Κάρπαθος Λιγη βοηθεια για Καρπαθο!

sgouri

Member
Μηνύματα
10
Likes
6
παιδια σας ευχαριστω παρα πολυ! η αληθεια ειναι οτι δε σκεφτηκα να παρω τηλ για το αν θα βαλουν δρομολογιο :/ αλλα θα το κανω κ ελπιζω η απαντηση να ειναι θετικη για να γλιτωσουμε ταλαιπωρια...4 ωρες ειναι πολλες! :) και παλι ευχαριστω.. να ειστε καλα!
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Καλησπέρα....μου έχει καθησει και εμένα η Κάρπαθος και η Νίσυρος αλλά λέω φέτος να κάνω ότι μπορώ και να κατέβω στην Κάρπαθο....ψάχνω δωμάτια και αεροπλάνο για Ρόδο και από εκεί με πλοίο..λέω να έρθω προς τέλη Αυγούστου και Δυστυχώς θα είμαι μόνος κατά 95%..B-)
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλησπέρα....μου έχει καθησει και εμένα η Κάρπαθος και η Νίσυρος αλλά λέω φέτος να κάνω ότι μπορώ και να κατέβω στην Κάρπαθο....ψάχνω δωμάτια και αεροπλάνο για Ρόδο και από εκεί με πλοίο..λέω να έρθω προς τέλη Αυγούστου και Δυστυχώς θα είμαι μόνος κατά 95%..B-)
Καλημέρα!

Γιατί να πάς μέσω Ρόδου; Θα μείνεις καθόλου Ρόδο πρώτα ή όχι. Αν όχι, θα σου βγεί πιο ακριβά να το πάς μέσω Ρόδου, παρά απ' ευθείας. Ιδίως τέλη Αυγούστου νομίζω έχει ακόμη με 95€ μετ' επιστροφής αεροπορικά και αν βρείς και κανένα κουπονάκι, ίσως το κάνεις 85€.

Μηχανάκι οδηγείς;
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Καλημέρα Αντώνη...τόσο φθηνά;;;γιατί έριξα μια ματιά και βρήκα 250€...μηχανάκι Δυστυχώς δεν έχω δίπλωμα και οδηγώ μόνο μικρό..Από Θεσσαλονίκη θα έρθω...ασπροβάλτα,μια ώρα Από Θεσσαλονίκη..και για το αμάξι ζητάνε τρέλα πόσα ...άσε που δεν ξέρω το οδικό δίκτυο..Γιατί Κάλυμνο σε κάτι σοκάκια δεν χωράει το coupe..Το δωμάτιο το θέλω φθηνό..έναν ύπνο θα κάνουνε,δεν ψάχνω τζακούζι κτλ..απλά να μην έχει πολύ φασαρία..
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλημέρα Αντώνη...τόσο φθηνά;;;γιατί έριξα μια ματιά και βρήκα 250€...μηχανάκι Δυστυχώς δεν έχω δίπλωμα και οδηγώ μόνο μικρό..Από Θεσσαλονίκη θα έρθω...ασπροβάλτα,μια ώρα Από Θεσσαλονίκη..και για το αμάξι ζητάνε τρέλα πόσα ...άσε που δεν ξέρω το οδικό δίκτυο..Γιατί Κάλυμνο σε κάτι σοκάκια δεν χωράει το coupe..Το δωμάτιο το θέλω φθηνό..έναν ύπνο θα κάνουνε,δεν ψάχνω τζακούζι κτλ..απλά να μην έχει πολύ φασαρία..
Α συγνώμη νόμιζα απο Αθήνα. Είδες εισιτήρια με την astra airlines (αν έχουν μείνει) κάνει δρομολόγιο Θεσ/νίκη-Κάρπαθο. Τώρα ίσως είναι λίγο αργά να βρείς φτηνό, αλλά όταν πρωτομπήκαν οι πτήσεις τον Ιούνιο δηλαδή είχε με 140 μετ'επιστροφής. Για κοίταξέ το και μου λές πάλι.

Υ.Γ Και με το μικρό μηχανάκι μπορείς να κάνεις αρκετή δουλειά (δρομολόγια).
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Ναι αλλά χωρίς δίπλωμα δεν γίνεται...Κώστα μια ερώτηση ακόμη..έχει καθόλου στρατό το νησί..πρεπει να υπάρχει ένα σταν..Αν μου αρέσει ίσως έρθω για μερικά χρόνια η μόνιμα μιας και σκέφτομαι να αποσυρθεί σε κάποιο νήσο μελλοντικά.
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Ναι αλλά χωρίς δίπλωμα δεν γίνεται...Κώστα μια ερώτηση ακόμη..έχει καθόλου στρατό το νησί..πρεπει να υπάρχει ένα σταν..Αν μου αρέσει ίσως έρθω για μερικά χρόνια η μόνιμα μιας και σκέφτομαι να αποσυρθεί σε κάποιο νήσο μελλοντικά.

Αντώνη με λένε :)
Ναι, βέβαια, παραμεθώριος είμαστε, υπάρχουν όλα τα σώματα!
Εντάξει, μη συγκρίνεις το καλοκαίρι αν έρθεις, με το χειμώνα, καμία σχέση. Για μένα είναι παράδεισος όλες τις εποχές, αλλά εγώ είμαι απο δώ.
Πάντως σε όλα παίζει ρόλο ο κύκλος σου. Αν έχεις καλή παρέα, περνάς καλά! Αν η παρέα μιζεριάζει και το μόνο που σκέφτεται είναι ότι δεν είναι σπίτι του μέσα 9ε δεν το ήξερε όταν ''επέλεγε'' τι δουλειά θα κάνει; ), δε θα περάσεις καλά. Εδώ, υπάρχουν και τα δύο. Η αλήθεια είναι πως ο κύκλος των εκπαιδευτικών περνάει καλύτερα απο τους στρατιωτικούς/σώματα ασφαλείας νομίζω.
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Εντάξει και εδώ που υπηρετώ τώρα Έτσι είναι..χειμώνα έχει δύο καφετέριες .Και 6 το απόγευμα δεν βρίσκεις Ούτε βενζιναδικο....Μετά της 11 Ούτε γυραδικο..οπότε τόσο χάλια δεν μπορεί να είναι...ήμουν παντρεμενος στην Κάλυμνο και ήταν μια χαρά...βέβαια η δρόμοι ήταν ένα θέμα ..οι εκπαιδευτικοί πάντα περνάνε Καλύτερα δεν είναι τόσο στοκοι όσο Εμείς!!!
Πάντως με Αυτό με την παρέα έχεις απόλυτο δίκαιο..για αυτό λέω να την κάνω Από εδώ γιατί πλέον είμαι ολομόναχος..Και το πολλή το νταμπα Ντουμπά της πόλης δεν το θέλω ...
Συγγνώμη για το όνομά...Δυστυχώς δεν μου δίνει τιμή για Σεπτέμβρη το site που μου είπες
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Στο πρώτο σου μήνυμα έγραφες για τέλος Αυγούστου, που έχει πτήσεις. Αν είναι για Σεπτέμβρη, μάλλον πρέπει να κοιτάξεις με Aegean.
 

tsopirs

Member
Μηνύματα
40
Likes
37
Τέλη Αυγούστου άφιξη με αρχές Σεπτέμβρη επιστροφή..καμία εβδομάδα..να πετάξω πχ 27 που είδα ότι έχει και να επιστρέψω σε 10 μέρες...μάλλον θα πάω και κάνα δυο μέρες Ρόδο να δω και εκεί κάνα δυο φιλαράκια..θα κοιτάξω και για Ρόδο..Πάντως έχει καλές τιμές Αυτό που μου έδωσες...
 

Vasia12

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Καλημέρα ! Θέλω λίγο βοήθεια θα πάω καρπαθο τέλος Αυγούστου ακριβείς ημερομηνίες δεν ξέρω μάλλον 25-29 θα μείνω γύρω στις 4 μερες ανάλογος τα οικονομικά ! Μπορείτε να μου πρότεινετε δωμάτιο η ξενοδοχείο πάνω στην θάλασσα σε καλη παραλία κ μερος ήσυχο με κανά χαλαρό ποτάκι το βράδυ ! Να νοικιασω μηχανάκι η αυτοκίνητο καλύτερα;
 

_antonis_

Member
Μηνύματα
3.357
Likes
1.237
Καλημέρα ! Θέλω λίγο βοήθεια θα πάω καρπαθο τέλος Αυγούστου ακριβείς ημερομηνίες δεν ξέρω μάλλον 25-29 θα μείνω γύρω στις 4 μερες ανάλογος τα οικονομικά ! Μπορείτε να μου πρότεινετε δωμάτιο η ξενοδοχείο πάνω στην θάλασσα σε καλη παραλία κ μερος ήσυχο με κανά χαλαρό ποτάκι το βράδυ ! Να νοικιασω μηχανάκι η αυτοκίνητο καλύτερα;

Καλησπέρα!
Γιατί μόνο 4 ημέρες;

Αν οδηγείς μηχανάκι. καλύτερα μηχανάκι. Ίσως σου πάρει λίγο περισσότερο χρόνο να πας στις μακρινές αποστάσεις, αλλά είναι και φτηνότερη η ενοικίαση και καίει λιγότερο... μόνο για να πας στην Όλυμπο ίσως θέλεις αυτοκίνητο. Μια μέρα δηλαδή, αν και δεν ξέρω αν στις 4 μέρες θες να πας. Εγώ θα το πρότεινα έστω και δύο μέρες αν είχες όλες κι όλες.

Αν νοικιάσεις μεταφορικό μέσο μπορώ να σου προτείνω κάποια καταλύματα αναλόγως τις ανάγκες. Πάντως η πρωτεύουσα Πηγάδια ήσυχη είναι και κοντά βρίσκεται η Αμμοωπή. Οπότε αν ρίξεις μια ματιά σε κάποιο site. δες αυτά τα σημεία και αν θες ρώτησε με πάλι πριν κάνεις κράτηση...
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.902
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom