Ταϊλάνδη Κoh Samui η Αφορμη ... Αιτια το παθος για ταξιδια ...

sw33t

Member
Μηνύματα
53
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
χμμ..
Επέστρεψα και εγώ!!!
Έχω να πω ένα μόνο πράγμα : ΤΕΛΕΙΑ!!! :clap:

Προσωπικά ξετρελάθηκα με το koh nanguyan!
 

Blacktan

Member
Μηνύματα
131
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη η Μαδαγασκαρη ?
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΠΑΣΧΑ - ΠΑΤΑΓΟΝΙΑ
Koh Nangyuan , ειναι Ο Λ Α τα λεφτα , στην κυριολεξια για καποιον ο οποιος δεν ενδιαφερεται για night life , παρα για αγνη φυση .....
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
και γω πριν απο καμια βδομαδα επεστρεψα.
βεβαια τις περισσοτερες ημερες τις περασαμε στο Παγκαν το οποιο δεν παιζεται σε σχεση με το Σαμουι.
τη βολτα με τους ελεφαντες δεν την καναμε οταν ειδαμε τον τροπο με τον οποιο συμπεριφερονται στα ζωα..και οι καταρακτες δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο για μενα τελικα...
αυτο που πραγματικα απολαυσα ηταν τα μασαααααζ!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.355
και γω πριν απο καμια βδομαδα επεστρεψα.
βεβαια τις περισσοτερες ημερες τις περασαμε στο Παγκαν το οποιο δεν παιζεται σε σχεση με το Σαμουι.
τη βολτα με τους ελεφαντες δεν την καναμε οταν ειδαμε τον τροπο με τον οποιο συμπεριφερονται στα ζωα..και οι καταρακτες δεν ηταν κατι το ιδιαιτερο για μενα τελικα...
αυτο που πραγματικα απολαυσα ηταν τα μασαααααζ!!
Ωραίος!! Συμφωνώ σε όλα μαζί σου, εύγε και πάντα τέτοια....αυτό με τους ελέφαντες πρέπει να είναι το τσίρκο του αιώνα και αν είναι όπως τα λες, είναι ντροπή για πολιτισμένο άνθρωπο να πάει εκεί....

Πανγκάν και πάλι Πανγκάν.....τι να λέμε τώρα...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
εμας, δυστυχως, το show ηταν στο προγραμμα της ημερας.. οποτε το υποστηκαμε... και ηταν το χειροτερο σημειο του tour.. το οποιο κατα τα αλλα ηταν φοβερη εμπειρια...

το να βλεπεις τον ελεφαντα να κανει χαζομαριτσες να καθεται στα 2 ποδια και να παιζει χουλαχουπ... ελεος δηλαδη.. σιγα το θεαμα.. .το χειροτερο ειναι η εκπαιδευση που τραβανε.. τα ζωα ειναι ταλαιπωρημενα μεχρι εκει που δεν παει...

υστερα αμα γερασουν λιγο τα βαζουν στις βολτες.. η βολτα οκ ειναι εμπειρια.. και δε με ενοχλει τοσο ως εικονα... και δεν ταλαιπωρειται τοσο πολυ το ζωο (σε σχεση με το τσιρκο-σοου δηλαδη, το οποιο οντως ειναι η βλακεια του αιωνα... και πραγματικα δεν εχει καν πλακα...)
 

stellaer

Member
Μηνύματα
46
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Λονδινο
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Ζηλανδια
δεν ξερω αν προσεξες, και υποθετω το κανουν για να παραμενουν τα ζωα υπακουα, τα χτυπανε στα αυτια με κατι αρκετα αιχμηρο...σα να τα τσιμπανε...ααουτς...
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ναι...απλα φαντασου την ταλαιπωρια που περνανε για να σταθουνε στα 2 ποδια πχ... και να κανουν τις τσιρκοβλακειες... τα περισσοτερα σημαδια που εχουν τα ζωα, οπως μας ειπαν, ειναι απο νεαρη ηλικια που τα εχουν στα show...

υπαρχει βεβαια και η αλλη αποψη, οτι ειναι ο μονος τροπος επιβιωσης των ζωων πλεον η τουριστικη αξιοποιηση...αλλα η εικονα απο μονη της ειναι θλιβερη.. τι να λεμε...
 

stel

Member
Μηνύματα
15
Likes
8
Εντάξει …με πείσατε φεύγω μάλλον τέλη Νοεμβρίου με αρχές Δεκεμβρίου για κάνα μήνα μπορεί και 2 …….:)
Επικοινώνησα και με τον Χρήστο φαίνετε ο άνθρωπος μας για την περιοχή ….. μίλησα και τηλεφωνικά μαζί του …αξιοπρεπέστατος και ευγενικός……. Έπαψα να ψάχνω για τίποτε άλλο .....
Αιτία για την επαφή μας υπήρξε από το παρακάτω μήνυμα που υπάρχει στην σελίδα τον φίλων της Ταϊλάνδης.......................
Η τιμη ειναι special για τα μελη μας .
Γιαυτο φροντιζει ο Κος Χρηστος Πανοδημος και η www.tropicaleasy.com
Επειδη ο Κος Χρηστος ειναι ντροπαλος και Δεν θελει αυτοδιαφημηζεται .
Το κανω εγω
Μιληστε μαζι του για τα περαιτερω
Τα στοιχεια του ειναι
email: [email protected],
τηλ: +66.817970930, ζητήστε το Χρήστο Πανοδήμο
 
Last edited by a moderator:

feygatos39

Member
Μηνύματα
25
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Cuba
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΟΤΙΑ ΑΜΕΡΙΚΗ
χαρη την πρωτη γευση θα ην παρεις απο το αεροδρομιο (νομιζω οτι ειναι μοναδικο στο κοσμο) το νησι σχετικα μικρο αλλα με πολλες ομορφιες 4-5 μερουλες ειναι αρκετες νομιζω ,γενικοτερα θα επικεντρωθης στο νοτιο κομματι , και νομιζω ανετα μπορεις να νοικιασεις ayto με 15-20 euro
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Πολλοι πηγατε....αλλα υλικο δεν βλεπω να βαζετε.
Βαλτε:photographer:για μας που εχουμε νοσταλγησει την Ταιλανδη.
 

yiannis1981

Member
Μηνύματα
38
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
αγνωστο..
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλανδη for ever
επεστρεψα κι εγω απο Σαμουι και chaweng.Δεν ειμαι τοσο λατρης της φυσης αλλα και των υπολοιπων.
Ξετρελαμενος αλλα απιστευτα θλιμμενος που επεστρεψα,εχω αφησει το πνευμα μου ακομα εκει.
Και απο νυχτα τα παει καλα παρ οτι το φοβομουν.
Τι αλλο να πω απλα τελεια και μακαρι να ξαναπαω οσο πιο συντομα γινεται.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.820
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom