Μάλτα Μάλτα - Διαμονή και άλλες info

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Έχω μείνει και στη Σλιέμα, κοίτα τα Regency ή Carlton ειναι διπλα διπλα, οικονομικότερα απο αυτά της Βαλέτας και με θέα θάλασσα τα περισσότερα δωμάτια.






, member: 25833"]Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο στη Μάλτα που να έχει μείνει και να του άρεσε (σχετικά οικονομικό). Εκτός από το Osborne που βλέπω ότι το έχουν επιλέξει πολλοί.

Ευχαριστώ.[/QUOTE[/QUOTE]
Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο στη Μάλτα που να έχει μείνει και να του άρεσε (σχετικά οικονομικό). Εκτός από το Osborne που βλέπω ότι το έχουν επιλέξει πολλοί.

Ευχαριστώ.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Αν δεις στην Otel.com και χρησιμοποιήσεις κουπόνι έκπτωσης 8% που θα σου στείλει αν εγγραφείς στο newsletter, βρίσκεις ξενοδοχεία με πρωινό περίπου στα 100 ευρώ το δίκλινο. Δε μπορώ να σου προτείνω αυτό που έκλεισα γιατί δεν έχω μείνει, αλλά οι τιμές εκεί "παλεύονται" σχετικά.
 

Evini

New Member
Μηνύματα
2
Likes
1
Έχω μείνει και στη Σλιέμα, κοίτα τα Regency ή Carlton ειναι διπλα διπλα, οικονομικότερα απο αυτά της Βαλέτας και με θέα θάλασσα τα περισσότερα δωμάτια.






, member: 25833"]Καλησπέρα.

Μπορεί κάποιος να μου προτείνει ξενοδοχείο στη Μάλτα που να έχει μείνει και να του άρεσε (σχετικά οικονομικό). Εκτός από το Osborne που βλέπω ότι το έχουν επιλέξει πολλοί.

Ευχαριστώ.[/QUOTE
[/QUOTE]
Ευχαριστώ θα τα δω.

Αν δεις στην Otel.com και χρησιμοποιήσεις κουπόνι έκπτωσης 8% που θα σου στείλει αν εγγραφείς στο newsletter, βρίσκεις ξενοδοχεία με πρωινό περίπου στα 100 ευρώ το δίκλινο. Δε μπορώ να σου προτείνω αυτό που έκλεισα γιατί δεν έχω μείνει, αλλά οι τιμές εκεί "παλεύονται" σχετικά.
Θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ
 
Last edited by a moderator:

Nicole mar

Member
Μηνύματα
56
Likes
7
Γεια σε όλους,
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε το ωράριο λειτουργίας των λεωφορείων και την τακτικότητα των δρομολογίων..
Καθώς επίσης και πως μπορώ να πάω από Σλιέμα στο σημείο όπου παίρνω το καράβι για Γκότσο και Κομίνο.

Παιδιά τι ακριβώς παίζει με τα λεωφορεία? συμφέρει να βγάζεις κάθε μέρα εισιτήριο ή κάτι σαν κάρτα εβδομαδιαία? (θα πάμε για 5 μέρες)
 
Last edited by a moderator:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζετε το ωράριο λειτουργίας των λεωφορείων και την τακτικότητα των δρομολογίων..
Γεια. Ψάξε εδώ https://www.publictransport.com.mt/home
Παιδιά τι ακριβώς παίζει με τα λεωφορεία? συμφέρει να βγάζεις κάθε μέρα εισιτήριο ή κάτι σαν κάρτα εβδομαδιαία? (θα πάμε για 5 μέρες)
Ανάλογα με πόσες διαδρομές σκοπεύεις να κάνεις την ημέρα, επέλεξε τι σε συμφέρει από εδώ https://www.publictransport.com.mt/en/bus-card-and-ticketing
Καθώς επίσης και πως μπορώ να πάω από Σλιέμα στο σημείο όπου παίρνω το καράβι για Γκότσο και Κομίνο.
Ψάξε στο site που σου δίνω με προορισμό Cirkewwa Ferry Terminal
 

Nicole mar

Member
Μηνύματα
56
Likes
7
Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Μάλλον με συμφέρει να πάρω την κάρτα των απεριορίστων διαδρομών για 7 μέρες.
Στα δρομολόγια βάζω το Cirkewwa Ferry Terminal που μου έγραψες και δεν βρίσκει διαδρομή, ούτε από Σλιέμα ούτε από Βαλέτα. :confused:
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Βάλτα στην πρώτη σελίδα, στο Plan your journey
 

Nicole mar

Member
Μηνύματα
56
Likes
7
οκ! δεν μου το έβγαζε γιατί έβαζα την ημερομηνία που ήθελα, ενώ βγάζει μόνο για σήμερα! Αλλά υποθέτω πως για όλες τις μέρες ίδιο θα είναι.

Σόρρυ που σας ταλαιπωρώ, θα ήθελα να ρωτήσω και ποιο ferry είναι καλύτερα να πάρω για Gozo, έχω δει το Gozo channel line.?
Σκεφτόμουν μετά από Gozo να πάω Κομίνο. Γίνεται αυτη η σύνδεση ή πρέπει να ξανά γυρίσω στην Cirkewaa?
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη εταιρία για Gozo. Για σύνδεση των νησιών μπες στα site των εταιριών των ferry και βρες τα δρομολόγια τους. Αυτό είναι το επίσημο site του γραφείου τουρισμού της Μάλτας http://www.visitmalta.com/, έχει τις πιο έγκυρες και πλήρεις πληροφορίες.
 

Alex Loco

Member
Μηνύματα
336
Likes
1.729
Επόμενο Ταξίδι
🇫🇮
Ονειρεμένο Ταξίδι
Pamir highway
Άκουσα ότι οι πρίζες στη Μάλτα δεν είναι οι κλασικές. Έχεις κανείς ιδέα ? Μην πάμε και δεν έχουμε ούτε κινητά ούτε τίποτα !
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.920
Likes
40.749
Κατ´ αρχας δεν υπάρχει ξενοδοχείο χωρίς ανταπτορες. Δεύτερον παίρνεις έναν απο δω κι ένα πολυπριζο. Μην αγχώνεσαι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.504
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom