Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

makisg

Member
Μηνύματα
4.724
Likes
14.839
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
Στο σάιτ η easyjet γράφει:
"Οι επιβάτες με την ίδια κράτηση, όπου ο καθένας έχει καταβάλει το τέλος για μία αποσκευή, μπορούν να αθροίσουν τα επιτρεπόμενα βάρη τους και να τα διανείμουν στις παραδοτέες αποσκευές τους. Αυτό ισχύει στο πλαίσιο του μέγιστου επιτρεπόμενου βάρους των 32kg για κάθε παραδοτέα αποσκευή. Οι αποσκευές που υπερβαίνουν αυτό το βάρος δεν θα γίνονται δεκτές για μεταφορά."

Εγώ καταλαβαίνω ότι μπορείς να μοιράσεις το βάρος διαφορετικά σε δύο βαλίτσες αρκεί το σύνολο να μην ξεπερνάει τα 40 κιλά και καμία από τις δύο να μην είναι βαρύτερη από 32 κιλά.

πολύ σωστά,έτσι ακριβώς είναι.:lol:
 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
mariath ...
κι εγω αυτο καταλαβαινω....το διαβασα στο σαιτ..απλα ρωτάω γιατι απ'οτι ξερω ειναι λιγο περιεργοι με αυτα τα θεματα...και λεω μην κανω βλακεια και χρεωνομαστε χωρις λογο..

για την ταυτοτητα ξερετε αν ειναι απαραιτητο η ημερομηνια ληξης (ή το έχουν για αυτους που δηλωνουν διαβατηριο?)?καποιος που ταξιδεψε προσφατα??
 

georgiaP

Member
Μηνύματα
55
Likes
35
Ταξίδι-Όνειρο
Σαφάρι στην Τανζανία!
mariath ...
κι εγω αυτο καταλαβαινω....το διαβασα στο σαιτ..απλα ρωτάω γιατι απ'οτι ξερω ειναι λιγο περιεργοι με αυτα τα θεματα...και λεω μην κανω βλακεια και χρεωνομαστε χωρις λογο..

για την ταυτοτητα ξερετε αν ειναι απαραιτητο η ημερομηνια ληξης (ή το έχουν για αυτους που δηλωνουν διαβατηριο?)?καποιος που ταξιδεψε προσφατα??
Μην ανησυχείς, έτσι όπως τα λέει η mariath είναι. Ταξιδέψαμε τον Ιούνιο για Μιλάνο και η μία βαλίτσα μας ήταν 25 κιλα και η δεύτερη 12. Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα ούτε στην Ελλάδα ούτε στην Ιταλία. Στις ταυτότητες κι εγώ δεν έβαλα καμία ημερομηνία, χωρίς και πάλι να αντιμετωπίσουμε πρόβλημα!
 

dimitra_fra

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Χθες γύρισα από Λονδίνο....και έχω να πω οτι ήταν όπως το φανταζόμουν και ακόμη καλύτερο..!!!!
Λίγες μέρες....."ξεπατώθηκα"..αλλά ολα ηταν τέλεια..ο κοσμος,τα μαγαζια,(όοσα αξιοθέατα πρόλαβα να δω...),τα πάρκα,η αγορα camden(ενθουσιάστηκα)!!!
Και το καλύτερο???5 μέρες και δεν εβρεξε καθοοοοοολου!!!Και το κρύο..υποφερτό..μια χαρα μου φανηκε!!!

Λονδινάκι τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Και το καλύτερο???5 μέρες και δεν εβρεξε καθοοοοοολου!!!

Λονδινάκι τελειο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Εγω χειμωνα δεν εχω πετυχει ποτε σοβαρη βροχη...

Welcome back!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Εγω χειμωνα δεν εχω πετυχει ποτε σοβαρη βροχη...
Λίγο πριν? Μέσα Νοέμβρη - ας πούμε? Ούτε στους τροπικούς τέτοια ένταση... Διάρκεια κανένα μισάωρο - κάθε φορά.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.140
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Λίγο πριν? Μέσα Νοέμβρη - ας πούμε? Ούτε στους τροπικούς τέτοια ένταση... Διάρκεια κανένα μισάωρο - κάθε φορά.
Δεν ξερω Νοεμβρη. Μια φορα εχω παει αυτο το μηνα και δεν πετυχα βροχη (αν θυμαμαι καλα). Το εντονα βροχερο Λονδινο το εχω δει μονο τελη Σεπτεμβρη-αρχες Οκτοβρη και κατα το Πασχα. Παντως baba μιση ωρα δυνατης βροχης το λες μπορα. Κι εμενα ειναι ο αγαπημενος μου καιρος...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Παντως baba μιση ωρα δυνατης βροχης το λες μπορα.
Συγγνώμη, δεν έγινα κατανοητός. Εννοώ συνεχόμενη βροχή (π.χ. 2 ώρες) η οποία κατά διαστήματα είναι πολύ έντονη.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Γενικώς έχετε δίκιο και οι δύο! Οι συνεχόμενες και δυνατές βροχές δεν είναι του χειμώνα χαρακτηριστικό, το κρύο είναι! Εδώ και μέρες δεν έχει βρέξει καθόλου. Χτες μάλιστα έβγαλε και ήλιο και όλοι οι νότιοι κάναμε σαν ηλίθιοι: όλη μέρα για τον ήλιο μιλούσαμε!! :haha:
 
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
θα ηθελα να ρωτησω αν η εισοδος στο βρετανικο μουσειο και στο μουσειο φυσικης ιστοριας στο λονδινο ειναι δωρεαν και αν ξερει κανεις αν αρχες Αυγουστου εχει εκπτωσεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.733
Μέλη
38.901
Νεότερο μέλος
udemeetim036

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom