Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Ζώ στο Λονδίνο και πάω σχεδόν κάθε 3-4 μήνες στο Ζ. Κήπο (ο οποίος είναι εξαιρετικός αν και έχει ακριβούτσικο εισιτήριο). Φροντίστε να κλείσετε εισιτήρια από την ιστοσελίδα γιατί αυτό το καιρό οι ουρές είναι τεράστιες.

Το Ο2 για εμένα είναι αδιάφορο...δεν θα πήγαινα αν δεν είχα να πάω σε συναυλία ή σινεμά...
 
  • Like
Reactions: mel

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Ζω στο Λονδίνο και δεν πηγαίνω στο Finsbury Park αν μπορώ να το αποφύγω. Ενδιαφέρον είναι, για τουρίστες δεν είναι.
 

MARIA LEON

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Ταξίδι-Όνειρο
ΒΕΝΕΖΟΥΕΛΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ
Ζω στο Λονδίνο και δεν πηγαίνω στο Finsbury Park αν μπορώ να το αποφύγω. Ενδιαφέρον είναι, για τουρίστες δεν είναι.
δεν το παραθέτω ως τουριστικό αξιοθέατο, αλλά ως ένα μέρος που μπορεί κανείς να βρει ποικιλία από έντιμες προτάσεςι εθνικής κουζίνας μακρυα από τον τουριστοκαρνάβαλο του κέντρου, και συγχρώνως με εύκολη πρόσβαση.

η επίσκεψη στο πάρκο ήταν by the way και αν υπάρχει κάποιο act
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
από εκεί και πέρα, και το να αράξεις για 2 ώρες σε μια λονδρέζικη pub (όσο το δυνατο πιο μακρυα απο το κέντρο) θα σου δώσει μια πολύ καλή αίσθηση της ζωής στο λονδίνο.
Υπαρχουν υπεροχες περιοχες για χαλαρωση και στο κεντρο, οπως ας πουμε η Berkeley Square.

Δεν ζω στο Λονδινο και ειναι πολυ εκνευριστικο αυτο που κανετε...
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Το "κέντρο" έχει πολλές ήρεμες και ωραίες pubs με ωραίο κόσμο. Ελάτε προς Pimlico για καφέ ή μπύρα μια ωραία μέρα και θα δείτε...
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Πολύ ωραία όλα αυτά που λέτε...μα πάρα πολύ ωραία :) Και μου άνοιξε και η όρεξη για συναυλία στο πάρκο. Ρομάντικ,κοίταξα στο διαδίκτυο τα προγράμματα αλλά προγραμματισμένα θα έχει μόνο κάτι με κλασική μουσική (δεν ακούω) και σ'ένα πάρκο μάλλον μακρινό σινεμά (θα πήγαινα αλλά δεν προλαβαίνω). Λες να έχει απρογραμμάτιστες συναυλιούλες; Μακάριιι :)

Άσχετο προς Τριπάκια: μη σκας τόσο, ζεις και στη Χαλκιδική! Δε λέμε βρε σαν τη Χαλκιδική πουθενά;:D
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Και τότε τι σκας; Καλοκαίρι είναι αφού! Αντε, αν είναι κι είσαι κι εσύ μόνος σου, να κανονίσουμε μια εκδρομούλα με τον άλλο σου εαυτό (ρομαντικ) το Πάσχα!
 

mel

Member
Μηνύματα
359
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Ξανά λατρεμένο Παρίσι
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Λοιπόοον ο καιρός πλησιάζει, έχω αρχίσει να συγκεντρώνω τα χαρτιά (ηλεκτρονικά εισιτήρια κλπ), θα τα εκτυπώσω, ίσως κάνω και βαλίτσα (πλάκα κάνω :D ) και ξαφνικά μ'έπιασε το κλασικό "άγχος" με τα αεροπορικά. Πήρα την airtickets να μου πουν τι ώρα να είμαι αεροδρόμιο. Μου είπαν πως και 1 ώρα καλά είναι κι ότι αυτοί λένε στους πελάτες τους να πάνε 1,5 ώρα πριν για τσεκιν. Καλά είναι; Λέω μήπως ο υπάλληλος δε γνώριζε καλά γιατί εδώ και για εντός χώρας μας λένε 1 ώρα πριν. Ε;
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.149
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Προλαβαινεις και μια ωρα πριν αλλα εγω προτιμω τις 2 ωρες για να 'χω και το κεφαλι μου ησυχο αν κατι συμβει στη διαδρομη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.048
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom