Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Το Greenwich ειναι μεσα στο Λονδινο (στη ζωνη 2 ). Εξαρταται απο που ξεκινας. Απο piccadilly υπολογισε 30-40 λεπτα περιπου με (tube+DLR).
Από Piccadilly??? Που ακριβώς;;; Ό,τι νάναι! Η Picadilly είναι μεγάλη οδός που φτάνει μέχρι ...το Hyde Park! Τα 30-40 λεπτα θα τα χρειαστεί από τη στάση του υπόγειου Picadilly Circus συγκεκριμένα και όχι αόριστα! Όσο περισσότερο πας δυτικά, τόσο περισσότερο χρόνο θέλεις για Greenwich.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Το Greenwich ειναι μεσα στο Λονδινο (στη ζωνη 2 ). Εξαρταται απο που ξεκινας. Απο piccadilly υπολογισε 30-40 λεπτα περιπου με (tube+DLR).
Από Piccadilly??? Που ακριβώς;;; Ό,τι νάναι! Η Picadilly είναι μεγάλη οδός που φτάνει μέχρι ...το Hyde Park! Τα 30-40 λεπτα θα τα χρειαστεί από τη στάση του υπόγειου Picadilly Circus συγκεκριμένα και όχι αόριστα! Όσο περισσότερο πας δυτικά, τόσο περισσότερο χρόνο θέλεις για Greenwich.
Εγω τωρα τι να απαντησω; οχι ρε baba πες μου...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγω τωρα τι να απαντησω; οχι ρε baba πες μου...
Γυρεύοντας πήγαινες, καλά σου είπε ο Peter. Κι όταν λέμε York θα πρέπει να ξεκαθαρίζουμε: Παλιό ή νέο? Αμ, πώς?
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Γυρεύοντας πήγαινες, καλά σου είπε ο Peter. Κι όταν λέμε York θα πρέπει να ξεκαθαρίζουμε: Παλιό ή νέο? Αμ, πώς?
ΑΑΑΑΑαααα τωρα καταλαβα. Κι οταν μιλαω σ' αυτον, πρεπει να γραφω peter75rhodes, γιατι με το σκετο peter μπορει να μην καταλαβαινει οτι απευθυνομαι σ' αυτον.

Τωρα που εγραφα και το νικ του μου δημιουργηθηκε μια απορια... αλλα επειδη ειναι αρχη μου να μην προσβαλω ανθρωπους δεν θα ρωτησω αυτο που με βασανιζει.
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Αγαπητέ tripakias, στο άλλο θέμα σβήστηκαν όλες οι αρλούμπες σου. Αν δεν έχεις κάτι το έγκυρο να γράψεις για το Λονδίνο για αρχάριους, καλύτερα να απέχεις απο το πληκτρολόγιο. Δεν είναι εδώ χώρος για να κάνεις πλάκα μαζί μας. Υπάρχει κόσμος που θέλει να ενημερωθεί εδώ μέσα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Αγαπητέ tripakias, στο άλλο θέμα σβήστηκαν όλες οι αρλούμπες σου. Αν δεν έχεις κάτι το έγκυρο να γράψεις για το Λονδίνο για αρχάριους, καλύτερα να απέχεις απο το πληκτρολόγιο. Δεν είναι εδώ χώρος για να κάνεις πλάκα μαζί μας. Υπάρχει κόσμος που θέλει να ενημερωθεί εδώ μέσα.
Συμφωνώ απολύτως μαζί σου! Μόνο που το θέμα είναι: "Λονδίνο για αρχάριους" και όχι "Λονδίνο από αρχάριους".
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Χρηστο μ' ολο το θαρρος. Αυτο που κολλαει; διαφωνεις σε κατι που εγραψα ή ειναι προσθετη επισημανση;

κολλάει εδω : σκέφτομαι να τα επενδύσω σε κάποιο ταξίδι μέχρι το Greenwich που έγραψε πρίν από σενα η jane8 ??

Δεν εχει σχέση με αυτα που έγραψες εσύ ;)
 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Επιτέλους έφτασε ο καιρός....για ταξιδάκι!!!!!!
Να ρωτήσω κάτι για την easyjet???

1. εχουμε κλεισει κανονικα τα εισιτήρια,έχουμε συμπληρώσει και τα στοιχεία που θέλει για ταυτότητα...έχει και επιλογη ημερομηνία ληξης(αυτο το εχω αφησει κενο..αφου η ταυτότητα δεν γραφει ημερομηνια ληξης...απλα υπέθεσα οτι το εχει για το αν καποιος επιλέξει το διαβατηριο που έχει...σωστα??απλα καπου διαβασα εδω..οτι ειχατε βαλει τυχαια ημερομηνια?γιατι?αφου σε αφηνει να κανεις την αγορα κανονικα...)

2. είμαστε 2...έχουμε πληρώσει 2 βαλιτσες 20 και 20 κιλα...
πρέπει ο καθένασ να έχει μια βαλιτσα με 20 κιλα...ή μπορουμε να παμε και αθροιστικα...?πχ να παρουμε μια μεγαλη βαλιτσα να φτανει στα 30 και μια μεσαια μεχρι 10?

αυτές οι απορίες μου...οποιος μπορει να βοηθήσει....σε 3 μερες φευγωωωωω(αν δεν γινει απεργια δλδ)

Ευχαριστώ!!!!!!!!!
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Επιτέλους έφτασε ο καιρός....για ταξιδάκι!!!!!!
Να ρωτήσω κάτι για την easyjet???

1. εχουμε κλεισει κανονικα τα εισιτήρια,έχουμε συμπληρώσει και τα στοιχεία που θέλει για ταυτότητα...έχει και επιλογη ημερομηνία ληξης(αυτο το εχω αφησει κενο..αφου η ταυτότητα δεν γραφει ημερομηνια ληξης...απλα υπέθεσα οτι το εχει για το αν καποιος επιλέξει το διαβατηριο που έχει...σωστα??απλα καπου διαβασα εδω..οτι ειχατε βαλει τυχαια ημερομηνια?γιατι?αφου σε αφηνει να κανεις την αγορα κανονικα...)

2. είμαστε 2...έχουμε πληρώσει 2 βαλιτσες 20 και 20 κιλα...
πρέπει ο καθένασ να έχει μια βαλιτσα με 20 κιλα...ή μπορουμε να παμε και αθροιστικα...?πχ να παρουμε μια μεγαλη βαλιτσα να φτανει στα 30 και μια μεσαια μεχρι 10?

αυτές οι απορίες μου...οποιος μπορει να βοηθήσει....σε 3 μερες φευγωωωωω(αν δεν γινει απεργια δλδ)

Ευχαριστώ!!!!!!!!!
2 βαλίτσες των 20 κιλών η μια..όχι αθροιστικά.
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.221
Likes
5.757
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Στο σάιτ η easyjet γράφει:
"Οι επιβάτες με την ίδια κράτηση, όπου ο καθένας έχει καταβάλει το τέλος για μία αποσκευή, μπορούν να αθροίσουν τα επιτρεπόμενα βάρη τους και να τα διανείμουν στις παραδοτέες αποσκευές τους. Αυτό ισχύει στο πλαίσιο του μέγιστου επιτρεπόμενου βάρους των 32kg για κάθε παραδοτέα αποσκευή. Οι αποσκευές που υπερβαίνουν αυτό το βάρος δεν θα γίνονται δεκτές για μεταφορά."

Εγώ καταλαβαίνω ότι μπορείς να μοιράσεις το βάρος διαφορετικά σε δύο βαλίτσες αρκεί το σύνολο να μην ξεπερνάει τα 40 κιλά και καμία από τις δύο να μην είναι βαρύτερη από 32 κιλά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.760
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom