα μας ήταν πολύ χρήσιμες συμβουλές και προτάσεις για τα καλύτερα μαγαζιά (φαγητό, ποτό) καθώς και για μονοημερες που θα άξιζε να κάνουμε!
Επίσης, όσον αφορά τα ακτοπλοϊκά, θεωρείτε ότι θα έχουμε πρόβλημα με την εύρεση εισιτηρίων εάν τα κλείσουμε αρχές Ιουλίου; (Δεν θα έχουμε ΙΧ)

Ευχαριστώ πολύ!!
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.964
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα, πρόκειται να επισκεφτούμε τα Κουφονήσια τέλη Ιουλίου για 4 διανυκτερευσεις.
Θα μας ήταν πολύ χρήσιμες συμβουλές και προτάσεις για τα καλύτερα μαγαζιά (φαγητό, ποτό) καθώς και για μονοημερες που θα άξιζε να κάνουμε!
Καλώς ήρθες. Διάβασε το συγκεκριμένο νήμα και θα βρεις όλες τις απαντήσεις που ψάχνεις. Εξάλλου τα πράγματα στο νησάκι είναι πολύ περιορισμένα, είναι πολύ εύκολο να τα βρειτε όλα (φαγητό & ποτό) απλά με μία βόλτα σ' αυτό. Όσον αφορά τις μονοήμερες, αν βολεύει σε κάποιο κοντινό νησί των μικρών Κυκλάδων γιατί όχι, όπως επίσης και στο διπλανό Κάτω Κουφονήσι.

Επίσης, όσον αφορά τα ακτοπλοϊκά, θεωρείτε ότι θα έχουμε πρόβλημα με την εύρεση εισιτηρίων εάν τα κλείσουμε αρχές Ιουλίου; (Δεν θα έχουμε ΙΧ)
Όπως είναι η κατάσταση φέτος, εγώ θα τα έκλεινα όσο πιο νωρίς γινόταν, με ανοιτό κάθε ενδεχόμενο ρίσκου - αλλαγής δρομολογίου.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.013
Likes
6.395
Καλησπέρα, πρόκειται να επισκεφτούμε τα Κουφονήσια τέλη Ιουλίου για 4 διανυκτερευσεις.
Θα μας ήταν πολύ χρήσιμες συμβουλές και προτάσεις για τα καλύτερα μαγαζιά (φαγητό, ποτό) καθώς και για μονοημερες που θα άξιζε να κάνουμε!
Επίσης, όσον αφορά τα ακτοπλοϊκά, θεωρείτε ότι θα έχουμε πρόβλημα με την εύρεση εισιτηρίων εάν τα κλείσουμε αρχές Ιουλίου; (Δεν θα έχουμε ΙΧ)

Ευχαριστώ πολύ!!
Σε δυο μαγαζιά θα πας να φας, Νέο Ρεμεντζο για γαριδομακαρονάδα με λευκή σάλτσα και στο Μιχαλιός Grill House για κρεατικά (εγώ τσάκισα παιδακια) και θα ξαναπάς γι'αυτους τους δυο λόγους κάθε καλοκαίρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.717
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom