Κρήτη σαν άλλοτε...

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Μπορεί να φανεί και σαν διαφήμιση αλλά σε ένα τόσο μικρό χωριό, δεν νομίζω ότι κάνει κακό.
Η ταβέρνα που πρότεινα απέκτησε και ιστοσελίδα, απ’ότι έμαθα ήταν μια ευγενική προσφορά από έναν Αθηναίο ταξιδιώτη.
Περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες (κάποιες είναι δικές μου) στο www.to-rizitiko.gr
Eναι πασιφανες οτι το φωτογραφικο υλικο ειναι δικο σου.....παντως η δουλεια σου ηταν πολυ καλη και μαλλον τους εβαλες ιδεες....

Φιλε just4fun ΜΠΡΑΒΟ για αλλη μια φορα !!!:clap::clap:
 

just4fun

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Eναι πασιφανες οτι το φωτογραφικο υλικο ειναι δικο σου.....παντως η δουλεια σου ηταν πολυ καλη και μαλλον τους εβαλες ιδεες....
Οι φωτογραφίες από τη Μαδάρα και από τα ψητά είναι δικές μου, αυτές από το μαγαζί δεν τις αναγνωρίζω.
Καλημέρα
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Με τοσα που διαβασες και ειδες τι περιμενεις ???? Στην περιοχη του Αποκορωνα ανηκει και το χωριο Βρυσες που σου αρεσε...κριμα που δεν βρηκατε και του Αρμενους ειναι πολυ ομορφο χωριο.....
Παντως οφειλω να παραδεκτω οτι το τοπικ του φιλου μας ειναι ενα απο τα καλλιτερα σε πληροφοριες και φωτογραφικο υλικο !!!!!

Από τις Βρύσες έχω κι εγώ μια μικρή καταγωγή. Εκεί γεννήθηκε η γιαγιά της οποίας το όνομα πήρα. (Δεν είναι Αννυ το βαφτιστικό :D).
Είχα πάει μόνο μια φορά όταν ήμουν πολύ μικρή. Αυτό που έχει μείνει στη μνήμη μου είναι μόνο ότι το μέρος ήταν πολύ, μα πολύ, μα πολύ πράσινο.
'Εκτοτε βρέθηκα μερικές φορές στην Κρήτη, αλλά ποτέ ξανά προς εκείνη την περιοχή.
 

just4fun

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Από τις Βρύσες έχω κι εγώ μια μικρή καταγωγή.
...
'Εκτοτε βρέθηκα μερικές φορές στην Κρήτη, αλλά ποτέ ξανά προς εκείνη την περιοχή.
Προσπάθησε να βρεις μία δικαιολογία και να ξαναεπισκεφτείς τα μέρη σου, είναι μέρη που ο καθένας θα ήθελε για καταγωγή του!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Οι φωτογραφίες από τη Μαδάρα και από τα ψητά είναι δικές μου, αυτές από το μαγαζί δεν τις αναγνωρίζω.
Καλημέρα
Οι φωτογραφιες ειναι απο το μαγαζι...στο τζακι διπλα καθίσαμε τη τελευταία φορα που πηγα και η μεγαλη ειναι απο τη κεντρικη αιθουσα....με αυτη τη θεα που τραβήχτηκε καλοκαιρι γιατι χειμωνα το τοπιο ειναι λιγο θολο....
 

just4fun

Member
Μηνύματα
9
Likes
9
Οι φωτογραφιες ειναι απο το μαγαζι...στο τζακι διπλα καθίσαμε τη τελευταία φορα που πηγα και η μεγαλη ειναι απο τη κεντρικη αιθουσα....με αυτη τη θεα που τραβήχτηκε καλοκαιρι γιατι χειμωνα το τοπιο ειναι λιγο θολο....
Όντως όλες οι φωτογραφίες είναι καλοκαιρινές, τέλη Νοεμβρίου είμαι καλεσμένος σε έναν γάμο, οπότε και θα σας φέρω και φωτογραφίες με χειμωνιάτικο ύφος.
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κοσμου
Από τις Βρύσες έχω κι εγώ μια μικρή καταγωγή. Εκεί γεννήθηκε η γιαγιά της οποίας το όνομα πήρα. (Δεν είναι Αννυ το βαφτιστικό :D).
Είχα πάει μόνο μια φορά όταν ήμουν πολύ μικρή. Αυτό που έχει μείνει στη μνήμη μου είναι μόνο ότι το μέρος ήταν πολύ, μα πολύ, μα πολύ πράσινο.
'Εκτοτε βρέθηκα μερικές φορές στην Κρήτη, αλλά ποτέ ξανά προς εκείνη την περιοχή.
Οταν θα ερθεις ξανα φροντισε να πας στο μερος που κατάγεσαι...πραγματικα ολη η ευρύτερη περιοχη του Αποκορωνα αξιζει...ειναι ενα απο τα πιο ομορφα μερη του νησιου
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Οταν θα ερθεις ξανα φροντισε να πας στο μερος που κατάγεσαι...πραγματικα ολη η ευρύτερη περιοχη του Αποκορωνα αξιζει...ειναι ενα απο τα πιο ομορφα μερη του νησιου

Έχεις δίκιο. Κάποια στιγμή πιστεύω ότι θα καλυφθεί το κενό.
 

pankat

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Ωραίο το κείμενο σου, τόσο που αποφασίσαμε να επισκεφτούμε τον Τζιτζιφέ. Για την ακρίβεια μόλις γυρίσαμε από κει. Όπως τα γράφεις τα βρήκαμε τα πράγματα.Φάγαμε στο Ριζίτικο, πήραμε και τα τυριά μας και έχεις χαιρετίσματα από το Κο Σήφη, την Κατερίνα τον Νεκτάριο και την Κα Χρυσούλα. Πολύ ωραία βόλτα, άξιζε και με το παραπάνω.
 

angelo_kav

Member
Μηνύματα
384
Likes
419
Επόμενο Ταξίδι
ΤΑΛΙΝ
Ταξίδι-Όνειρο
ΟΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΑΕΙ
8 μέρες σ όλη την Κρήτη τι προλαβαίνω να δώ?? (θα την γυρίσω όλη)
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
καλα,να την γυρισεις ολη και να την δεις κιολας αποκλειεται!
βγαλε ενα πλανο ποιους νομους θες να επισκεφτεις πρωτα και μετα κανε μια αναζητηση στο φορουμ.εχουμε γραψει τοσα πολλα κατα καιρους που θα φτιαχναμε ολοκληρο οδηγο!
αν ομως θες καποια πληροφορια εδω ειμαστε να σε βοηθησουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom