Τουρκία Κωνσταντινούπολη

kwnnina_

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
https://www.hodjapasha.com/en/rhytm-of-the-dance/ δες αυτο..ειναι σε ενα μικρο θεατρακι εχει 3 παραστασεις ,διαλεξε το Rhytm of the Dance ειναι οτι πιο αξιοπρεπες μπορεις να δεις ...νομιζω... δλδ
ευχαριστω!! καλο φαινεται, αν και 23 ευρω για κατι που δεν ξερεις τι ειναι, ειναι καμποσα! εχεις παει εσυ? βασικα εχει γενεθλια το ετερον μου ημισυ και ηθελα να παμε σαν εκπληξη, αν εχεις στο νου σου κατι πιο ωραιο να κανω, ελευθερα να μου το πεις!!! ειδαλλως θα παω εκει!! σε ευχαριστω!
 

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
ευχαριστω!! καλο φαινεται, αν και 23 ευρω για κατι που δεν ξερεις τι ειναι, ειναι καμποσα! εχεις παει εσυ? βασικα εχει γενεθλια το ετερον μου ημισυ και ηθελα να παμε σαν εκπληξη, αν εχεις στο νου σου κατι πιο ωραιο να κανω, ελευθερα να μου το πεις!!! ειδαλλως θα παω εκει!! σε ευχαριστω!
Μην χάσεις την ευκαιρία να δεις μία παράσταση σ'αυτό το ιστορικό χαμάμ που έχει μετατραπεί σε θέατρο. Είναι εμπειρία από μόνο του!
Κι εγώ από την @Vegerazaros το έμαθα
και πήγα δύο φορές. Μία πέρσι και είδαμε την παράσταση "White Rose" και εφέτος το "Rhytm of the Dance" που σου προτείνει. Και οι δύο είναι υπέροχες, με την τελευταία να έχει συλλογή με χορευτικά από διάφορα μέρη της Ανατολίας, ενώ η πρώτη είναι θεματική ιστορία με χορό και υπόθεση στα χρόνια του χαρεμιού.
Προσωπικά το "White Rose" μου άρεσε λίγο περισσότερο.
Καλά να περάσετε.
 

kwnnina_

Member
Μηνύματα
10
Likes
7
Μην χάσεις την ευκαιρία να δεις μία παράσταση σ'αυτό το ιστορικό χαμάμ που έχει μετατραπεί σε θέατρο. Είναι εμπειρία από μόνο του!
Κι εγώ από την @Vegerazaros το έμαθα
και πήγα δύο φορές. Μία πέρσι και είδαμε την παράσταση "White Rose" και εφέτος το "Rhytm of the Dance" που σου προτείνει. Και οι δύο είναι υπέροχες, με την τελευταία να έχει συλλογή με χορευτικά από διάφορα μέρη της Ανατολίας, ενώ η πρώτη είναι θεματική ιστορία με χορό και υπόθεση στα χρόνια του χαρεμιού.
Προσωπικά το "White Rose" μου άρεσε λίγο περισσότερο.
Καλά να περάσετε.
ενταξει με πεισατε λοιπον!!!!! θα παω!!!!!

ενταξει με πεισατε λοιπον!!!!! θα παω!!!!!
αααα!! να κλεισω οπως ειμαι θεση online? ή να παω ετσι???
 
Last edited by a moderator:

vasnorth

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.814
αααα!! να κλεισω οπως ειμαι θεση online? ή να παω ετσι???
Μπορείς να κλείσεις και από εκεί, όπως και έκανα φέτος όπου λόγω των capitals control δεν ήταν δυνατή η αγορά από το διαδίκτυο. Ενώ πέρυσι είχα κλείσει νωρίτερα από το site.
Τις θέσεις βέβαια τις δίνουν με σειρά προτεραιότητας. Μπορεί να κλείσεις έγκαιρα και να δώσουν θέση στην αρχή του ημικυκλίου (από όπου και ξεκινούν). Το καλύτερο στείλε email και ζήτα θέσεις στο κέντρο, όπως λέει και η @Vegerazaros γιατί από εκεί μπορείς να γυρίσεις καλύτερο video και να τραβήξεις καλύτερες φωτογραφίες.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
στ'αληθεια ειναι θεαμα που αξιζει να δω παιδια;λαβετε υποψη σας οτι δεν ειμαι παιδι της νυχτας ουτε του σκυλαδικου στυλ.
συνηθως το χορο της κοιλιας τον κανει η κοιλιτσα μου με μεγαλη επιτυχια μη μου θυμωσει αν παω να δω αλλες κοιλιες :p
@kwnnina_ να σε συγχαρω, θα πας το αγορι σου στο στομα του λυκου; :clap:
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Δεν έχει στόμα ο λύκος εκεί..:). Ο χορός δεν ειναι "αισθησιακός" αλλά "οριενταλ".. νταξη δεν ειναι και τα μπαλέτα Bolshoi αλλά περνάει η ώρα ευχαριστα
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Εξαιρετική η βοηθεια σου Έρση,ευχαριστουμε πολυ!

Κάτι που δεν καταφερα να βρω ακομη,το εστιατόριο Sarnic (το υπόγειο με τα κεριά πισω απο την Αγια Σoφια),εχει ανοιξει ξανα,γνωριζει κάποιος? Δεν μπορεσα να βρω πληροφοριες πουθενα δυστηχως
 

Nicolas

Member
Μηνύματα
192
Likes
442
Επόμενο Ταξίδι
......
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Εξαρτάται τι εχεις στο μυαλό σου να κάνεις, γενικά σίγουρα ειναι λίγες αλλά έτσι κι αλλιως η Πόλη θέλει πολλές μέρες για να την γυρίσεις και να δεις κάποια απο τα πράγματα που εχει να δειξει. Πολλοι θα σου πουν οτι έτσι κι αλλιως αυτη η πόλη δεν χορταίνεται με τιποτα - θα συμφωνησω μαζί τους ;)
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
τρεις νυκτες στην πολη, ειναι υπερ το δεον λιγες; Μερσι!
ειναι λιγες ,αλλά αν δεν μπορεις παραπανω να πας έστω και για τρεις....οι περισσότεροι αφου πανε μια φορά ,μετά πάνε και ξαμναπάνε...και σε σχέση με την ευρώπη ,παραμένει φθηνοτερο ταξιδι....γνώμη μου είναι να μελετήσεις αρκετά πριν πας ,να κάνεις τις επιλογές σου.αλλά να μη βάλεις πολλά αξιοθέατα,παρά μονο τα βασικά(αγια σοφιά,βασιλική δεξαμενη,μπλε τζαμι,που είναι έτσι κι αλλιώς το ένα διπλα στο άλλο)και να επωφεληθεις απο το χρονο που έχεις για να περπατησεις και να απολαυσεις την πολη.....
 

antonis xenos

Member
Μηνύματα
91
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
WHO KNOWS :)
Ταξίδι-Όνειρο
ORLANDO AMERICA
παιδια για να μην ανοιγω αλλο topic μπορει καποιοσ να μου απαντηση σε αυτη την ερωτηση η πρεπει να ανοιξω αλλο topic?? (.θελει η αδελφη μου να παει μεσα απριλιου κωσταντηνουπολη με το αγορι τησ ηλικια 28 και οι δυο...αλλα εγω τησ ειπα λογο αυτον που γινονται στην τουρκια να μην παει καλα τησ ειπα η χαλαστρα τουσ εκανα???)
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.678
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom