Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

mariap.

Member
Μηνύματα
110
Likes
32
Επόμενο Ταξίδι
ΛΟΝΔΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Μόλις γύρισα από Λονδίνο και έχω πάθει κατάθλιψη.....
τριπάκια σε καταλαβαίνω που το έχεις ερωτευτεί...είναι τόσο διαφορετικό απ την ελλάδα...οι άνθρωποι, τα κτίρια, ο αέρας, ο μουντός καιρός, οι συγκοινωνίες...άλλος κόσμος
 

ZephX

Member
Μηνύματα
401
Likes
198
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Azerbaijan/Bhutan
Να ρωτησω και εγω κατι..
Για τους clubbers τι παίζει?
Υπάρχουν clubbers και ... clubbers. Τι εννοείς με τον όρο. Υπάρχουν τόσες πολλές σκηνές που είναι πολύ δύσκολο να σου δώσω συγκεκριμένη απάντηση χωρίς να ξέρω τα γούστα σου ή την ηλικία σου. Τα Ministry of Sound, G-A-Y Heaven και Fabric είναι ινστιτούτα που όλοι μας έχουμε περάσει κάποια στιγμή απο αυτά (και την έχουμε ξεχάσει). Αν θέλεις κάτι πέρα απο jeans-sneakers-tshirts και διάσημους djs...υπάρχουν πάρα πολλά. Αυτό που ακούγεται πολύ τελευταία είναι το Box (αν μπορέσεις να μπεις μέσα)...

Ύστερα υπάρχουν μέρη όπως το Jamm στο Brixton. Λίγο έξω απο το mainstream αλλά απίστευτα σετ...

Μέτα υπάρχουν διάσημες βραδιές όπως το Horse Meat Disco στο Eagle. Το μαγαζί είναι gay club (εμένα μου μοιάζει περισσότερο με pub) αλλά είναι straight friendly την ημέρα του HMS...

Επίσης να ξέρεις πως πολλά πάρτυ γίνονται ή μαθαίνονται την τελευταία στιγμή (βλέπε προς Shoreditch μεριά). Αν είσαι λίγο επικοινωνιακός θα καταλάβεις και θα βρείς που είναι.

Νυχτερινή ζωή υπάρχει...και πάρα πολύ μάλιστα. Όρεξη να έχεις. Και όχι, δεν κλείνουν όλα τα μαγαζιά στις 3. Ειδικότερα νότια του ποταμού...Πόσες φορές έχω καταλήξει στο σπίτι μου στις 5 και 6 το πρωί και δεν χαρακτηρίζω τον εαυτό μου clubber.
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Υπάρχουν clubbers και ... clubbers. Τι εννοείς με τον όρο. Υπάρχουν τόσες πολλές σκηνές που είναι πολύ δύσκολο να σου δώσω συγκεκριμένη απάντηση χωρίς να ξέρω τα γούστα σου ή την ηλικία σου. Τα Ministry of Sound, G-A-Y Heaven και Fabric είναι ινστιτούτα που όλοι μας έχουμε περάσει κάποια στιγμή απο αυτά (και την έχουμε ξεχάσει). Αν θέλεις κάτι πέρα απο jeans-sneakers-tshirts και διάσημους djs...υπάρχουν πάρα πολλά. Αυτό που ακούγεται πολύ τελευταία είναι το Box (αν μπορέσεις να μπεις μέσα)...

Ύστερα υπάρχουν μέρη όπως το Jamm στο Brixton. Λίγο έξω απο το mainstream αλλά απίστευτα σετ...

Μέτα υπάρχουν διάσημες βραδιές όπως το Horse Meat Disco στο Eagle. Το μαγαζί είναι gay club (εμένα μου μοιάζει περισσότερο με pub) αλλά είναι straight friendly την ημέρα του HMS...

Επίσης να ξέρεις πως πολλά πάρτυ γίνονται ή μαθαίνονται την τελευταία στιγμή (βλέπε προς Shoreditch μεριά). Αν είσαι λίγο επικοινωνιακός θα καταλάβεις και θα βρείς που είναι.

Νυχτερινή ζωή υπάρχει...και πάρα πολύ μάλιστα. Όρεξη να έχεις. Και όχι, δεν κλείνουν όλα τα μαγαζιά στις 3. Ειδικότερα νότια του ποταμού...Πόσες φορές έχω καταλήξει στο σπίτι μου στις 5 και 6 το πρωί και δεν χαρακτηρίζω τον εαυτό μου clubber.
Θέλω να πάω σε ένα μεγάλο club, σαν αυτά που είπες στην αρχή.Το έχω απωθημένο αν και πλέον δεν είμαι του σπόρ..Λέω για το Μinistry..
Μήπως ξέρεις να με προετοιμάσεις πόσο θα ξηλωθώ μετά για το ταξί?(για περιπου 6 km)
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Παιδιά καλησπέρα!
Θυμάστε μήπως πως λέγεται το κατάστημα τύπου χονδρικής με κατάλογο που υπάρχει Αγγλία και Ιρλανδία?Έχει τα πάντα μέσα απο κοσμήματα μέχρι ηλεκτρονικά κτλ.
Διαλέγεις απο τον κατάλογο, πας στο κατάστημα κ σε 2 λεπτά το παραλαμβάνεις...Αρχίζει απο "Α", μέχρι εκεί θυμάμαι! :D
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
οχι :(
Είναι κανονικό κατάστημα απλά σίγουρα τώρα θα έχει και on line αγορές!

thx
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Μηνύματα
127
Likes
22
Μόλις γύρισα από Λονδίνο και έχω πάθει κατάθλιψη.....
τριπάκια σε καταλαβαίνω που το έχεις ερωτευτεί...είναι τόσο διαφορετικό απ την ελλάδα...οι άνθρωποι, τα κτίρια, ο αέρας, ο μουντός καιρός, οι συγκοινωνίες...άλλος κόσμος
Αυτός ο μουντός καιρός μέσα στον Αύγουστο είναι στα συν του Λονδίνου ή στα πλην, δεν το κατάλαβα... Γιατί αν είναι μας τρελαίνει και ο καιρός του Λονδίνου, τί να πω....
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
@nene Στην ιστοσελιδα του ξενοδοχειου ο μονος τροπος προσβασης που αναφερεται ειναι οδηγωντας... χωρις να ξερω, λοιπον, υποθετω πως αλλα μεσα μεταφορας πλην αυτοκινητου και ταξι δεν πηγαινουν προς τα εκει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυτός ο μουντός καιρός μέσα στον Αύγουστο είναι στα συν του Λονδίνου ή στα πλην, δεν το κατάλαβα... Γιατί αν είναι μας τρελαίνει και ο καιρός του Λονδίνου, τί να πω....
Βρε peter, αυτη γουσταρει μουντο καιρο, εσενα τι σε νοιαζει;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.330
Μηνύματα
888.116
Μέλη
38.988
Νεότερο μέλος
ABDALKHALEQ BARBA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom