Κάρπαθος Λιγη βοηθεια για Καρπαθο!

Pel

Member
Μηνύματα
748
Likes
3.805
Ονειρεμένο Ταξίδι
Και πού δεν θέλω;
Οντως μέσα στις δύο εβδομάδες που συγκρίνεις Pel, δε νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι τόσο πολύ. Αν μου έλεγες μέσα Αυγούστου και αρχές Σεπτέμβρη, εκεί θα παρέθετα θετικά κι αρνητικά για τις δύο περιπτώσεις. Τώρα ίσως προτιμούσα μέσα Αυγούστου, ώστε να είμαι εδώ στο πανηγύρι το Δεκαπενταύγουστο.

Τα ξενοδοχεία θα ηταν κλειστά, τώρα είναι σίγουρα ανοιχτά, δοκίμασες να επικοινωνήσεις τώρα?

Πάντως πολύ ωραίο γούστο. Ιδίως το Aegean village το θεωρώ το πιο ωραίο ξενοδοχείο, με την απολύτως δική του προσωπικότητα της Καρπάθου. Γούστα είναι αυτά...

Προσωπικά στο Φοινίκι, δε θα εμένα. Ωραίο γραφικό κλπ αλλά ναι, δε βολεύει και πολύ όσον αφορά τις αποστάσεις...
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Έκλεισα στο Aegean Village, επειδή είδα να το προτείνεις μεταξύ άλλων! Κατέβασα και το application, μέχρι τότε (καλά να είμαστε!) θα τα έχω οργανώσει όλα! Θα είμαι εκεί τον Δεκαπενταύγουστο! Εκείνο το πμ με συμβουλές που έχεις στείλει σε άλλους εδώ μέσα, μήπως θα μπορούσες να το στείλεις παρακαλώ και σε μένα;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ευχαριστώ πάρα πολύ! Έκλεισα στο Aegean Village, επειδή είδα να το προτείνεις μεταξύ άλλων! Κατέβασα και το application, μέχρι τότε (καλά να είμαστε!) θα τα έχω οργανώσει όλα! Θα είμαι εκεί τον Δεκαπενταύγουστο! Εκείνο το πμ με συμβουλές που έχεις στείλει σε άλλους εδώ μέσα, μήπως θα μπορούσες να το στείλεις παρακαλώ και σε μένα;
Με το καλό λοιπόν. Θα περάσετε υπέροχα, είναι πανέμορφα!
Θα στο προωθήσω με την πρώτη ευκαιρία, αφού πρώτα το ελέγξω μήπως έχει αλλάξει κάτι, γιατί τώρα λείπω λίγες μέρες και δεν είναι πολύ εύκολο.
 

Nickouli

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν, τον Αύγουστο σκέφτομαι να πάω Κάρπαθο με μια φίλη μου, δεν έχω πάει πού δωδεκάνησα αλλά διαβάζω πολύ καλά λόγια για το νησί!
Θα ήθελα πληροφορίες για το που είναι πιο εύκολο να μείνουμε * κ φυσικά μπορείτε να προτείνετε κ καταλύματα, κ αν συμφέρει να πάμε κ Κάσο που είναι κοντά..
Θα μείνουμε 7 ημέρες!
Σας ευχαριστώ κ καλώς σας βρήκα!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.553
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα παιδιά! Λοιπόν, τον Αύγουστο σκέφτομαι να πάω Κάρπαθο με μια φίλη μου, δεν έχω πάει πού δωδεκάνησα αλλά διαβάζω πολύ καλά λόγια για το νησί!
Θα ήθελα πληροφορίες για το που είναι πιο εύκολο να μείνουμε * κ φυσικά μπορείτε να προτείνετε κ καταλύματα, κ αν συμφέρει να πάμε κ Κάσο που είναι κοντά..
Θα μείνουμε 7 ημέρες!
Σας ευχαριστώ κ καλώς σας βρήκα!
Καλησπέρα και καλώς ήρθες. Μπορείς να διαβάσεις τα θέματα εδώ
https://www.travelstories.gr/community/forums/Νησιά-Αιγαίου.12/?prefix_id=120
Ίσως να σου λυθούν αρκετές απορίες.
 

Maria1412

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Για Κάρπαθο.. γνωρίζετε ποια είναι τα must που πρέπει κανεις να δει /κάνει κ που να μείνει ιδανικά ; Θα είμαι εκεί 8 μέρες σχεδόν ..
 
Last edited by a moderator:

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Σας ευχαριστώ πολύ ! Μετά θα συνεχίσω Κάρπαθο.. γνωρίζετε ποια είναι τα must που πρέπει κανεις να δει /κάνει κ που να μείνει ιδανικά ; Θα είμαι εκεί 8 μέρες σχεδόν ..
Πάρα πολύ ωραία! Όχι, καθώς είναι από τα λίγα νησιά που δεν έχω πάει και θα ΄θελα πολύ, είναι στα πλάνα μου σίγουρα.
Αυτό που έχω να σου πω με σιγουριά όμως, είναι ότι καλά κάνεις και αφιερώνεις τόσες μέρες καθώς το νησί είναι αρκετά μεγάλο, έχει αποστάσεις και θέλει γύρισμα. Διαθέτει όμορφα χωριά (με αποκορύφωμα την Όλυμπο, εκπληκτικές παραλίες καθώς και ωραίο φαγητό, με αποκορύφωμα τα θαλασσινα.
Αφού έχεις τόσες μέρες μη παραλείψεις να κάνεις και διανυκτέρευση στη Κάσο. Ευκαιρία είναι!
 

Maria1412

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Πάρα πολύ ωραία! Όχι, καθώς είναι από τα λίγα νησιά που δεν έχω πάει και θα ΄θελα πολύ, είναι στα πλάνα μου σίγουρα.
Αυτό που έχω να σου πω με σιγουριά όμως, είναι ότι καλά κάνεις και αφιερώνεις τόσες μέρες καθώς το νησί είναι αρκετά μεγάλο, έχει αποστάσεις και θέλει γύρισμα. Διαθέτει όμορφα χωριά (με αποκορύφωμα την Όλυμπο, εκπληκτικές παραλίες καθώς και ωραίο φαγητό, με αποκορύφωμα τα θαλασσινα.
Αφού έχεις τόσες μέρες μη παραλείψεις να κάνεις και διανυκτέρευση στη Κάσο. Ευκαιρία είναι!
Σκέφτομαι μονοήμερη στην Κάσο . Κ για Καρπαθο έχω την αίσθηση από αυτά που διαβάζω ότι θα είναι όμορφη 😊 επιφυλάσσομαι όταν γυρίσω να σας γράψω τα σχόλια μου και για τα 3 νησιά ! Ευχαριστώ πολύ και πάλι !!
 

wanderlust_

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Καλησπέρα και από εμένα,

Σκεφτόμαστε να έρθουμε στην Κάρπαθο για 3 μέρες γύρω στις 18-20 Σεπτέμβρη αεροπορικώς. Δυστυχώς δε μπορούμε παραπάνω μέρες. Πιστεύετε πως φτάνουν οι μέρες για να πάρουμε μια μικρή ιδέα του νησιού;
Από προηγούμενες χρονιές, ξέρετε αν ο καιρός είναι οκ να κάνουμε μπάνιο; Και που έχει νόημα να μείνουμε;

Ευχαριστώ πολύ,
wanderlust_
 
Μηνύματα
35
Likes
41
ειχα παει πολλα χρονια πριν.Δεν χανεις με τιποτα την παραλία ΔΙΑΚΟΦΤΙ και επισης να φας οπωσδηποτε μακαρουνες.εννοειται τα υπολοιπα θα στα πουνε κι εκει οι ντοπιοι. ή από εδω.Φτανουν οι μερες ναι.νομιζω νοημα να μεινετε εχει στη χωρα.οπου μπορειτε. http://www.ireneapartments.gr/ εδω ειχα μεινει εγω. πολυ καλό. και με παρκινγκ εννοειται οτι θα νοικιασετε αυτοκινητο αλλιως δεν εχει καποιο νοημα να πας.
 

BoardingPass

Member
Μηνύματα
48
Likes
42
Καλησπέρα παιδια! Διαβαζω, διαβαζω αλλα ακρη δεν βρισκω. Εχουμε κλεισει αεροπορικα για Κάρπαθο απο Θεσσαλονίκη 8 με 17 Αυγούστου. Ψαχνω για δωμάτιο και λεω μηπως υπάρχει κάτι πιο γραφικό απο τα πηγάδια που να εχει ομως το βραδυ μια περατζαδα και μερικες ταβερνες. Οταν ειχαμε παει στην Κεφαλονιά πχ καναμε το λαθος και μείναμε στο Αργοστόλι και δεν μας αρεσε καθολου. Θα θελαμε κατι αντίστοιχο με την αγια ευφημια. Επισης να μεινουμε τις 2 τελευταιες μερες καπου κοντα στην Όλυμπο; Το πανηγύρι θα γινει ή λογω κορωνοιου μαλλον θα ακυρωθεί;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.089
Likes
44.962
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Ψαχνω για δωμάτιο και λεω μηπως υπάρχει κάτι πιο γραφικό απο τα πηγάδια που να εχει ομως το βραδυ μια περατζαδα και μερικες ταβερνες. Οταν ειχαμε παει στην Κεφαλονιά πχ καναμε το λαθος και μείναμε στο Αργοστόλι και δεν μας αρεσε καθολου
Αν έχετε μέσο μεταφοράς (κάτι που θεωρώ απαραίτητο) μπορείτε να κλείσετε λίγο πιο έξω.
Τα Πηγάδια είναι από τα χειρότερα μέρη που έχω συναντήσει σε νησί, τα παρομοίασα σαν «τη Πολίχνη με θάλασσα» για να με καταλάβεις. Ωστόσο το βράδυ είναι μονόδρομος.
Επισης να μεινουμε τις 2 τελευταιες μερες καπου κοντα στην Όλυμπο;
Όχι κάπου κοντά. Στην Όλυμπο οπωσδήποτε!
Το πανηγύρι θα γινει ή λογω κορωνοιου μαλλον θα ακυρωθεί;
Δε ξέρω, αλλά αν μιλάτε για το μέγάλο, πρέπει να βρείτε και τρόπο πρόσβασης εφόσον γίνει.
 

aspen

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Καλησπέρα στην παρέα !!! Εχω κλείσει για Κάρπαθο για 22-29 Ιουλίου και είμαι σε αναζήτηση ενοικίασης αυτοκινήτου.Οι τιμές που έχω δει online κυμαίνονται σε 100 ευρώ την ημέρα minimum,που μου φαίνεται υπερβολικό .Υπάρχει κάποια βοήθεια ή καθοδήγηση ; Επίσης έχω δει πολύ όμορφα καταλύματα αλλα δεν έχω καταλήξει στην περιοχή ,αν υπάρχει κάποια συμβουλή και γι αυτό! Ευχαριστώ !🙂
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.690
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom