Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Χμ... Βλέπω τώρα στη Σάουθερν πως όντως υπάρχουν δρομολόγια London/Charring Cross μe Gattwick Airport. Πολύ πιό γρήγορα δεν είναι, απλά φθάνουν 10 λεπτά νωρίτερα! Και ούτε είναι το ίδιο φθηνά. Είδες τιμές; Διπλάσιες από την πορτοκαλί easyBus! Τελικά, ποιός παραπληροφορεί εγώ ή ο North66;
Δείτε και συγκρίνετε μόνοι σας:
EasyBus
Southern train

Ο οδηγός Λονδίνου της σελίδας μας δεν αναφέρει τίποτα για τη Σάουθερν. Μήπως θα πρέπει να προστεθεί και αυτή η δυνατότητα; Πως γίνεται αυτό;
Το Southern απο Gatwick μεχρι Victoria κανει 35-40 λεπτα (δηλαδη ελαχιστα πιο αργο απο το Gatwick express), ειναι πολυ πιο ανετο απο το easybus (που κανει και πανω απο ωρα) και μπορεις να βρεις πολλα εισιτηρια στην τιμη των 3,75 λιρων και σαφως ειναι η καλυτερη επιλογη.
 
Last edited by a moderator:

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Έχω ταξιδέψει με easyBus και δεν στριμώχτηκα. Τέσπα!
Οι τιμές και οι ώρες που γράφουν εδώ είναι για διάφορους τερματικούς σταθμούς! Άλλο Victoria, άλλο Charring Cross και άλλο West Bromton. Προσοχή τί επιλέγουμε! Και μη συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα!
Ας διαλέξει ο καθένας ό,τι θέλει, απλά να υπάρχουν διαθέσιμες όλες οι επιλογές. Αυτό φωνάζω τόσο καιρό!
Πρόταση: Να προσθέσουμε και τη Σάουθερν στον Οδηγό Λονδίνου λοιπόν!
 
Last edited by a moderator:

tripakias

Member
Μηνύματα
8.027
Likes
12.131
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Πρόταση: Να προσθέσουμε και τη Σάουθερν στον Οδηγό Λονδίνου λοιπόν!
Υπαρχει στον οδηγο, αναφερετε ως National Rail και προτεινετε ως ο καλυτερος τροπος...
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
ταξίδι στο λονδίνο χωρίς μια μέρα στην National Gallery δεν έχει νόημα.
αυτό το κόλλημα με τα κέρινα πτώματα δεν θα το καταλάβω ποτέ όμως ...
έχω την εντύπωση ότι έχει ένα παζάρι στο Greenwich που αξίζει πολύ.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
ταξίδι στο λονδίνο χωρίς μια μέρα στην National Gallery δεν έχει νόημα.
αυτό το κόλλημα με τα κέρινα πτώματα δεν θα το καταλάβω ποτέ όμως ...
έχω την εντύπωση ότι έχει ένα παζάρι στο Greenwich που αξίζει πολύ.
Το κάθε ταξίδι, αγαπητή μου, διαμορφώνεται αναλόγως από τον εκάστοτε ταξιδευτή. Αυτό που πιθανόν για σένα είναι προς αποφυγή, γι'άλλον μπορεί να είναι must-see.
 

Clemence

Member
Μηνύματα
305
Likes
80
Το κάθε ταξίδι, αγαπητή μου, διαμορφώνεται αναλόγως από τον εκάστοτε ταξιδευτή. Αυτό που πιθανόν για σένα είναι προς αποφυγή, γι'άλλον μπορεί να είναι must-see.
νομίζω πως γράφεις το προφανές! γι΄αυτό και έγραψα και εγώ ότι δεν το καταλαβαίνω, όχι ότι πρέπει να το αποφύγει κανείς. αλλά περί ορέξεως ...:xmas_lol:
 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Λοιπόν μια μικρή περίληψη..
μουσεία : Madame Tussauds και Βρετανικό
london eye,Tower Bridge, Εθνική Πινακοθήκη και φωτο σε Big Ben, Buchingham Palace
αγορές : covent garden, Spitalfields και μια βολτα απο harrods
πάρκο : Hyde Park
Notting Hill, Windsor Castle(βόλτα)
θεατρική παράσταση,Punch & Judy για βράδυ και μάλλον θα προτιμήσω τα τρένα της Southern.
(Και αααααν τα προλάβω 'ολα αυτά σε τέσσερις μέρες...θα σας πω τις εντυπώσεις μου...)
Όλες οι προτάσεις,δεκτές...από εκεί και πέρα..ο καθένας αποφασίζει που θέλει να πάει...!Για το περιβόητο Madame Tussauds, λέω να πάω,μπορεί να μη μου αρέσει..αλλά τουλάχιστον θα το έχω δει και θα έχω τη γνώμη μου!!!
Αν θυμηθείτε κάτι άλλο να προτείνετε...

Για θεατρική παράσταση λέτε να κλείσω από νωρίς εισιτήρια??
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
νομίζω πως γράφεις το προφανές! γι΄αυτό και έγραψα και εγώ ότι δεν το καταλαβαίνω, όχι ότι πρέπει να το αποφύγει κανείς. αλλά περί ορέξεως ...:xmas_lol:
Μα φυσικά και δε το καταλαβαίνεις γιατί τα γούστα σου δεν μοιάζουν με των άλλων ταξιδευτών.

και PRIMARK:xmas_mrgreen::xmas_mrgreen::xmas_mrgreen:
Ελένη, τα PRIMARK έχουν φοβερές τιμές λόγω τεράστιας κατανάλωσης και πολλών καταστημάτων σε Ηνωμένο Βασίλειο και Ευρώπη αλλά προσοχή γιατί η ποιότητα δεν είναι τόσο καλή όσο φαίνεται και θα το διαπιστώσεις σε λίγους μήνες. :xmas_wink:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ελένη, τα PRIMARK έχουν φοβερές τιμές λόγω τεράστιας κατανάλωσης και πολλών καταστημάτων σε Ηνωμένο Βασίλειο και Ευρώπη αλλά προσοχή γιατί η ποιότητα δεν είναι τόσο καλή όσο φαίνεται και θα το διαπιστώσεις σε λίγους μήνες. :xmas_wink:
2 χρονια μετα νοιωθω αρκετα ευχαριστημενη:xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol::xmas_lol:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom