Τουρκία Κωνσταντινούπολη διαμονή

GIANNIS SM

Member
Μηνύματα
18
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΕΡΟΥ
Και το δικο μου το δηλιμα ειναι το ιδιο, αλλα εχω πειστει πλεον πως ισως το καλυτερο μερος για διαμονη ειναι αυτο που λεει ι Dafni καπου στην πρωην Λεωφορο του Περα και προς τα κατω, κοντα το βραδυ για να βγεις εξω για διασκεδαση αλλα και κοντα σχετικα στο Σουλτανχαμετ το πρωι για να γνωρισω και ν απολαυσω την Παλια πολη.
Παντως ενα ειναι σιγουρο απ οσο το εχω ψαξει δεν γνωριζεις οσο θα θες μεσα σε μια μερα την πλευρα της Παλιας πολης.
Ευχωμαι να περασεις καλα.
 

alexapa

Member
Μηνύματα
52
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΠΟΡΑ-ΜΠΟΡΑ
1.Δεν σου χω δώσει κανένα δικαίωμα να με αποκαλείς ''αγαπητή μου'' .

2.Όσον αφορά γιατί ρωτάω το μόνο σίγουρο είναι για να μη δω ποστ σου.

3.Ρωτάω για να δω τι πιστεύει και ο Μπιλάκος που προγραμματίζει ένα ίδιο ταξίδι.
Αλλά ξέχασα όπως λες και σε παλιότερο ποστ σου πρέπει να σε ακούμε χωρίς αντιρρήσεις.

4. Και το μάθημα για το τι έχει η Κωνσταντινούπολη κάνε το στον εαυτό σου.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Αν μου επιτρέπεις μόνο αφροδίτη,από το λίγο που πέρασα την βρήκα λίγο "άχρωμη" σαν περιοχή,σε σχέση πάντα με την υπόλοιπη πόλη.
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Αν μου επιτρέπεις μόνο αφροδίτη,από το λίγο που πέρασα την βρήκα λίγο "άχρωμη" σαν περιοχή,σε σχέση πάντα με την υπόλοιπη πόλη.
δεν διαφωνώ απλά είσαι κοντά σε όλα. και στην ιστικλάλ και στο τούνελ που σε πάει στη παλιά πόλη
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Αν μου επιτρέπεις μόνο αφροδίτη,από το λίγο που πέρασα την βρήκα λίγο "άχρωμη" σαν περιοχή,σε σχέση πάντα με την υπόλοιπη πόλη.
Συμφωνώ, τη βρήκα κι εγώ κάπως άχρωμη αλλά βόλευε σε μετακινήσεις (φινικιουλέρ, τραμ, μετρό, συνδέσεις λεωφορείων ειδικά για προάστια) και ήταν δίπλα σε νυχτερινή ζωή και στο εμπορικό κέντρο. Για πρώτη φορά όμως, προτείνω Παλιά Πόλη. Εξάλλου, όταν επισκέπτομαι μια πόλη για πρώτη φορά, είμαι τόσο κουρασμένη από το τρέξιμο όλης της μέρας που σπάνια θα βγω αργά βράδυ.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Αν μου επιτρέπεις μόνο αφροδίτη,από το λίγο που πέρασα την βρήκα λίγο "άχρωμη" σαν περιοχή,σε σχέση πάντα με την υπόλοιπη πόλη.
η περιοχη αυτη θέλει λιγο περισσοτερο χρονο...εχει πολύ ωραια μέρη(γαλλικό σοκακι,πύργος του γαλατά,την παλιά συνοικια του beyoglu(cukurcuma)και παρα πολλά ακομα....και κυριως θέλει να κάνεις βολτες το βράδυ ...βέβαια η πόλη ειναι ανεξάντλητη.....οποτε οπου και να μεινει κανεις σιγουρα δε θα βαρεθει....
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Εξάλλου, όταν επισκέπτομαι μια πόλη για πρώτη φορά, είμαι τόσο κουρασμένη από το τρέξιμο όλης της μέρας που σπάνια θα βγω αργά βράδυ.
...........
Bingo!
 

NOSTIMON HMAP

Member
Μηνύματα
219
Likes
87
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΛΟΦΟΝΤΕΝ
Όλοι οι παραπάνω έχουν τα δίκια τους.
Άποψή μου, την πρώτη επίσκεψη στην Πόλη διαμονή στο Πέραν και στις άλλες (που συνήθως υπάρχουν) στο Σουλτάναχμετ.
Απλώς σκέφτομαι την περίπτωση που μετά από μερικά ποτά, αργά το βραδάκι, πώς λές στον τούρκο ταρίφα να σε πάει στα στενάκια του Σουλτάναχμετ;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.675
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom