Λονδίνο με το γιό μου

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.001
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Κι εγώ σε κείνη την ηλικία πρωτοπήγα (χωρίς γονείς, όμως).

Να τονίσω κι εγώ το Μουσείο φυσικής ιστορίας και το μουσείο επιστημών.

Επίσης, μια άλλη μέρα μπορείτε να δείτε και το λιγότερο γνωστό "Museum of London", ένα από τα καλύτερα μουσεία αστικής ιστορίας, με όμορφες αναπαραστάσεις και εκθέματα από την ιστορία της πόλης (έμφαση περισσότερο στο μεσαίωνα).
Museum of London - English
 

ioanna.gkan

Member
Μηνύματα
459
Likes
65
Επόμενο Ταξίδι
Ευρώπη αλλά που,,,
Ταξίδι-Όνειρο
Παταγωνια
Στο μουσειο φυσικης ιστοριας η εισοδος ειναι δωρεαν οποτε ετοιμασου για ουρες και πολυ κοσμο! Καποιοι περνουν ολη την μερα τους εκει, καθονται σε μια γωνια, τρωνε και σαντουιτσακια... Να τονισω οτι τα εκθεματα δεν ειναι αληθινα, ειναι κατασκευασμενα απο μεταλλα κτλ.
Επισης καλο θα ηταν να γνωριζεις βασικα αγγλικα για να εξηγεις στο παιδι τι βλεπει, διοτι εχει απο ολα τα ειδη ζωων, ερπετων, εντομων κτλ. εκτος κι αν αρκειται στο να τα βλεπει.
Εγω δεδομενου οτι δεν ειναι αληθινα εκθεματα, ισως διαλεγα κατι αλλο, που δεν θα το συναντουσα ευκολα αλλου.
 

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
Ποδοσφαιρο????????????
 
Μηνύματα
101
Likes
145
Επόμενο Ταξίδι
Κένυα
Ταξίδι-Όνειρο
Θιβέτ,Κίνα και ξανά Νεπάλ
Παιδια συγκινητικη η προσπαθεια σας, ασε που ο μικρος μολις διαβασε το φορουμ τσιμπησε και αυριο θελει να γραφτει μελος. Να δουμε θα' χουμε το πιο μικρο μελος και τι θα μας λεει αραγε; Βεβαια πριν 2 χρονια εχει παει Βερολινο και απο ημερων παει απο καραβι σε τραινο, πλακα εχει!
 

SkullFlower

Member
Μηνύματα
518
Likes
97
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona- Perpignan
Ταξίδι-Όνειρο
Peru
Άντε με το καλό να γίνει μέλος και ο πιτσιρικάς ;-)
Απο μικρός να μπλέξει με καλές παρέες :p
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
αν δεν θελετε να περιοριστειτε στο sightseeing, θα προτεινα ενα μερος που προτιμουν ολα τα παιδια της ηλικιας του γιου σου.
Μιλω για το Trocadero centre στο Soho στην Coventry street. Προκειται για ενα μεγαλο εμπορικο κεντρο στο οποιο τα παιδια εχουν την δυνατοτητα να παιξουν ηλεκτρονικα παιχνιδια,να κανουν διαφορες δραστηριοτητες. Στο συγκροτημα υπαρχουν επισης καφετεριες και εστιατορια γρηγορου φαγητου
Funland | Home
 

Attachments

rezi

Member
Μηνύματα
78
Likes
6
Επόμενο Ταξίδι
Cuba?Brazil?South afrika?
Ταξίδι-Όνειρο
Διαστημικη Βολτα
OK
Γιατι πας στην πατριδα του.
Εγω Περα απο οσα λενε οι παραπανω που επαυξανω
θα τον πηγαινα και στο tate.
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
οχι tate!
τουλαχιστον οχι tate modern ...... νομιζω οτι του μικρου θα του αρεσε πιο πολυ το μουσειο φυσικης ιστοριας με τους σκελετους δυνοσαυρων και τα εκθεματα ολων των ζωων απο το μικροτερω εως το μεγαλυτερο!
οπως επεισης και το london eye αρεσει σε ολους!εισητηριο για αυτο περνεις απο εκει και δεν ειναι ακριβο ιδιαιτερα γυρω στις 15 λιρες αν θυμαμαι καλα.
οποτε παρτε πατατακια και σοκολατες και ανεβειτε να θαυμασετε ολοκληρο το λονδινο!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.791
Likes
18.350
Εννοείται ο πιτσιρικάς στο Μουσείο Φυσικής Ιστορίας.....θα ξετρελλαθεί....υπάρχει και κινούμενο ομοίωμα T-Rex, κάνει θραύση στα παιδάκια....
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.001
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
OK
Γιατι πας στην πατριδα του.
Εγω Περα απο οσα λενε οι παραπανω που επαυξανω
θα τον πηγαινα και στο tate.
13 ετών στο Tate Modern? Τι θα καταλάβει...?

[ Πάντως έχεις ψιλο-περίεργα γούστα... Από τη μία μπάλα, από την άλλη σύγχρονη τέχνη...]
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.210
Μηνύματα
883.805
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom