Ηνωμένο Βασίλειο Λονδίνο για αρχάριους!!!!!!

elenoul

Member
Μηνύματα
15
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Τόκυο
Σας ευχαριστώ πολύ!
Θα πάμε για 5 ημέρες. Γενικά νιώθω κάπως χαωμενη για το πώς θα βγάλω πρόγραμμα και τι θα δούμε..υπάρχουν άπειρες πληροφορίες εδώ, πρέπει να ξεκινήσω μελέτη. Κάθε τιπ, καλοδεχούμενο :)
 

kokoui

Member
Μηνύματα
369
Likes
490
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινικη Αμερικη
Σας ευχαριστώ πολύ!
Θα πάμε για 5 ημέρες. Γενικά νιώθω κάπως χαωμενη για το πώς θα βγάλω πρόγραμμα και τι θα δούμε..υπάρχουν άπειρες πληροφορίες εδώ, πρέπει να ξεκινήσω μελέτη. Κάθε τιπ, καλοδεχούμενο :)
Μην πέσεις στην παγίδα που λέγεται «να δω όσα περισσότερα γίνετε» γιατί θα ξενερώσεις και θα κουραστείς. Το Λονδίνο είναι αστείρευτο όσες φορές και να πας πάντα έχει κάτι αξιόλογο να δεις και να κανεις.
 

christos21

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Έχω δει στο ίντερνετ το butterfly trail, to outernet ΚΑΙ το emoji project Christmas edition? Είναι το ένα δίπλα στο άλλο γιατί μου το βγάζει στο ίδιο σημείο στο χαρτί. Ή είναι το ίδιο;

Επίσης, για δωρεάν θέα από ψηλά ποιο προτείνετε; το sky Garden ή το the garden at 120?
 

conathanaso

Member
Μηνύματα
11
Likes
2
Έχω δει στο ίντερνετ το butterfly trail, to outernet ΚΑΙ το emoji project Christmas edition? Είναι το ένα δίπλα στο άλλο γιατί μου το βγάζει στο ίδιο σημείο στο χαρτί. Ή είναι το ίδιο;

Επίσης, για δωρεάν θέα από ψηλά ποιο προτείνετε; το sky Garden ή το the garden at 120?
Εγώ π γύρισα χτες από Λονδίνο σου προτείνω με κλειστά μάτια το sky garden
 

iAkis

Member
Μηνύματα
130
Likes
280
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλία
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Αξίζει να πάει κάποιος για ένα καφέ/ποτό ή έτσι κι αλλιώς είναι όμορφο το σημείο που επισκέπτεται κάποιος και με το δωρεάν εισιτήριο;
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Για την είσοδο στο Βρετανικό Μουσείο απαιτείται προ-έκδοση εισιτηρίου (ηλεκτρονικά), μηδενικού κόστους. Ωστόσο, αυτό περιλαμβάνει αν έχω καταλάβει καλά μόνο ένα μέρος του μουσείου. Αυτή η μόνιμη συλλογή τι ακριβώς περιλαμβάνει; Η Ancient Greece & Rome που αναφέρουν στους χάρτες εδώ περιλαμβάνεται; Ας με διαφωτίσει όποιος γνωρίζει τι περιλαμβάνεται και τι όχι και αν υπάρχει δυνατότητα ηλεκτρονικής έκδοσης για τα περαιτέρω εκθέματα. Ακόμα, αν κλείσω π.χ. 5 μηδενικά εισιτήρια και μπουν 3 εν τέλει, δεν πιστευω να υπάρξει θέμα;
 

George V

Member
Μηνύματα
82
Likes
31
Εμεις οταν πηγαμε πριν 10 μερες, ειχαμε βγαλει εισητηρια 0€ μας εβαλαν στην ουρα με αυτους που ειχαν αλλα δεν τα κοιταξε κανεις... Απλα ρωτησαν αν εχουμε. Ολο το γυρισαμε χωρις καποιο περιορισμο...
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Για την είσοδο στο Βρετανικό Μουσείο απαιτείται προ-έκδοση εισιτηρίου (ηλεκτρονικά), μηδενικού κόστους. Ωστόσο, αυτό περιλαμβάνει αν έχω καταλάβει καλά μόνο ένα μέρος του μουσείου. Αυτή η μόνιμη συλλογή τι ακριβώς περιλαμβάνει; Η Ancient Greece & Rome που αναφέρουν στους χάρτες εδώ περιλαμβάνεται; Ας με διαφωτίσει όποιος γνωρίζει τι περιλαμβάνεται και τι όχι και αν υπάρχει δυνατότητα ηλεκτρονικής έκδοσης για τα περαιτέρω εκθέματα. Ακόμα, αν κλείσω π.χ. 5 μηδενικά εισιτήρια και μπουν 3 εν τέλει, δεν πιστευω να υπάρξει θέμα;
Περιλαμβάνει τα πάντα.. στο general admission θα πατήσεις! Το ancient περιλαμβάνει τουρ/επίσκεψη πριν το άνοιγμα του μουσείου ώστε να μην έχει κοσμο .. δεν θα έχεις θέμα αν κλείσεις 5 και μπείτε 3. Εμάς φαντάσου δεν μας ελεγξαν καν τα εισιτήρια..
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Δεν κατάλαβα τι εννοείς με αυτό :shock:
Μερικά μουσεία σου δίνουν την επιλογή να τα επισκεφθείς πριν το άνοιγμα τους, ώστε να γλιτώσεις τα πλήθη.. ή μετά το κλείσιμο για τον ίδιο ακριβώς λόγο...
 

panosil

Member
Μηνύματα
117
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Μερικά μουσεία σου δίνουν την επιλογή να τα επισκεφθείς πριν το άνοιγμα τους, ώστε να γλιτώσεις τα πλήθη.. ή μετά το κλείσιμο για τον ίδιο ακριβώς λόγο...
Δεν το γνώριζα αυτό που λες. Εμείς δηλαδή αν κλείσουμε για τις 11:00 εισιτήριο (δεν υπάρχει πιο νωρίς για τις μέρες που ενδιαφερομαστε) και πάμε 09:30, πριν την ώρα που ανοίγει, θα μπορέσουμε να μπούμε φαντάζομαι. Θα το δω, σε ευχαριστώ.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Κάνε και μια αναζήτηση καλή πριν πας για φαγητό, έχουν ακριβύνει πολύ και η ποιότητα έχει πέσει επίσης πολύ.....οπότε καλό είναι να έχεις κάνει έρευνα από πριν
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.490
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom