Γενικά Λάθος Καταχώριση Στοιχείων

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.825
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Εχω κάνει μια κράτηση για Λονδίνο. Τα ταξιδιωτικά έγγραφα δηλώνονται κατά το τσεκίν ή τα παίρνει ως αποθηκευμένα κατά την κράτηση; Το ρωτάω γιατί άλλαξα πρόσφατα ταυτότητα και διαβατήριο.
Αν μιλάμε για Aegean, δηλώνονται κατά το check-in (είναι προσυμπληρωμένα με αυτά που έχεις καταχωρήσει στο site τους, αν έχεις καταχωρήσει, αλλά μπορείς να τα αλλάξεις). Κατά τα άλλα, δες την προηγούμενη απάντηση μου, λίγες αράδες πάνω από το ερώτημά σου. Η Aegean ΔΕ ζητάει στοιχεία διαβατηρίου κατά την κράτηση.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Αν μιλάμε για Aegean, δηλώνονται κατά το check-in (είναι προσυμπληρωμένα με αυτά που έχεις καταχωρήσει στο site τους, αν έχεις καταχωρήσει, αλλά μπορείς να τα αλλάξεις). Κατά τα άλλα, δες την προηγούμενη απάντηση μου, λίγες αράδες πάνω από το ερώτημά σου. Η Aegean ΔΕ ζητάει στοιχεία διαβατηρίου κατά την κράτηση.
Ευχαριστώ, πρόκειται για την Ryan. Πιστεύω να βγάλω άκρη μέσω chat. Άλλωστε έχω καιρό μπροστά μου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.918
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Εχω κάνει μια κράτηση για Λονδίνο. Τα ταξιδιωτικά έγγραφα δηλώνονται κατά το τσεκίν ή τα παίρνει ως αποθηκευμένα κατά την κράτηση; Το ρωτάω γιατί άλλαξα πρόσφατα ταυτότητα και διαβατήριο.
Έκανα το ίδιο πρόσφατα με easy, αλλα και μες το χειμώνα με ryan. Στο check in ειχσ δώσει αριθμό ταυτότητας και στον έλεγχο το διαβατήριο, χωρίς να αντιμετωπίσω το παραμικρό πρόβλημα. Δε θα αγχωνομουν στη θέση σου.
 

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Ευχαριστώ, πρόκειται για την Ryan. Πιστεύω να βγάλω άκρη μέσω chat. Άλλωστε έχω καιρό μπροστά μου.
Μπαίνεις στο προφίλ σου στην εφαρμογή και το αλλάζεις. Κατά το check in θα πάρει το νέο αριθμό.
 

Giorgiosin

Member
Μηνύματα
18
Likes
44
Επόμενο Ταξίδι
Άγνωστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καμπότζη, Μογγολία
Καλησπέρα. Ξέρω ότι ίσως φανεί λίγο χαζή η απορία μου αλλά ως σχετικά πρωτάρης θα ήθελα τις γνώσεις σας. Έχω βρει τα εισιτήρια που θέλω πηγαίνω να κάνω κράτηση ωστόσο όταν γράφω το ονοματεπώνυμο μου με κεφαλαία γράμματα (Όπως είναι στο διαβατήριο) στη συνέχεια μου τα εμφανίζει με μικρά γράμματα γραμμένο. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν στο εισιτήριο είναι με μικρά γράμματα και στο διαβατήριο με κεφαλαία;
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Καλησπέρα. Ξέρω ότι ίσως φανεί λίγο χαζή η απορία μου αλλά ως σχετικά πρωτάρης θα ήθελα τις γνώσεις σας. Έχω βρει τα εισιτήρια που θέλω πηγαίνω να κάνω κράτηση ωστόσο όταν γράφω το ονοματεπώνυμο μου με κεφαλαία γράμματα (Όπως είναι στο διαβατήριο) στη συνέχεια μου τα εμφανίζει με μικρά γράμματα γραμμένο. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν στο εισιτήριο είναι με μικρά γράμματα και στο διαβατήριο με κεφαλαία;
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Καλησπέρα. Εφόσον είναι ορθογραφικά σωστά γραμμένο, δε νομίζω πως έχεις πρόβλημα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.335
Likes
14.193
Καλησπέρα. Ξέρω ότι ίσως φανεί λίγο χαζή η απορία μου αλλά ως σχετικά πρωτάρης θα ήθελα τις γνώσεις σας. Έχω βρει τα εισιτήρια που θέλω πηγαίνω να κάνω κράτηση ωστόσο όταν γράφω το ονοματεπώνυμο μου με κεφαλαία γράμματα (Όπως είναι στο διαβατήριο) στη συνέχεια μου τα εμφανίζει με μικρά γράμματα γραμμένο. Θα υπάρξει κάποιο πρόβλημα αν στο εισιτήριο είναι με μικρά γράμματα και στο διαβατήριο με κεφαλαία;
Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας.
Και που συμβαίνει αυτό;Σε αεροπορική ή σε πλατφόρμα κράτησης;
 

gmar80

New Member
Μηνύματα
2
Likes
2
Καλησπέρα σας
Έκανα κράτηση από την Aegean airlines για Κωνσταντινούπολη αλλά στο τίτλο αντί για κύρια στη σύζυγο πάτησα κύριος.Στην aegean που πήρα μου είπαν ότι δεν αλλάζει αυτό παρά μόνο να ακυρωθεί το εισιτήριο .Γνωρίζει κανένας αν έχουμε θέμα στο αεροδρόμιο που αντί για Mrs θα γράφει Mr ;;;
 
Last edited:

gioannis13

Member
Μηνύματα
1.227
Likes
7.618
Επόμενο Ταξίδι
Όπου πετάει αεροπλάνο...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χωρίς ρολόι στο χέρι !!!
Θεωρητικά, ναι, πρακτικά, όχι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.512
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom