Κουφονήσια Κουφονησια!

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Τότε μόνο πάνω κουφονήσι φουλ μπάνιο φρούτα μπισκότα στη θάλασσα και το βράδυ φαγητό σε τέλειες ταβέρνες. Νικητούδι, Ατεριαστοι, Καρναγιο και πολλά άλλα
 

amakiller

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Τότε μόνο πάνω κουφονήσι φουλ μπάνιο φρούτα μπισκότα στη θάλασσα και το βράδυ φαγητό σε τέλειες ταβέρνες. Νικητούδι, Ατεριαστοι, Καρναγιο και πολλά άλλα
Ποσό έχει η βόλτα στα διπλανά νησάκια με τα καΐκια ; Και μπορείς να νοικιάσεις καμία τέτοια ; Αν ναι με τι κόστος ; Και μηχανάκια /γουρούνες έχει εκει να νοικιάσεις ; Αν ναι ποσό πάνε ;
Καμία τράπεζα/ΑΤΜ έχει ή δέχονται καρτα εκει στα μαγαζιά ;
Αυτά τα ολιγά... Συγνώμη για την ανάκριση .
 

tol_pap

Member
Μηνύματα
399
Likes
450
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλία
Ταξίδι-Όνειρο
Πανόραμα Β. Αμερικής!!!
Ποσό έχει η βόλτα στα διπλανά νησάκια με τα καΐκια ; Και μπορείς να νοικιάσεις καμία τέτοια ; Αν ναι με τι κόστος ; Και μηχανάκια /γουρούνες έχει εκει να νοικιάσεις ; Αν ναι ποσό πάνε ;
Καμία τράπεζα/ΑΤΜ έχει ή δέχονται καρτα εκει στα μαγαζιά ;
Αυτά τα ολιγά... Συγνώμη για την ανάκριση .
ΑΤΜ Πειραιώς μονο. Για ενοικίαση σε σχοινουσα ή ηρακλεια δεν θυμάμαι γιατί είχαμε δικό μας. Χωρίς μέσο μεταφοράς δεν αξίζει να αφήμες το κουφονήσι για τα άλλα νησια γιατί στα λιμάνια η θάλασσα είναι μέτρια άρα μένεις κουφονήσι και βαράς φουλ μπανιο. Εγώ είχα βουτήξει και στον ξυλομπατη στις θαλάσσιες σπηλιές πίσω από το πόρι βρήκα ένα αυτοσχέδιο μονοπάτι βράχο βράχο και κατεβηκα.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Μέρες έχετε, σας παίρνει να τα δείτε όλα και πολύ καλά μάλιστα.
Και το κάτω Κουφονήσι για λίγες ώρες, και κάποιο κοντινό νησί αν βολέψουν τα ακτοπλοϊκά. Μιλάμε πάντα για μικρές Κυκλάδες..
 

GEO555

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεια σας! Ψαξαμε για κουφονησια τελη Αυγουστου, οι τιμες εξωπραγματικες, απλα δεν παιζει. Μαλλον θα παμε αντιπαρο ομως. Παλι ομως ειδαμε πως ειναι ακριβα τα εισιτηρια των συμβατικων για κουφονησια. Γνωριζετε εαν απο ΠΑΡΟ υπαρχουν πλοιαρια/ καικια που κανουν μονοημερες για Κουφονησια?
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Γεια σας! Ψαξαμε για κουφονησια τελη Αυγουστου, οι τιμες εξωπραγματικες, απλα δεν παιζει. Μαλλον θα παμε αντιπαρο ομως. Παλι ομως ειδαμε πως ειναι ακριβα τα εισιτηρια των συμβατικων για κουφονησια. Γνωριζετε εαν απο ΠΑΡΟ υπαρχουν πλοιαρια/ καικια που κανουν μονοημερες για Κουφονησια?
Κάτι τέτοιο έχω δει μόνο μέσω Νάξου φίλε @GEO555 . Θεωρώ πως απο Πάρο είναι μακριά για τέτοιου τύπου εκδρομή..
 

Katerina ph

Member
Μηνύματα
63
Likes
14
Γεια σας! Ψαξαμε για κουφονησια τελη Αυγουστου, οι τιμες εξωπραγματικες, απλα δεν παιζει. Μαλλον θα παμε αντιπαρο ομως. Παλι ομως ειδαμε πως ειναι ακριβα τα εισιτηρια των συμβατικων για κουφονησια. Γνωριζετε εαν απο ΠΑΡΟ υπαρχουν πλοιαρια/ καικια που κανουν μονοημερες για Κουφονησια?
Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις και με την προσφορά της κοσμοτε.Επίσης και για διαμονή θα σου πρότεινα να πάρεις τα δωμάτια Πόπη κορωνελου . Εγώ ειχα μείνει αρχές Ιουλίου με 45 ευρώ. Δεν ξέρω τι τιμή παίζει για τέλος Αυγούστου δυστυχως.
 

eleni1990

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Λοιπόν..Θέλω κ εγώ να ρωτήσω κάτι..θα παω Κουφονήσια με μια φίλη μου..σκεφτόμαστε να μείνουμε 3 βράδια και άλλα 2 Νάξο..πιστεύετε ότι θα βαρεθούμε Κουφονήσια??φοβάμαι ότι νησί απευθύνετε σε ζευγάρι για αυτο το λέω..οι παραλίες απο ότι βλέπω δεν θα με απογοητευτούν..
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
755
Likes
250
Λοιπόν..Θέλω κ εγώ να ρωτήσω κάτι..θα παω Κουφονήσια με μια φίλη μου..σκεφτόμαστε να μείνουμε 3 βράδια και άλλα 2 Νάξο..πιστεύετε ότι θα βαρεθούμε Κουφονήσια??φοβάμαι ότι νησί απευθύνετε σε ζευγάρι για αυτο το λέω..οι παραλίες απο ότι βλέπω δεν θα με απογοητευτούν..
Ναξο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Λοιπόν..Θέλω κ εγώ να ρωτήσω κάτι..θα παω Κουφονήσια με μια φίλη μου..σκεφτόμαστε να μείνουμε 3 βράδια και άλλα 2 Νάξο..πιστεύετε ότι θα βαρεθούμε Κουφονήσια??φοβάμαι ότι νησί απευθύνετε σε ζευγάρι για αυτο το λέω..οι παραλίες απο ότι βλέπω δεν θα με απογοητευτούν..
Εγώ πιστεύω ότι δε θα βαρεθείτε καθόλου, το αντίθετο μάλιστα.
Αρχικά θα ξετρελαθείτε με τις παραλίες και τα νερά.
Αφ ετέρου, πρέπει να ξερεις ότι στο Κουφονήσι έχει αρκετά καλή νυχτερινή ζωή, για τα δεδομένα ενός τόσο μικρού νησιού!
Εξαρτάται βέβαια και ποια εποχή θα το επιστεφτείτε..
 

jimktn

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα στο forum είμαι νέος εδώ όποτε συγχωρέστε με για κάποιο πιθανό λάθος.
Σκεφτόμαστε με την παρέα (αγοροπαρέα 4 άτομα) μου να πάμε κουφονήσια αυτό το καλοκαίρι. Είναι απόφαση τελευταίας και ψάχνοντας μανιωδώς βρήκα ένα ξενοδοχείο (iliovasilema Studios) για 4 βραδιές σε τιμή εντός προυπολογισμού. Αρχικά λοιπόν θα ήθελα να ρωτήσω αν είναι οκ οι μέρες, μήπως είναι μια μικρή υπερβολή για ένα μικρό νησάκι? μήπως είναι λίγες ? Έπειτα θα ήθελα να μάθω αν έχετε κάποια άποψη για το συγκεκριμένο κατάλυμα, έχω ακούσει ότι το νησί ειναι μικρό και πας παντού με πόδια αλλά μια επιπλέον γνώμη ίσως φανεί χρήσιμη. Τέλος το κύριο ερώτημά μου είναι το νησί γενικά είναι ακριβό ? Υπάρχουν οι επιλογές ? Γενικά το budget μας είναι περιορισμένο και μας ενδιαφέρει κυρίως οι παραλίες η χαλάρωση οι ρακέτες και ένα ξεκούραστο ποτάκι το βράδυ. Ενδείκνεται το νησί ή να ψάξω κάτι πιο οικονομικό? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα στο forum είμαι νέος εδώ όποτε συγχωρέστε με για κάποιο πιθανό λάθος.
Σκεφτόμαστε με την παρέα (αγοροπαρέα 4 άτομα) μου να πάμε κουφονήσια ...
Καλησπέρα. Δε φαντάζεσαι πόσο τυχερός είσαι με το να βρεις κατάλυμα τέτοια εποχή.
Οι 4 μέρες είναι εντάξει, ίσως λίγο παραπάνω απ ότι χρειάζεται για Κουφονήσια αλλά θα ξεκουραστείτε κιόλας.
Ναι το νησί είναι μικρό, πας παντού με τα πόδια, κι αν κάτι το κάνει ξεχωριστό είναι οι παραλιες του.
Οικονομικό δε το λες, ειδικα τον Αύγουστο, αλλά οχι και απαγορευτικό.
Νομίζω είναι πολυ καλή επιλογή καθώς συνδυάζει όλα όσα ψάχνεις, και θα έχει και αρκετό κόσμο ωστε το βράδυ να μην είναι καθόλου αδιάφορο, το αντίθετο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.728
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom