Κύθηρα Κύθηρα 2011

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Κ εγω στο γκρουπ!
Ειναι η ενεργεια κ τα μαγνητικα πεδια (ναι ναι!!) των Κυθηρων που τα προκαλουν ολα αυτα..
Οσο για το οδικο δικτυο, για μενα ειναι κομματι της μαγειας του νησιου..
Κ για διαμονη, θελω να κανω διαφημιση στο camping στο Καψαλι κ στον κ.Αντωνη!! Αραγε λειτουργει ακομα? Ας με διαφωτισουν οι νεωτεροι (εγω ειχα παει 2008 κ κατι ακουγοταν πως δεν θα λειτουργησει το 2009..)
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Κ εγω στο γκρουπ!
Ειναι η ενεργεια κ τα μαγνητικα πεδια (ναι ναι!!) των Κυθηρων που τα προκαλουν ολα αυτα..

έτσι ακριβώς είναι

για τα υπόλοιπα..το νησί ανήκει διοικητικά στη νομαρχία Πειραιώς...
 

kakos21

Member
Μηνύματα
91
Likes
22
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΕ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΤΟΥ !!!
Να σας πω και εγώ τη γνώμη μου για τα Κύθηρα γιατί επέστρεψα και εγώ από εκεί πριν μια εβδομάδα .
Το νησί κατά την δικια μου άποψη δεν είναι για πολλά- πολλά (διασκέδαση Clubbing Beach-bars υπεροχές παραλίες και τέτοια) κινείτε στη μετριότητα και την απόλυτη ησυχία αν είσαι Star του Cinema και θες να εξαφανιστείς είναι πολύ καλό μέρος άσε που για να πας και να γυρίσεις θες ένα κάρο λεφτά .
Πάντως για να μη το αδικούμε κιόλας εγώ έχω να προτείνω αυτά που μου άρεσαν αλλά μη φανταστείτε και τίποτα το ιδιαίτερο
1)φαγητό στη φιλιο στο κάλαμο
2)διαμονή στο Elea apartments
3)μαγευτικό μονοπάτι στο Μυλοπόταμο (οργανωμένο)
4)Παραλία στο καλαδι (ούτε κύματα από τους συχνούς ανέμους που λυσσομάναvε την περιοχή και αν πάτε νωρίς έχει και μια καβάτζα σπηλιά για να την πέφτετε η οποία προσφέρει στο τέλος της και κάτι σαν ιδιωτική παραλία θα βάλω και Φώτο)
2011-07-31 15.19.53.jpg
 
Last edited by a moderator:

MIAT

Member
Μηνύματα
417
Likes
1.125
Ταξίδι-Όνειρο
Svalbard, Κίνα, Αλάσκα
Κι εγώ πήγα πέρισυ έμεινα πολυ ευχαριστημένη από τη διαμονή μου άρεσαν οι χαλαροί ρυθμοί οι περισσότερες παραλίες ήταν πολυ καλές και πεντακάθαρες και το φαγητό από τα καλύτερα!εντάξει οι δρόμοι ήταν της καταστροφής αλλά δεν παραπονιέμαι!εδω στην κρήτη με 600.000 κόσμο και οι δρόμοι είναι χάλια, δε θα είναι στα Kύθηρα????:bleh:(αθάνατο ελληνικό Κράτος...).
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τσιμπάτε έτσι με το ποστ κάποιου που μπήκε μόνο και μόνο για να δυσφημίσει.
Βλέπετε ότι έγινε μέλος, έριξε τη χολή και δεν ξαναμπήκε. Αυτό γίνεται συχνά.
Επίσης ποτέ δεν ξέρετε τον πραγματικό λόγο που γίνεται αυτό.
Από το να μη πήγε καν στα Κύθηρα και να νοικιάζει δωμάτια στην απέναντι Λακωνική ακτή, μέχρι να την έπεσαν στη γκόμενα του, ή να μάλωσε με κάποιον Κυθηριώτη ( αυτό παίζει να έγινε και κάπου αλλού).
Τα Κύθηρα είναι από απλά ωραία ως υπέροχα - ανάλογα πως τα βλέπει κανείς.
Αφού όλοι αυτό λέτε, πόσο άτυχος μπορεί να ήταν και να πέρασε τόοοοοσο χάλια?
Όπως έλεγε και η θειά που παραπονιόταν ότι ο άντρας της έκλανε συνεχώς και ο Λαζόπουλος έδειξε στην εκπομπή του:
"Και κόσμος νάναι και ξένοι νάναι, αυτός έρχεται απ'το δωμάτιο του, μας τις ρίχνει και σηκώνεται και φεύγει..."
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Το θέμα δεν είναι αν τσιμπάμε εμείς (που έχουμε πάει εννοώ) αλλά κάποιος που δεν έχει πάει και κάνει αναζήτηση για Κύθηρα, βρει όλη αυτήν την λάθος πληροφόρηση και την πάρει στα σοβαρά. Όπως αυτός που απάντησε πρώτος στο ποστ.

ελεος...ευτυχως που μας τα ειπες γιατι εγω ειχα σχηματισει αλλη γνωμη για τα κυθηρα...οτι δηλαδη ειναι γραφικο νησι με ωραιες παραλιες και ταβερνακια πανω στο κυμα...απο οτι βλεπω ομως ισχυουν τα εντελως αντιθετα!!! ευχαριστω για το ποστ σου:clap::clap:
 

manosz

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΘΙΒΕΤ
Θα συμφωνήσω με την πλειοψηφία. Το νησί είναι υπέροχο, ρωτώντας μπορεί ο καθένας να ανακαλύψει τις υπέροχες παραλίες του, να απολαύσει ωραίο φαγητό και να δει ωραία αξιοθέατα: καταρράκτη και νερόμυλους στον Μυλοπόταμο, σπήλαιο Αγ. Σοφίας στην Κάτω Χώρα, ερημωμένη από τον Μπαρμπαροσσα Παλαιοχωρα την πρώτη πρωτεύουσα του νησιού με τοιχογραφίες, Κάστρα στη Χώρα, την Κάτω Χώρα και τον Αυλαιμωνα, λαγκάδι Αμήρ Αλή μονοπάτι στον Καραβά, εξερεύνηση του μικρού νησιού Χύτρα ή Αυγό νότια του νησιού με ξεναγό τον κάπτεν Σπύρο, ωραία μοναστήρια με απίθανη θέα και μύθους, ουζάκι στο ψαροχώρι Λυμιώνας, βόλτα στον γραφικό Αυλαιμωνα και τόσα αλλά που μπορείτε να ανακαλύψετε!
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.701
Likes
6.316
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Το θέμα δεν είναι αν τσιμπάμε εμείς (που έχουμε πάει εννοώ) αλλά κάποιος που δεν έχει πάει και κάνει αναζήτηση για Κύθηρα, βρει όλη αυτήν την λάθος πληροφόρηση και την πάρει στα σοβαρά. Όπως αυτός που απάντησε πρώτος στο ποστ.
σωστή η Μαρία
 

Kouneli

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
γυρισα απ τα κυθηρα πριν λιγες μερες.οντως ηταν πανεμορφα.οι δρομοι κ αν ηταν χαλια ουτε που μας πειραξε.απλα ηθελε προσοχη.κ βρηκα καλα κ κακα.το δωματιο στα μυτατα το ακριβοπληρωσα κ απο καθαριοτητα μηδεν.εγκαταλειψη ενος πανεμορφου κατα τ αλλα συγκροτηματος.πληρωσα ενα ποτο στον αβλεμονα 9 ευρω...βρηκα μια μυγα στα φασολακια μου....το μελι εχει 22 ευρω το κιλο..εφαγα σε ταβερνα στην πλατεια αμμο μεσα στη βρωμια...κατα τα αλλα ομως υπαρχουν εξεραιτικοι ανθρωποι κ μαγαζια.τα κοριτσια με το ζαχαροπλαστειο στη χωρα,η ταβερνα στα μητατα,η καφετερεια στην αγ πελαγια με τη συμπαθεστατη μαρια να παλευει για το καλυτερο.σπηλιες ποταμακια φαροι παραλιες ατμοσφαιρα............τελεια!αν πιστευεις βεβαια πως θα βρεις μια μυκονο καλυτερα μην πας!!!σιγουρα θα ξαναπαω να δω οσα ειδα κ οσα δεν προλαβα να δω.
 

vendetta

Member
Μηνύματα
21
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Κ εγω στο γκρουπ!
Ειναι η ενεργεια κ τα μαγνητικα πεδια (ναι ναι!!) των Κυθηρων που τα προκαλουν ολα αυτα..
Οσο για το οδικο δικτυο, για μενα ειναι κομματι της μαγειας του νησιου..
Κ για διαμονη, θελω να κανω διαφημιση στο camping στο Καψαλι κ στον κ.Αντωνη!! Αραγε λειτουργει ακομα? Ας με διαφωτισουν οι νεωτεροι (εγω ειχα παει 2008 κ κατι ακουγοταν πως δεν θα λειτουργησει το 2009..)
Το 2009 όντως δε λειτούργησε. Αλλά λειτούργησε και πέρυσι και φέτος. Εγώ πάντως που επίσης επέλεξα τα Κύθηρα για τις διακοπές μου έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος από το νησί. Το κάμπινγκ ήταν μια χαρά, το φαγητό στο νησί πολύ καλό και φτηνό και πραγματικά δεν προλάβαινα τις παραλίες. Η μία καλύτερη από την άλλη. Βέβαια με την παρέα ψάξαμε και την παραμικρή λεπτομέρεια για το νησί στο ίντερνετ, ρωτήσαμε τους πάντες και αποφύγαμε οτιδήποτε διαβάσαμε και δε μας άρεσε.
 
Μηνύματα
6
Likes
0
Καλησπερα και απο μενα!Θα ηθελα να πω την γνωμη μου χωρις να επηρεασω κανεναν.Καλυτερα να πατε στο νησι να σχηματισεται την δικια σας γνωμη.Μολις επεστρεψα απο τετραημερο στα κυθηρα.
ΘΕΤΙΚΑ:
1.φθηνο και καλο φαγητο
2.ωραιες παραλιες
3.ενα ωραιο ναυαγιο να πας με μπουκαλες
4.ενα ωραιο καστρο για να δεις θεα

Αρνητικα:
1.Μεγαλες αποστασεις για να πας οπουδηποτε.
2.κατσικοδρομοι που στανταρ θα χτυπησεις το αυτοκινητο σου
3.τρελος αερας που δεν παλευεται
4.καμια γραφικοτητα ο καθενας χτιζει οτι ναναι
5.νυχτερινη ζωη μηδεν
6.στο καψαλι κακη διαμορφωση μαγαζιων ταβερνα και διπλα μπαρακι.
7.Η Χωρα ειναι μονο ενα δρομακι με 5 σουβενιρς και δεν εχει τιποτα αλλο και εχει και ενα ζαχαροπλαστειο με θεα κατι βουνα
8.Αρωνιαδικα μεχρι μελιδονι 40 λεπτα με 1 ωρα(Καλυτερα να πηγαινα γλυφαδα για μπανιο θα ειχα φτασει πιο γρηγορα)
9.Διακοφτης-καψαλι 40 λεπτα με αυτοκινητο
10.ταλαιπωρια με το αυτοκινητο 4 και 30 ωρες για νεαπολη και μετα αλλη μια ωρα για να φτασεις με την πορφυρουσα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.631
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom