Τουρκία Κωνσταντινούπολη

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
:)Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες παιδιά οποίο μου κάνει απο αυτά που μου είπατε λοιπόν ,το παίρνουμε!θα δω και τα δρομολόγια και βλέποντας και κάνοντας!;)κατι άλλο αν γνωρίζει κάποιος, τα Χριστούγεννα λειτουργούν κανονικά τα μουσεία τους έτσι;και στο πατριαρχείο τελείται λειτουργία το πρωί ανήμερα των Χριστουγέννων ε;
 

marilounaxos

Member
Μηνύματα
91
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υόρκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΑ ΜΟΥΣΕΙΑ , ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΜΕΡΑ ΠΡΩΙ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΩΝ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ,ΖΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ
Σε ευχαριστώ πολύ!σου έστειλα προσωπικό μήνυμα!

Συνταξιδιώτες μου, εάν γνωρίζει κάποιος, μια ερώτηση:απο το haydarpasa(kadikoy) για το μεγάλο παζάρι της Τρίτης παει το λεωφορείο 8Α;και αν ναι απο που ξεκινάει;ευχαριστώ!
 
Last edited by a moderator:

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Απο την Πόλη με @Vegerazaros μια φώτο πειρασμός από το Inci για όλους όσους τη νοσταλγούν κ όλους που ετοιμάζεστε να την επίσκεφτείτε... εξαιρετικά αφιερωμένη στον @greco που μας έδωσε τις καλύτερες ευχές του για το ταξίδι μας!
Τωρα ειδα το μηνυμα,εστω και καθυστερημενα ευχαριστω και στελνω την αγαπη μου.:)
 

pgouv

Member
Μηνύματα
37
Likes
8
Η καρτα 85 λιρων για τα.μουσεια δεν περιλαμβανει της χωρας , γαλατα μαλεβι,fethiye, rumeli hisar
 

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
Τωρα ειδα το μηνυμα,εστω και καθυστερημενα ευχαριστω και στελνω την αγαπη μου.:)
Σε μελετούσαμε με την @Vegerazaros!!! Είχες χαθεί και ανησυχήσαμε...Περάσαμε τέλεια....Η κυρία συνέχισε για Καππαδοκία!!!! :) ;) Η φώτο απο την χθεσινή ηλιόλουστη Πόλη με την Αγ. Σοφιά σε όλο της το μεγαλείο!!!
 

Attachments

Last edited:

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Τι,με μια φωτο νομιζεις οτι θα ξεμπερδεψεις?Δεν ειμαστε καλα.Που ειναι το ρεπορταζ?Σε ποια μαγερικα-καταγωγια σε πηγε η Κυρια?Δεν θελω τεμπελιες:)
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ελβετία ξανά
Τι,με μια φωτο νομιζεις οτι θα ξεμπερδεψεις?Δεν ειμαστε καλα.Που ειναι το ρεπορταζ?Σε ποια μαγερικα-καταγωγια σε πηγε η Κυρια?Δεν θελω τεμπελιες:)
Τιποτα δεν φαγαμε αυτη τη φορα...η @Marilou!!! με ειχε στη διαιτα... :) αλλα σαν εμεινα μονη....χαχα
 

Attachments

Μηνύματα
2.487
Likes
3.191
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΙΑΠΩΝΙΑ
:)Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες παιδιά οποίο μου κάνει απο αυτά που μου είπατε λοιπόν ,το παίρνουμε!θα δω και τα δρομολόγια και βλέποντας και κάνοντας!;)κατι άλλο αν γνωρίζει κάποιος, τα Χριστούγεννα λειτουργούν κανονικά τα μουσεία τους έτσι;και στο πατριαρχείο τελείται λειτουργία το πρωί ανήμερα των Χριστουγέννων ε;
Βεβαίως και τελείται λειτουργία κανονικότατα,όπως και γενικά στις υπόλοιπες ελληνορθόδοξες εκκλησίες,εγώ είχα παρευρεθεί σε εκκλησία στο Αksaray και η λειτουργία ήταν νορμάλ ώρες(όχι όπως συνηθίζεται αυτή τη μέρα στην Ελλάδα που ξεκινάει γύρω στις 5 νομίζω και σχολάει στις 8)δηλαδή σχόλασε γύρω στις 10 και μιση.Πολύ μικρές μόνο εκκλησίες(ίσως ελλείψει κόσμου)δεν λειτουργούν.
Οσο για τα μουσεία που λες υποθέτω οτι λειτουργούν κανονικότατα όπως και γενικώς τα πάντα αφού η γιορτή αυτή δεν είναι δική τους γιορτή αφορά μόνο τους χριστιανούς που ζουνε εκεί.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.050
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί

Marilou!!!

Member
Μηνύματα
119
Likes
170
Τιποτα δεν φαγαμε αυτη τη φορα...η @Marilou!!! με ειχε στη διαιτα... :) αλλα σαν εμεινα μονη....χαχα
@greco Αν κάτσω να γράψω ιστορία με το τι περιέλαβε αυτό το ταξίδι στην Πόλη με την @Vegerazaros θα γράφω 1 εβδομάδα τουλάχιστον!!! Είναι ακούραστη στο περπάτημα μόνο αυτό σου λέω!!! Όσο για το φαγητό έχει δίκιο δεν κάναμε πολλές υπερβολές μόνο λίγες!!! Κάτι νέο που ανακαλύψαμε είναι ο FARUK GULLOGLU στην αγορά μόλις βγαίνεις απο το Μεγάλο Παζάρι....Το κάθε του γλυκό είναι μια ιδιαίτερη εμπειρία και απόλαυση....Και πολύ όμορφος χώρος...Αξίζει μια στάση για τσαγάκι και γλυκό μετά απο την βόλτα στο παζάρι!!!

Ελα ντε...Αντι να φερουν κανα προφιτερρρρρρρρρρρρρρρρρρολ!
Μακάρι να μπορούσαμε να φέρουμε προφιτερόλ...πίστεψε με θα έφερνα σε όλους σας απο ένα...Για μένα προσωπικά είναι το καλύτερο γλυκό στην Πόλη...!!!
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.644
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom