Κράτηση airfasttickets.gr

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Έχετε τηλεφωνήσει πρώτα στην aegean και σας παρέπεμψαν στην airfast; Γιατί έτσι θα γλιτώνατε την επειπλέον χρέωση των 20 ευρώ από την εξυπηρέτηση πελατών της airfast, επιπλέον ΄σηκώνουν αμέσως το τηλέφωνο.
To rebooking ας πούμε μπορεί να γίνει από aegean με κόστος 20 ευρώ ανά εισιτήριο.
Η aegean δεν εξυπηρετει πελάτες που εχουν κλείσει εισιτηρια μέσω τρίτων! Τους παραπέμπει σε αυτούς!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.068
Κι όμως, σε τηλεφωνική επικοινωνία που έκανα με την aegean για εισιτήριο που έκλεισα πολύ φτηνά με την airfast και μπορεί τελικά και να μην πετάξω αν συμβεί κάτι γιατί είναι για 6 μήνες μετ'α, μου είπαν ότι αναλαμβάνουν το rebooking αλλά όχι την ακύρωση.
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έχετε τηλεφωνήσει πρώτα στην aegean και σας παρέπεμψαν στην airfast; Γιατί έτσι θα γλιτώνατε την επειπλέον χρέωση των 20 ευρώ από την εξυπηρέτηση πελατών της airfast, επιπλέον ΄σηκώνουν αμέσως το τηλέφωνο.
To rebooking ας πούμε μπορεί να γίνει από aegean με κόστος 20 ευρώ ανά εισιτήριο χωρίς μεσολαβητή.
Σωστά, αλλά είναι μεγάλη η διαφορά της τιμής του εισητηρίου τη μέρα που εκλεισα σε σχεση με τις νεες ημερομηνίες που θέλω. Χωρίς τα κουπόνια δηλαδή είχε 75 ευρώ μετ επιστροφής και στις νεες ημερομηνίες κανει 138. Άρα και στην aegean να πάρω αν χρεώνει 20 ευρώ ανά εισητήριο συν τη διαφορά τιμής καλύτερα είναι να ακυρώσω τελείως.. Γίνεται να κάνω ακύρωση από το τηλεφωνικό κεντρο της aegean ή θα μου πουν να πάρω στην airfast?
Εστειλα στην airfast στο facebook και μου είπαν πως έχουν προωθήσει το ερώτημα στους αρμόδιους και θα μου απαντήσουν.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.045
Likes
41.068
Εννοώ χωρίς το κόστος του τηλεφωνήματος από την εξυπηρέτηση πελατών. Το κόστος της αλλαγής αναγράφεται στο είδος του ναύλου
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.014
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Κι όμως, σε τηλεφωνική επικοινωνία που έκανα με την aegean για εισιτήριο που έκλεισα πολύ φτηνά με την airfast και μπορεί τελικά και να μην πετάξω αν συμβεί κάτι γιατί είναι για 6 μήνες μετ'α, μου είπαν ότι αναλαμβάνουν το rebooking αλλά όχι την ακύρωση.
Εμενα δε με ειχαν εξυπηρετησει παντως, τι να πω...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Παιδιά μου απάντησαν και είναι λέει non refundable, δεν υπάρχει δηλαδή καμία επιστροφή, ούτε φόρων..
(αν δεν ακυρώσω αλλά δεν ταξιδέψουμε τουλάχιστον παίρνουμε τα μίλια ή πάνε και αυτά; )
 
Last edited:

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μόλις συνέβη κάτι αδιανόητο! Ενώ δεν επιβεβαίωσα ακύρωση, και απλά ζήτησα πληροφορίες μέσω facebook για το κόστος ακύρωσης και την επιστροφή φόρων (δίνοντας τους κωδικούς) μου έστειλαν στο email μου πριν από λίγο επιβεβαίωση ακύρωσης! Προφανώς δε συνεννοήθηκαν καλά με το αρμόδιο τμήμα και νόμιζαν πως ζητάω άμεση ακύρωση. Στο facebook είχα πει ξεκάθαρα πως αφού πάρω τις πληροφορίες θα τους ενημερώσω αν θα ακυρώσω.. Mου έστειλαν μήνυμα στο facebook ότι δε δικαιούμαι επιστροφή και πριν απαντήσω οτιδήποτε προχώρησαν σε ακυρωση. Τώρα αυτό μπορεί να διορθωθει;;
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Αυτό δε νομίζω ότι είναι νόμιμο (δηλ. η μη επιστροφή των φόρων). Γιατί δεν στέλνεις ένα αίτημα στην αεροπορική να σε ενημερώσει τι έχουν απογίνει οι φόροι που πλήρωσες για το εισιτήριο που δε χρησιμοποίησες;
 

sofianaxos

Member
Μηνύματα
793
Likes
273
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
μίλια δεν θα έπαιρνες έτσι και αλλιώς, αν δεν ταξίδευες. Πες τους ότι δεν ήθελες να ακυρώσεις, μια ερώτηση έκανες, παρέπεμψες τους και στο μήνυμα στο facebook.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.974
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom