Σλοβακία ΜΠΡΑΤΙΣΛΑΒΑ: Ταξίδι στην Σλοβακία

Μηνύματα
626
Likes
144
Επόμενο Ταξίδι
Μπαλί
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη & Ισλανδία!!!
αφου καμια ερωτηση δεν ειναι αστεια θα σας εκμεταλευτω λιγο.
Η Μπρατισλαβα στο θεμα ασφαλειας,κλοπων πως ειναι?πρεπει να προσεχω κατι ιδιαιτερα?
όπως είπε και ο ΜΙΑΤ παραπάνω, δεν χρειάζεται να αγχώνεσαι για κάτι τέτοιο στη Μπρατισλάβα.

Το κέντρο έχει συνεχώς πολύ κόσμο και είναι σχεδόν απίθανο να συμβεί κάτι κακό.

Στα περίχωρα της πόλης, ιδιαίτερα μετά τις όχθες του ποταμού, τα πράγματα (σύμφωνα πάντα με αυτά που μ έχουν πει) είναι λίγο πιο επικίνδυνα και πρέπει να προσέχεις περισσότερο. Πάντως, αν δεν πρέπει να πας προς τα εκεί, δεν χρειάζεται να πας από την άποψη ότι δεν έχει κάτι να δεις.

Γενικά είναι ήρεμη πόλη, ήσυχοι άνθρωποι. Τα βράδια καμιά φορά μπορεί να ξεφύγει κανείς από τις πολλές μπύρες :)haha:) αλλά γενικά όλα οκ ;)
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Παιδια στο topic δεν έχει γίνει αναφορά στους τρόπους μετάβασης στην Μπρατισλάβα...
Αεροπλάνο? Τρένο? απο που? ?? ;)
 

player

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπερα παιδια επειδη προκειται να παω σλοβακια σε λιγο καιρο στο κοσιτσε μηπως μπορειτε να με βοηθησετε ως προς τον τροπο μεταφορας (εκτος απο αεροπλανο) ?
θελω να πω αν υπαρχει καποιο τρενο που σε παει εκει και σε τι τιμες ειναι τα εισητηρια.. ευχαριστω!!
 

akis-b

Member
Μηνύματα
59
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
ΚΡΑΚΟΒΙΑ
καλησπερα παιδια επειδη προκειται να παω σλοβακια σε λιγο καιρο στο κοσιτσε μηπως μπορειτε να με βοηθησετε ως προς τον τροπο μεταφορας (εκτος απο αεροπλανο) ?
θελω να πω αν υπαρχει καποιο τρενο που σε παει εκει και σε τι τιμες ειναι τα εισητηρια.. ευχαριστω!!
Με μια προχειρη ματια βλεπω οτι εχει τρενο απο βουδαπεστη για kosice κοντα στις 3.30 ωρες απο Μπρατισλαβα ειναι πολυ ποιο μακρυα το λιγοτερο 6 ωρες.http://www.rome2rio.com/s/Košice/Budapest
 

dimitris_@

Member
Μηνύματα
9
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο-Ολλανδία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υορκη...
Καλημέρα και από εμένα!!!

Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να κάνουμε ένα ταξιδακι στη Μπρατισλάβα κάπου τέλη Νοεμβρίου η αρχές Δεκεμβρίου.
Θα ήθελα αν κάποιος από εσάς γνωρίζει και έχει επισκεφθεί το μέρος,να μου προτείνει κάποια site που συγκρινουν αεροπορικα εισιτηρια,ενοικίασης σπιτιών και αυτοκινήτων,τα οποία θα είναι οσο το δυνατόν πιο οικονομικά,όπως επίσης και μέρη που αξίζει κάποιος να επισκεφθει!!
Ευχαριστώ πολύ!
 

vagar78

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα και από εμένα!!!

Σκεφτόμαστε με την κοπέλα μου να κάνουμε ένα ταξιδακι στη Μπρατισλάβα κάπου τέλη Νοεμβρίου η αρχές Δεκεμβρίου.
Θα ήθελα αν κάποιος από εσάς γνωρίζει και έχει επισκεφθεί το μέρος,να μου προτείνει κάποια site που συγκρινουν αεροπορικα εισιτηρια,ενοικίασης σπιτιών και αυτοκινήτων,τα οποία θα είναι οσο το δυνατόν πιο οικονομικά,όπως επίσης και μέρη που αξίζει κάποιος να επισκεφθει!!
Ευχαριστώ πολύ!
Στο skyscanner μπορείς να συγκρίνεις τιμές για αεροπορικά...Δυστυχώς δεν μπορώ να προτείνω κάποια μέρη για νά μείνεις γιατί είχα πάει μονοημερη από Βιέννη κ πηγαμε πρωι και αργά το βράδυ φύγαμε...Πολύ ωραία πόλη δεν χρειάζεται πολλές μέρες για να δεις τα βασικά (1-2)....Μου άρεσε μπορώ να πω οποίος πάει Βιέννη αξίζει να αφιερώσει μια μέρα να την επισκεφθεί
 
Last edited:

vanda

Member
Μηνύματα
888
Likes
4.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ και Αργεντινή
Θα ήθελα αν κάποιος από εσάς γνωρίζει και έχει επισκεφθεί το μέρος,να μου προτείνει κάποια site που συγκρινουν αεροπορικα εισιτηρια,ενοικίασης σπιτιών και αυτοκινήτων,τα οποία θα είναι οσο το δυνατόν πιο οικονομικά,όπως επίσης και μέρη που αξίζει κάποιος να επισκεφθει!!
Εγώ μαγεύτηκα από το κάστρο Devin. Βρίσκεται στη συμβολή 2 ποταμών, του Δούναβη και του Μοράβα. Πάει εύκολα κανείς σε 20 λεπτά με αστικό λεωφορείο (28) που έχει προορισμό το Devin , το οποίο περνάει κάτω από τη γέφυρα.
Devin.jpg
 

spirosninja

Member
Μηνύματα
286
Likes
507
Και η περιοχη γυρω απο το καστρο ειναι παρα πολυ ωραια αν δεν θες να ανεβεις
 

Fotini Ptp

Member
Μηνύματα
14
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.161
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom