Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

giota73

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Καλησπερα! Εχω κανει και εγω ενα λαθακι σε ενα ονομα... :(
Για την ακριβεια αντι να γραψω "KOSTARAKOS" εγραψα "KOSTATAKOS" και τωρα εχει καταχωρηθει... Θα εχει προβλημα το παιδι στο check-in??
 

giota73

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Μην μου πείτε ότι δεν θα τον αφήσουν να περάσει παιδιά.......!!
τι μπορώ να κάνω τώρα??? :(
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μα βρε παιδια μιλαμε για 2 εντελως διαφορετικα ονοματα .
Ουτε εγω θα τον αφηνα κ ας μου ελεγαν οτι εκαναν τυπογραφικο λαθος
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ryanair Fanclub!
ωστοσο βρηκα αυτο
για διαβαστε κ οι γνωστες ..μπορει να ισχυει κατι τετοιο?γιατι κ εδω μια ενα γραμμα λαθος μιλαμε
 

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Βλεπω ειμαστε πολλοι οι γκαφατζηδες ετσι? :)

Λοιπον, πρωτα απ'ολα ψυχραιμια. Οτι εγινε, εγινε.
Απο τη στιγμη που τα παιδια σου λενε οτι θεωρειται αλλο ονομα κατα πασα πιθανοτητα θα εχεις προβλημα και ειναι στη διαθεση του υπαλληλου να σε περασει.

Μιλαμε ομως για μια low budget εταιρια με τα εισητηρια να μην κοστιζουν πολυ για τους περισσοτερους προορισμους, οποτε θα σου ελεγα να κλεισεις νεα. Αποψη μου ειναι οτι δεν αξιζει το αγχος και η αγωνια με κινδυνο να μην πεταξεις για 30-40 ευρω. Καλη τυχη! ;)
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Οχι να μην βγάλεις άλλα εισιτήρια !!!Αλλά μην το αφήσεις και έτσι.

Θα κάνεις κλικ εδώ
Contacting Customer Service
μετά κλικ στο reservation contact Numbers
και μετά θα
πάρεις τηλέφωνο στα νούμερα που εμφανίζονται στο Rest of the world αν μένεις Ελλάδα
και θα τους πεις τι ακριβώς έχει συμβεί(στα Αγγλικά) και πως θέλεις να διορθώσεις το όνομα.

Εχει συμβεί το ίδιο και με έναν φίλο μου που του έκλεισα εισιτήρια και το διορθώσαμε μετά το λάθος.

Αυτό που με τρελαίνει σε αυτές τις περιπτώσεις είναι όταν κλείνω εισιτήρια για άλλους τους λέω απλά γράψτε το όνομα σας σωστά σε ένα μήνυμα και στείλτε το και πολλοί ούτε αυτό δεν μπορούν να κάνουν:shock:
 

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Ειχα παρει σε αυτη τη γραμμη kabamarou αλλα δεν το σηκωσε ποτε και κανενας (πηρα μεσα στις ωρες επικοινωνιας σε GMT). Μετα απο 10 λεπτα στην αναμονη με διεθνης χρεωση το εκλεισα.

Αν η λυση που θα σου προτεινουν ειναι να κανεις αλλαγη ονοματος μεσω του site (με 100EUR φεσι) τοτε σιγουρα συμφερει να κλεισεις αλλα εισητηρια...
 

kabamarou

Member
Μηνύματα
1.437
Likes
2.207
Οχι δεν σου προτείνουν τέτοια λύση.Στο αλλάζουν χωρίς χρέωση.Αφού έχεις φάει πόσα χρήματα βέβαια στα τηλέφωνα από την αναμονή.Εμείς 3 φορές είχαμε πάρει τηλέφωνο μέχρι να πιάσουμε γραμμή για αυτό το λάθος.Έχω διαβάσει για άλλους που μίλησαν με την πρώτη φορά που πήραν τηλέφωνο και έχει συμβεί και σε εμάς μια φορά να πιάσουμε με την πρώτη για ένα άλλο λάθος...

Είναι μαύρο χάλι η Ryanair στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση.
 

ArgyGR

Member
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδια
Οχι δεν σου προτείνουν τέτοια λύση.Στο αλλάζουν χωρίς χρέωση.Αφού έχεις φάει πόσα χρήματα βέβαια στα τηλέφωνα από την αναμονή.Εμείς 3 φορές είχαμε πάρει τηλέφωνο μέχρι να πιάσουμε γραμμή για αυτό το λάθος.Έχω διαβάσει για άλλους που μίλησαν με την πρώτη φορά που πήραν τηλέφωνο και έχει συμβεί και σε εμάς μια φορά να πιάσουμε με την πρώτη για ένα άλλο λάθος...

Είναι μαύρο χάλι η Ryanair στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση.
Αυτο καλο θα ηταν να το ξερα πριν κανω check-in.. Αυριο πεταμε. :D
Ας το δοκιμασει η κοπελα ομως και αν δε βγαλει ακρη βλεπει στη πορεια.
 

jorgeee2015

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα... εκανα λάθος στη καταχώριση των στοιχείων μου κατα την κράτηση και αντι για Georgios έγραψα Giorgos..Το check-in δε το ολοκλήρωσα. γίνεται να το αλλάξω και αν ναι πως;
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.013
Μέλη
38.908
Νεότερο μέλος
Apostolos88

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom