Γενικά Κύθνος - Σέριφος - Σύρος - Φολέγανδρος - Κέα - Αμοργός (για ζευγαρι)

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
ειναι γραφικο νησι ωραιο. πανεμορφη η χωρα κ πολυ ωραιες παραλιες αν κ ειναι λιγες. επισης εχει πολλα ωραια ταβερνακια κ μικρα ωραια μπαρ. . . :)
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
ειναι γραφικο νησι ωραιο. πανεμορφη η χωρα κ πολυ ωραιες παραλιες αν κ ειναι λιγες. επισης εχει πολλα ωραια ταβερνακια κ μικρα ωραια μπαρ. . . :)

Απο κόσμο λέει τπτ ή ερημιά? Τι εννοείς ωραίες παραλίες? πως είναι δλδ? :rolleyes:
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
φολεγανδρος

εχει αρκετο κοσμο για τα δεδομενα του νησιου. περιπου 5000 μαζευει. οι παραλιες ειναι καθαρες. τα νερα ειναι καταπληκτικα. το μονο κακο στο νησι ειναι οτι τσιμπανε λιγο οι τιμες αλλα αξιζει...:)
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
Η χώρα όντως φαίνεται εκλικτική αλλα στις παραλίες κάτι με χαλαει! Γούστα είναι αυτά βέβαια!
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
...

σου προτεινω να πας παντως. θα σου αρεσει
 

Fauve

Member
Μηνύματα
33
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
κάπου και σύντομα!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Μάτσου Πίτσου
Σου προτείνω Σύρο και Σίφνο.Στην Σύρο, ενώ έχει κόσμο κάθε καλοκαίρι, και μάλιστα πολύ, δεν 8α σας ενοχλήσει καθόλου γιατί η Ερμούπολη (η πρωτεύουσα) είναι μεγάλη και κατηφορική, οπότε μπορείτε να επιλέξετε να μείνετε είτε κάτω που είναι και το λιμάνι, είτε πιο πάνω που είναι μέσα σε σοκάκια και είναι πολύ πολύ ήσυχα. Προτείνω ανεπιφύλακτα Σύρο για ζευγάρια, έχω κάνει τέτοιου είδους διακοπές και έχω περάσει αξέχαστα. Τα λεωφορεία που σε πηγαίνουν σε παραλίες κτλ είναι πάρα πολύ εξυπηρετικά αλλά μπορείς όντως να νοικιάσεις κανένα παπί, και πάλι μια χαρά θα είστε! Εγώ απλά το λατρεύω αυτό το νησί, κ όσοι ξέρω που έχουν πάει έχουν να πουν τα καλύτερα.
Τώρα για την Σίφνο, δεν ξέρω ποιός είπε ότι δεν έχει ωραίες παραλίες, αλλά όποιος και να ήταν δεν θα είχε πάει στην Χρυσοπηγή! Θεωρείται από τις πιο όμορφες παραλίες Των Κυκλάδων. Καλό θα ήταν να μην μείνετε στην Απολλωνία (πρωτεύουσα) αλλά στον Πλατύ Γυαλό, πολύ ήσυχο μέρος, με ωραία παραλία, και πολλά ενοικιαζόμενα δωμάτια αλλά και καμπινγκ αν είστε λάτρεις!
Ελπίζω να σας φανούν χρήσιμα αυτά που σας είπα! Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τα συγκεκριμένα δύο νησιά μην διστάσετε να ρωτήσετε!:)
 

Yiannis_84

Member
Μηνύματα
69
Likes
27
Επόμενο Ταξίδι
Χανιά!
Ταξίδι-Όνειρο
Ριο Ντε Τζανειρο
...

εχω παει κ στα δυο. η χρυσοπηγη ειναι οντως ωραια παραλια αλλα δε θα ελεγα οτι ειναι κ απο τις ομορφοτερες. παντως οπως κ να χει δε θα ξανα πηγαινα σε κανενα απο τα δυο νησια διακοπες.. δεν εχουν κατι το τρομερο κατ εμου. ειναι οικογενειακα νησια κ τα δυο :)
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Σου προτείνω Σύρο και Σίφνο.Στην Σύρο, ενώ έχει κόσμο κάθε καλοκαίρι, και μάλιστα πολύ, δεν 8α σας ενοχλήσει καθόλου γιατί η Ερμούπολη (η πρωτεύουσα) είναι μεγάλη και κατηφορική, οπότε μπορείτε να επιλέξετε να μείνετε είτε κάτω που είναι και το λιμάνι, είτε πιο πάνω που είναι μέσα σε σοκάκια και είναι πολύ πολύ ήσυχα. Προτείνω ανεπιφύλακτα Σύρο για ζευγάρια, έχω κάνει τέτοιου είδους διακοπές και έχω περάσει αξέχαστα. Τα λεωφορεία που σε πηγαίνουν σε παραλίες κτλ είναι πάρα πολύ εξυπηρετικά αλλά μπορείς όντως να νοικιάσεις κανένα παπί, και πάλι μια χαρά θα είστε! Εγώ απλά το λατρεύω αυτό το νησί, κ όσοι ξέρω που έχουν πάει έχουν να πουν τα καλύτερα.
Τώρα για την Σίφνο, δεν ξέρω ποιός είπε ότι δεν έχει ωραίες παραλίες, αλλά όποιος και να ήταν δεν θα είχε πάει στην Χρυσοπηγή! Θεωρείται από τις πιο όμορφες παραλίες Των Κυκλάδων. Καλό θα ήταν να μην μείνετε στην Απολλωνία (πρωτεύουσα) αλλά στον Πλατύ Γυαλό, πολύ ήσυχο μέρος, με ωραία παραλία, και πολλά ενοικιαζόμενα δωμάτια αλλά και καμπινγκ αν είστε λάτρεις!
Ελπίζω να σας φανούν χρήσιμα αυτά που σας είπα! Για οποιαδήποτε πληροφορία σχετικά με τα συγκεκριμένα δύο νησιά μην διστάσετε να ρωτήσετε!:)


για πες μας και για τις παραλιες της συρου. λενε κατι?
και γενικα οι τιμες εκει.
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Για μένα οι παραλίες της Σύρου δεν έλεγαν τίποτα...Ωστόσο, οι Συριανοί είναι πολύ φιλόξενοι άνθρωποι, όπου και να πηγαίναμε μας κερνούσαν ποτά, γλυκά, απίστευτοι!

Όσο για τη Φολέγανδρο, οι παραλίες έχουν τυρκουάζ νερά και άμμο, αλλά οι περισσότερες δεν έχουν εύκολη πρόσβαση, οπότε πας με καραβάκι!
 

achisAK

Member
Μηνύματα
74
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Ποιος ξερει...??
Για την Φολεγανδρο επισης μονο καλα λογια ακουω.

οποτε ειμαι αναμεσα πλεον σε Φολεγανδρο - Συρο..

και ποιο ειναι το προβλημα?

Φολεγανδρος= ωραιες παραλιες (αλλα πας μονο με καραβακι?? οι αλλες δεν λενε κατι?)

Συρος= καλυτερη νυχτερινη ζωη και ποιο πολλα πραγματα να δεις.

κοιταξτε παραλιες δεν τρελενομαι να παω σε γαλαζοπρασσινα νερα με κολπους και τετοια.
απλα να ειναι ωραιες παραλιες με αμμο ακομα καλυτερα και απλα καθαρες.
ειδα και περυσι που πηγα στην Ανδρο που ιχε καποιες τετοιες παραλιες πως περασα.. :):)
 

maria <3

Member
Μηνύματα
81
Likes
11
Για την Φολεγανδρο επισης μονο καλα λογια ακουω.

οποτε ειμαι αναμεσα πλεον σε Φολεγανδρο - Συρο..


απλα να ειναι ωραιες παραλιες με αμμο ακομα καλυτερα και απλα καθαρες.
ειδα και περυσι που πηγα στην Ανδρο που ιχε καποιες τετοιες παραλιες πως περασα.. :):)
Και τα 2 νησια έχουν το πλεονέκτημα της πανέμορφης χώρας. Η Σύρος βέβαια πολύ μεγαλύτερη με πολύ περισσότερες επιλογές στη νυχτερινή ζωή. Η φολέγανδρος έχει πολύ μικρή χώρα αλλα από οτι διαβάζω είναι απ τις ωραιότερες χώρες των κυκλάδων και είναι πολύ ατμοσφαιρική. Η διαφορά στο κόστος διαμονής είναι αισθητή. Εδώ θα βρείς ενδιαφέρουσες πληροφορίες.

http://www.travelstories.gr/%ED%E7%...%F6%EF%EB%DD%E3%E1%ED%E4%F1%EF%F2-2009-a.html

Αν θες νησί μόνο με αμμουδιές κοιτα εδω..

hoto gallery

serifos-island.com
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.064
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom