Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
δεν θυμαμαι αν το εχω ποσταρει ξανα, αλλα ενα μαγαζι που μου αρεσει πολυ ειναι το παρακατω
AllSaints Vintage Clothing | AllSaints Clothing Store
Σιγουρα αν περασετε μπροστα απο την βιτρινα του θα κολλησετε!
τι τιμες παιζουν σ'αυτο το μαγαζι και που βρικεται? θελουμε κι αλλες πληροφοριες :xmas_cheesygrin:

Να κάνει τι ακριβώς στα Harrods; Να ψωνίσει;:xmas_eek:
μαλλον ειρωνευεται επειδη η δημητρα εχει στο προγραμμα της τισο και χαροντς :xmas_confused:
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
φυσιολογικες για μενα............
(αλλα μην ξεχνας εγω ψωνιζω και απο την Μελισσα):xmas_cheesygrin:
Ελα , πλακα κανω! Δεν ειναι ακριβο, ειναι για τον μεσο αγοραστη!
Ακομα και αν βρεις τα ρουχα του above budget ,σιγουρα θα βρεις κατι να αγορασεις απο τα αξεσουαρ του
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
επειδη σιγουρα θα βρισκεστε στο κεντρο, προτεινω το Lillywhites.
Προκειται για ενα 5οροφο εμπορικο στη Regent μονο με αθλητικα ειδη.
astatic.urbanpath.com_photos_london_lillywhites.jpg
 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Θα προτιμούσα αν κάποιος απαντάει σε μενα...να απαντάει σε αυτά που ρωτάω...και όχι να ειρωνεύεται..!!!

Τεσπα..ρωτάω λοιπόν για Camden γιατί κάπου το πέτυχα,το έψαξα σε site...και μου φάνηκε ενδιαφέρον...αλλά αν κατάλαβα είναι τεράστιο και θέλει ώρες να αφιερώσει κανείς για να το γυρίσει..!!Εχει πάει κάποιος να μου πει τη γνώμη του??:xmas_smile:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Bρε καλά σου λένε... τράβα στην κυρά Τισσό να δεις καμιά μούμια πήγαινε και στο Χάροντς να χαζέψεις μουστάρδες και άσε το Camden για τα κορόιδα...

Α και το υφάκι να απαντάτε σε αυτά που σας ρωτάω αλλού, εδώ όπως βλέπεις δεν μασάμε...απαντάμε σε όποιον και όπως γουστάρουμε...
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.021
Likes
12.109
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Θα προτιμούσα αν κάποιος απαντάει σε μενα...να απαντάει σε αυτά που ρωτάω...και όχι να ειρωνεύεται..!!!

Τεσπα..ρωτάω λοιπόν για Camden γιατί κάπου το πέτυχα,το έψαξα σε site...και μου φάνηκε ενδιαφέρον...αλλά αν κατάλαβα είναι τεράστιο και θέλει ώρες να αφιερώσει κανείς για να το γυρίσει..!!Εχει πάει κάποιος να μου πει τη γνώμη του??:xmas_smile:
Καλα μην αρπαζεσαι...η ειρωνια ειχε και την απαντηση.
Θελει πολυ χρονο και το προγραμμα σου ειναι υπερπληρες για 3-4 μερες.
Αν προτιμας τα φορεματα και τσαντες κια κοσμηματα και γενικα φρου φρου κι αρωματα πας στο διασημοτερο εμπορικο καταστημα του κοσμου, αν εισαι πιο ροκ τυπος πας στο μεγαλυτερο παζαρι του κοσμου.
Διαλεγεις και παιρνεις.


ΥΓ Της μανταμ το μουσειο ακομα δεν μπορω να το χωνεψω που το 'χεις στο προγραμμα. Στο λαιμο μου 'χει καθισει
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Ποπω ασε οι μουσταρδες του Harrods δεν ειναι τπτ μπροστα σε αυτες του F&M
Απο καραμελωμενους σκορπιους μεχρι αποξηραμενα μυρμηγκια(3 ειδων περικαλω)
Οσο για τα σοκολατακια του...αχ!
Στον επανω οροφο για τους τολμηρους εχει πορσελανες μουρλια!
Παρτε το τσαι σας ενα απογευμα... χλιδα...
The Store - Fortnum & Mason
awww.telegraph.co.uk_telegraph_multimedia_archive_01055_wine_graphics_2006_1055724a.jpg

 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Όχι βρε καμμία σχέση δεν αρπάχτηκα...απλά είπα..τέσπα!!
Κοίτα...αν θέλω φρουφρου και αρώματα μπορώ να τα βρω κι αλλού..δεν πάω διακοπές για να ανανεώσω τη γκαρνταρόμπα μου..έλεος!!!(Για Harrods δεν είπα ποτέ οτι θέλω να πάω να ψωνίσω..μια βολτα είπα οτι θα περάσω..)
Να μπω σε μαγαζιά για ρούχα..δεν μου λέει και κατι..απλα είδα κάπου για Camden οτι ειναι λίγο διαφορετικά...έχει πιο περίεργα..και λεω να περάσω να δω τι παίζει!!!(ααααν προλάβω)
Είναι κάθε μέρα ή σ/κ?
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.783
Likes
1.110
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
αγαπητή συμφορουμίτισσα, άσε τον τραβελερ να κάνει τον ξερόλα (ανάθεμα αν έχει πάει πουθενα στη ζωή του αλλά μη τον παρεξηγείς λόγω ηλικίας....) ήθελα να σου πω κι εγω τη γνωμη μου για όλα αυτά. στο earls court έμενα κι εγω και μιά χαρά μετακινήθηκα με το μετρό... άσε που έχει και την καλύτερη παμπ του λονδίνου απέναντι απο το σταθμό (τιπ για όλους του ξερόλες) εκεί κατεληγα κάθε βράδυ με την παρέα μου και τα πίναμε μέχρι τελική πτώσεως στο κρεβάτι.... το μαντάμ τισο είναι η φόλα του αιώνα (δεν έχω δει χειρότερο value for money στη ζωή μου) ενω αντιθέτως το θέατρο φαντασμα της οπερας ηταν συγκλονιστικο.... στα χαροντς μόνο αν έχεις ελευθερο χρόνο (στο ισόγειο έχει και το αγαπημένο la duree για καφε γλυκο) καλά να περάσεις κι άσε τους ζηλιάρηδες να σε ζηλέυουν:xmas_twisted: έχουν να πάνε πολυ καιρό βλέπεις λονδίνο και τους κακοφαίνεται!!!!
 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Leftris B ...
Το φάντασμα της όπερας....το κοιτούσα μόλις τώρα να δω πόσο πάνε τα εισιτήρια...και μάλλον θα πάω..!!!Τέλειο δεν ήταν??Για τη παμπ θα το θυμάμαι να τη βρω...όσο για τα άλλα που λέω να πάω...δεν παίζει να τα προλάβω...το ξέρω..οπότε μέχρι να πάω το πρόγραμμα θα αλλάξει φαντάζομαι γιατί όλο και κάτι ανακαλύπτω!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom