Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
φυσιολογικες για μενα............
(αλλα μην ξεχνας εγω ψωνιζω και απο την Μελισσα):xmas_cheesygrin:
Ελα , πλακα κανω! Δεν ειναι ακριβο, ειναι για τον μεσο αγοραστη!
Ακομα και αν βρεις τα ρουχα του above budget ,σιγουρα θα βρεις κατι να αγορασεις απο τα αξεσουαρ του
χαχα! το'χα ξεχασει αυτο! καλα που μου το θυμησες.... παντως ειδα τα παπουτσια και ξετρελαθηκα...! οι τιμες μου φανηκαν μια χαρα στην ιστοσελιδα που τις ειδα. δεν εχω σκοπο να αφιερωσω χρονο σε μαγαζια. ισως σε 2-3 να μπω μεσα που να αξιζουν για αγορες. απ'τα υπολοιπα θα χαζεψω τις βιτρινες.
προς το παρον εχω σιγουρα πριμαρκ.:xmas_biggrin:

Ποπω ασε οι μουσταρδες του Harrods δεν ειναι τπτ μπροστα σε αυτες του F&M
Απο καραμελωμενους σκορπιους μεχρι αποξηραμενα μυρμηγκια(3 ειδων περικαλω)
Οσο για τα σοκολατακια του...αχ!
Στον επανω οροφο για τους τολμηρους εχει πορσελανες μουρλια!
Παρτε το τσαι σας ενα απογευμα... χλιδα...
The Store - Fortnum & Mason

ηθελα πολυ να βρω κατι τετοιο... ιεροτελεστια στο τσαι, να εχουμε να θυμομαστε. αλλα σε φοβαμαι λιγακι, δε μπορω να σε εμπιστευτω στα γλυκα και στις τιμες τους :haha: τι εννοεις σκορπιους και μυρμηγκια? με το τσαι τα σερβιρουν αυτα?
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
αχχααχαα! Στο υπογειο του καταστηματος λειτουργει delicatessen. Εκει θα βρεις τους σκορπιους , τα μυρμηγκια και οτι αλλο θες.... αα εχει και γλυφιτζουρι με ταραντουλα!
Αν γουσταριζεις παπουτσια.. θειϊκα παπουτσια τρεχα στην Carnaby street
Irregular Choice
Irregular Choice
awww.fashion_stylist.net_blog_wp_content_uploads_image_Irregular_Choice_Party1.jpg
 

shadow88

Member
Μηνύματα
185
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Θεσσαλονίκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Road trip στη Τοσκάνη..
Την πρώτη φορά που πήγα στο Λονδίνο ,προ travelstories, για μένα σήμαινε Μαντάμ Τισό,London eye και Harrods...Πίστευα ότι αυτά είναι και εντάξει τη γύρισα τη πόλη..Πραγματικά έχει τόοοοοοσα πολλά να δεις (τα οποία έμαθα εδώ εννοείται )που αυτά θα ήταν αρκετά πιο κάτω στη λίστα μου. Το ίδιο συμβαίνει και με κάποιες φίλες μου που θέλουν να πάνε και αυτές Λονδίνο και με ρωτήσανε : Τισό-Βρετανικό πόσο πληρώνουμε? Πρώτη στάση δηλαδή Τισό!!!! Εγώ τα λυπήθηκα λίγο τα λεφτουδάκια μου αλλά δεν πειράζει...Αν δεν πας,δεν μπορεις να έχεις και άποψη....Το camden αξίζει,είναι ένα αξιοθέατο από μόνο του..Διάφορα μαγαζιά,με όλων των ειδών ρούχα,παπούτσια,πάγκοι με φαγητά και κινεζούλες να σε φωνάζουνε σε όλες τις γλώσσες πλην της ελληνικής!! Εκεί βασικά θα δεις λίγο πιο παράξενο κόσμο,άγγλους με extreme κουρέματα,διψήφιο αριθμό σκουλαρικιών στο σώμα τους κλπ...Μη φανταστείς ότι είναι πολλοι..Καλά να περάσεις!!!!!!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.099
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Leftris B ...
Το φάντασμα της όπερας....το κοιτούσα μόλις τώρα να δω πόσο πάνε τα εισιτήρια...και μάλλον θα πάω..!!!Τέλειο δεν ήταν??Για τη παμπ θα το θυμάμαι να τη βρω...όσο για τα άλλα που λέω να πάω...δεν παίζει να τα προλάβω...το ξέρω..οπότε μέχρι να πάω το πρόγραμμα θα αλλάξει φαντάζομαι γιατί όλο και κάτι ανακαλύπτω!!!
τα εισητηρια ειχαν πριν ενα χρόνο απο 25-65 λίρες εγω πήρα την θεση με 35 λίρες...... δες και για εισητηρια με εκπτωση στη πλατεια λέστερ στα κιόσκια... εγω δε πρόλαβα γιατι πήγα αργα... πρεπει να εισαι εκει στις 10 το πρωι περίπου..... η παμπ ειναι η γωνιακη φατσα καρτα στο μετρο και να θες δε γίνεται να μη τη δεις.... στις 12 σταματαει το σερβις και στις 12.30 σε διώχνουν με τις κλωτσιες.... :xmas_cheesygrin: αλλά επειδη μάλλον θα εισαι απο το πρωι στο πόδι μια παρά ότι πρέπει για ύπνο είναι.....
 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
shadow88... επιτέλους κατανόηση....χαχα
Συμφωνώ απόλυτα σε οοοτι λες.Είναι λογικό να υπάρχουν πολλά απίστευτα μέρη...όπως όμως είναι λογικό να πας κι στα πιο γνωστά...σαν πρώτη φορά που πας κάπου!!!
Έχω σκοπό να αφιερώσω τις 2 μερούλες στα γνωστά αξιοθέατα..(όσα προλάβω) και για κυριακή βρίσκω ωραία τη βόλτα μου σε camden και ας πάρει ώρες...και σε ότι άλλο προκύψει!!
Μακάρι να μπορούσε κανείς να γυρίσει το Λονδινο σε 4 μέρες..αλλά δεν γίνεται!!!
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Bρε καλά σου λένε... τράβα στην κυρά Τισσό να δεις καμιά μούμια πήγαινε και στο Χάροντς να χαζέψεις μουστάρδες και άσε το Camden για τα κορόιδα...

Α και το υφάκι να απαντάτε σε αυτά που σας ρωτάω αλλού, εδώ όπως βλέπεις δεν μασάμε...απαντάμε σε όποιον και όπως γουστάρουμε...

Τελικά εσυ εχεις αποθυμένα μαζί μου !!!!!!!
Δεν σου έκατσα μικρή και τωρα βγαζεις χολή ...κοίτα τρελό και ζουμπουρλουδικο αγόρι τι έχασες !!!!!!:xmas_wink:




Τσαγάκι και όχι μόνο θα βρεις και εδώ σε λογικές τιμές
http://www.whittard.co.uk/
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Wuthering Heights
Ρε Χρηστο σταματα να με σπηλωνεις, ειναι φαρμακειο το ενα , εινα φαρμακειο το αλλο!! Εσυ μιλας, που μενεις συνεχεια στο Cumberland !!
Αν θες κατι ξεχωριστο , το πλερω...
Αλλιως το φτηνο φαι το τρωνε οι σκυλοι
Τεσπα,ας παει η κοπελα να δει, τσαμπα ειναι το looking και ας αποφασισει!
(Δεν ειναι ολα τα προιοντα ΤΟΟΣΟΟ ακριβα πια!
Σκρουτζ Μακ Ντακ!:xmas_twisted:
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.773
Likes
1.099
Επόμενο Ταξίδι
paris- japan
Ονειρεμένο Ταξίδι
japan
Ρε Χρηστο σταματα να με σπηλωνεις, ειναι φαρμακειο το ενα , εινα φαρμακειο το αλλο!! Εσυ μιλας, που μενεις συνεχεια στο Cumberland !!
Αν θες κατι ξεχωριστο , το πλερω...
Αλλιως το φτηνο φαι το τρωνε οι σκυλοι
Τεσπα,ας παει η κοπελα να δει, τσαμπα ειναι το looking και ας αποφασισει!
(Δεν ειναι ολα τα προιοντα ΤΟΟΣΟΟ ακριβα πια!
Σκρουτζ Μακ Ντακ!:xmas_twisted:
πες τα πες τα!!! αυτός πάει στα ακριβότερα και όλους τους άλλους τους τρομοκρατεί:xmas_mrgreen:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Ρε Χρηστο σταματα να με σπηλωνεις, ειναι φαρμακειο το ενα , εινα φαρμακειο το αλλο!! Εσυ μιλας, που μενεις συνεχεια στο Cumberland !!
Αν θες κατι ξεχωριστο , το πλερω...
Αλλιως το φτηνο φαι το τρωνε οι σκυλοι
Τεσπα,ας παει η κοπελα να δει, τσαμπα ειναι το looking και ας αποφασισει!
(Δεν ειναι ολα τα προιοντα ΤΟΟΣΟΟ ακριβα πια!
Σκρουτζ Μακ Ντακ!:xmas_twisted:
:haha: αν εχω χρονο θα περασω... :xmas_cheesygrin: κανενα καλο μαγαζακι με ωραιες λιχουδιες για τσαι χωρις να'ναι φαρμακειο γνωριζετε? πολλα θελω ε?
παντως ειλικρινα αν τα ειχα θα τα εδινα, για τετοια ωραια δε ειμαι σκρουτζ. αλλα ειμαι στη φαση που για να κανω ενα ταξιδι πρεπει να κανω πολλες οικονομιες και θυσιαζω πολλα, οποτε αυτο το φαρμακειακι θα το αφησω για αλλη φορα. με τρομαζουν και οι σκορπιοι.

αχχααχαα! Στο υπογειο του καταστηματος λειτουργει delicatessen. Εκει θα βρεις τους σκορπιους , τα μυρμηγκια και οτι αλλο θες.... αα εχει και γλυφιτζουρι με ταραντουλα!
Αν γουσταριζεις παπουτσια.. θειϊκα παπουτσια τρεχα στην Carnaby street
Irregular Choice
Irregular Choice
πωπω i loved it! τι πρωτοτυπα! μ'αρεσαν πολυ... δε προκειται να προλαβω τοσα πραγματα. οποιοδηποτε αλλο οικονομικο μαγαζι με ωραια ετσι πρωτοτυπα ή οχι ξερετε ευπροσδεκτα. :xmas_wink: για να διαλεξω κ ποια θα επισκεφτω. δε θελω να παρασυρθω κ να χασω τη μερα μου στα μαγαζια.
ευχαριστω
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Λύσσαξες με το cumberland μάλλον εσυ εγω δεν είπα τίποτα , φέτος πάμε πιο νότια και δυτικά :xmas_wink:

Οτι το μαγαζί ειναι φαμακείο δεν το λεω μόνο εγώ , αξίζει όμως σιγουρα μια βόλτα στους ορόφους ,το μαγαζί δεν υπάρχει !!!!!!!!!!!!!!!!
Παντως επιμενω οτι οι μαρμελαδες του ( φρουτα του δασους και Γκρανμπερι ) ειναι τέλειες !!!!!!!!!!

Απέναντι σχεδόν είναι και ενα καλό με σοκολάτες

La Maison du Chocolat - Our Boutiques - London
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.687
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom