Λίμνη πλαστήρα πληροφορίες

ayreonliv

Member
Μηνύματα
67
Likes
19
Επόμενο Ταξίδι
ΙΤΑΛΙΑ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Θα ήθελα αν κάποιος έχει πάει στη Λίμνη Πλαστήρα πρόσφατα να μου δώσει κάποιες πληροφορίες για ξενοδοχεία, εστιατόρια κτλπ. Μήπως ξέρει κανένας το ξενοδοχείο Καζάρμα νομίζω είναι στα Καλύβια Φυλακτής, δίνει το δίκλινο 85 ευρώ με πρωινό. Η αναχώρηση μου είναι στις 3 Νοεμβρίου οπότε περιμένω τις πληροφορίες σας άμεσα
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

maria Κ

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
καλησπερα!!σκεφτομαι να παω τριημερο στη λιμνη πλαστηρα.μπορειτε να μου προτεινετε καποιο μερος να μεινω?μου εχουν πει οτι ειναι ωραια στο κεραμαριο αλλα πολυ απομωνομενα.ισχυει?
 

maria Κ

Member
Μηνύματα
14
Likes
0
εχεις δικιο φαινεται πολυ ωραιο αλλα δεν εχει διαθεσιμα δωματια τις ημερες που θελω!!!εχεις ακουσει τιποτα για το κεραμαριο?σε ευχαριστω!!!
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
+1 κι από μένα για ΚΑΖΑΡΜΑ!Αλλά πρέπει να τσούζει στις τιμές,εγώ μόνο καφέ έχω πιει εκεί και μου άρεσε πάρα πολύ!Άλλο ένα που πάω συχνά είναι το ξενοδοχείο Ναιάδες http://www.naiades.gr/
σε παραδοσιακό στυλ επίσης και με φοβερό χώρο για καφέ με θέα τη λίμνη.Σύγκρινε τιμές και αποφάσισε.
 

papariskonst

Member
Μηνύματα
208
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΝΩΣΤΟ ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΙΝΑ
εχεις δικιο φαινεται πολυ ωραιο αλλα δεν εχει διαθεσιμα δωματια τις ημερες που θελω!!!εχεις ακουσει τιποτα για το κεραμαριο?σε ευχαριστω!!!
Για το Κεραμαρίο ξέρω ότι είναι μια γραφική ταβέρνα προσ την περιοχή του Μουζακίου λίγο μακριά απο τη λίμνη Πλαστήρα. Πολύ καλό φαγητό μέσα σε μια γραφική ταβέρνα με κεφάλια ζώων και ένα τεράσιο δέντρο μέσα στο μαγαζί.
Επει΄δη το Kazarma δε σε βολεύει σου προτείνω:
1. Ναϊάδαες (που λέει και ο φίλος μας πιο πάνω) Ξενοδοχείο Ναϊάδες 4 Αστέρων με θέα στη Λίμνη Πλαστήρα.
2.Νεβρός Hotel Resort & SPA - Ξενοδοχείο ΝΕΒΡΟΣ
3. Πανδίον | | limni plastira | | | | | Pandion Mountain Resort Hotel
4. Ζακόνι Λιμνη Πλαστηρα. Limni Plastira. Διαμονη. Ξενωνας. Limnh Plasthra
Το 4ο που σου γράφω βρίσκεται πιο ψηλά απο τα υπολοιπα απο άποψη θέας. Όλα όμως που σου γράφω είναι ένα κι ένα. Πέτρα, ξύλο, τζάκι...κι αν χιονίσει...αξέχαστα...
 

sakaflias

Member
Μηνύματα
128
Likes
34
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΚΕΝΥΑ
Ετσι είναι. Το κεραμαριο ειναι ταβερνα σχετικα μακρυα απο την λιμνη με πολυ ωραιο περιβαλλον και φαγητο. Το ξενοδοχειο Ναιαδες που εχω παει ειναι πολυ καλο με ωραια θεα όπως και αλλα στην περιοχη, αγναντι (πιο παλιο ομως) και ενα καινουργιο που δεν θυμαμαι ονομα. Κοιτα τιμες και κανε παζαρι. Σε μερες που δεν θα εχουν κοσμο θα πετυχεις πολυ καλες.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Σκεφτομαστε να παμε αυριο στη λιμνη Πλαστηρα απο Περτουλι.Τι ειναι must στα γυρω μερη και κανενα καλο μερος για φαγητο;;:xmas_cheesygrin::xmas_mrgreen:
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
αμερική

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Αν πας στο Κεραμαριό, οπωσδήποτε σαλάτα σπανάκι, να δοκιμάσεις.
 

kanaliotis

Member
Μηνύματα
143
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
κοίτα αφού θα πάτε μόνο ημερίσια,δηλαδή ορισμένες ώρες, κάνε τη διαδρομή στη Λίμνη, ανέβα και μέχρι το φράγμα, στρίψε και πιο πάνω για την Παναγία Πελεκητή, θα πιείς και κανα καφέ, θα φας, πάει η μέρα.
Η περιοχή γενικά επειδή έχει ιδιαίτερο φυσικό κάλλος με δένδρα,ποτάμια, καταράκτες, βουνά κτλ, λαογραφικό ενδιαφέρον με μοναδικά χωριά, θρησκευτικά μνημεία, ιστορικά μνημέια,διαδρομέςγια ανάβαση, πεζοπορεία... είναι ΑΔΥΝΑΤΟ να τη γνωρίσεις σε μια μέρα, ούτε σε δύο.
Να κανονίσεις εκδρομούλα μόνο για ορεινή Καρδίτσα.
Φιλια
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.818
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom