Τουρκία Κωνσταντινούπολη

johnnylzep

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Internet

Καλησπέρα,
Θα ήθελα να μάθω ποιος είναι ο πιο φτηνός τρόπος για να έχω internet στο κινητό μου καθόλη τη διάρκεια του ταξιδιού μου (4 μέρες) στην Κων/πόλη.

Ευχαριστώ
 

interted

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
8.197
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ράφτινγκ στον Ουρουμπάμπα
Χαχα,

κοίταξε η προσδοκίες μου είναι μέτριες έως αρκετές, οπότε θα δείξει! αν πιάσουμε τις προσδοκίες θα είναι καλα!
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
να ρωτησω κατι....ας πουμε οτι καποιος θελει να περασει κανα δυο ωριτσες σε ενα εμπορικο κεντρο....μεταξυ του Kanyon και του Cevahir ποιο θα προτεινατε?Το πρωτο απο οτι ειδα ειναι σχετικά κοντα στην besiktas ενω το δευτερο στο sisli....αν κανει και καμμια βολτα περιξ,ποιο απο το δυο ειναι καλυτερο ως περιοχη για χαζεμα?
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
To Kanyon για μένα είναι πολύ πιο εντυπωσιακό αρχιτεκτονικά, αξίζει μια επίσκεψη μόνο γι' αυτό. Βεβαίως έχει λιγότερη ποικιλία σε καταστήματα/καφέ/εστιατόρια από το cevahir.

Η περιοχή του Levent όπου είναι το Kanyon, αν σου αρέσουν οι ουρανοξύστες (όπως εμένα) έχει αρκετό χάζι. Μπορείς να επισκεφτείς και την κορυφή του ψηλότερου κτιρίου της Κωνσταντινούπολης, του Istanbul Sapphire. Αν οι ουρανοξύστες κι όλα αυτά σου είναι αδιάφορα (όπως στον περισσότερο κόσμο) τότε η περιοχή δεν έχει τίποτα το αξιοσημείωτο. Από την άλλη και το Sisli όχι ότι έχει κάτι το ιδιαίτερο, απλά έχει περισσότερους δρόμους με μαγαζιά κλπ.
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
να ρωτησω κατι....ας πουμε οτι καποιος θελει να περασει κανα δυο ωριτσες σε ενα εμπορικο κεντρο....μεταξυ του Kanyon και του Cevahir ποιο θα προτεινατε?Το πρωτο απο οτι ειδα ειναι σχετικά κοντα στην besiktas ενω το δευτερο στο sisli....αν κανει και καμμια βολτα περιξ,ποιο απο το δυο ειναι καλυτερο ως περιοχη για χαζεμα?
Στο Kanyon δεν εχω παει,το Cevahir ειναι εντυπωσιακο και πολυ βολικο-εχει σταση μετρο ακριβως απεξω-,η περιοχη τιποτα το ιδιαιτερο ακριβως απεναντι ειναι το παλιο ελληνικο νεκροταφειο του οποιου η επισκεψη προκαλει εντονη συγκινηση.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Να σημειώσω απλώς ότι και το Kanyon έχει στάση μετρό ακριβώς μπροστά. (στάση Levent, δύο στάσεις μετά τη στάση Sisli όπου και βρίσκεται το Cevahir)
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Ένα είναι το εμπορικό στην Πόλη!Istinye Park!
λοιπον αυτο οντως φαινεται καταπληκτικο...στην αρχη δεν του ειχα δωσει και πολυ σημασια γιατι ,νομιζω δεν εχεις προσβαση με το μετρο εκει....τωρα που το ξαναβλεπω ομως,μου αρεσει πολυ....καμμια ιδεα πως να παει κανεις μεχρι εκει?
 

xtina23

Member
Μηνύματα
32
Likes
13
Επόμενο Ταξίδι
Έλα μου ντε!
λοιπον αυτο οντως φαινεται καταπληκτικο...στην αρχη δεν του ειχα δωσει και πολυ σημασια γιατι ,νομιζω δεν εχεις προσβαση με το μετρο εκει....τωρα που το ξαναβλεπω ομως,μου αρεσει πολυ....καμμια ιδεα πως να παει κανεις μεχρι εκει?
Είναι καταπληκτικό,έχει πάρα πολλά brands.Από τους μεγαλύτερους οίκους μόδας μέχρι και τα πιο οικονομικά καταστήματα αρά απευθύνεται στους πάντες.Είναι όμορφος χώρος με καφέ και εστιατόρια.Αξίζει από όλα περισσότερο και το λέω γιατί έχω επισκεφτεί τα περισσότερα καθώς πάμε συχνά στην Κων/πολη.Λοιπόν από πλατεία Taksim είναι μαξιμουμ 20 λεπτά αν έχει κίνηση με ταξάκι και το κόστος μάξιμουμ επίσης 25 λίρες,περίπου 10 ευρώ δηλαδή.Γι αυτούς που κινούνται με αυτοκίνητο επίσης είναι πολύ εύκολο να πάνε και το πάρκινγκ είναι δωρεάν.
 

thessaris

Member
Μηνύματα
599
Likes
871
Το Istinye park είναι όντως το καλύτερο εμπορικό (ίσως μαζί με το forum) αλλά δεν έχει μπροστά του στάση μετρό. Πρέπει να κατέβεις στη στάση Ayazaga στο Maslak και από εκεί έχει λεωφορειάκια shuttle προς το εμπορικό (είναι κανά 5λεπτο με το λεωφορείο)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.007
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom