Μάλτα Μάλτα - Διαμονή και άλλες info

Nicole mar

Member
Μηνύματα
56
Likes
7
Καλησπέρα συμφορουμίτες! Προετοιμάζουμε ένα ταξιδάκι στη Μάλτα το Μάιο για 4 μερούλες και έχω τσεκάρει για διαμονή δυο ξενοδοχεία στη Σλιέμα και ένα στο St.Julian! Αν γνωρίζει κάποιος να μου πει την γνώμη του.. είναι το Europa Hotel και το Day's Inn Hotel στη Σλιέμα και Blue Sea St.George's Park στο St. Julian.

Ευχαριστώ πολύ!!
 
Last edited:

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Καλησπέρα!

Εκλεισα εισιτήρια για Μάλτα 23/04-26/04 με Ryan αρκετα οικονομικά. Εχει κανείς να μου προτείνει κάποιο ξενοδοχείο σε Βαλετα ή Σλιέμα που να έχει ένα χαρακτήρα αλλά να μην είναι και πανάκριβο? Fyi είμαστε ζευγάρι 30ρηδων και το budget/night 80-90 euro max. Θα βρω τίποτα της προκοπής? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Καλησπέρα!

Εκλεισα εισιτήρια για Μάλτα 23/04-26/04 με Ryan αρκετα οικονομικά. Εχει κανείς να μου προτείνει κάποιο ξενοδοχείο σε Βαλετα ή Σλιέμα που να έχει ένα χαρακτήρα αλλά να μην είναι και πανάκριβο? Fyi είμαστε ζευγάρι 30ρηδων και το budget/night 80-90 euro max. Θα βρω τίποτα της προκοπής? Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Στη Βαλέτα έχω μείνει προ μερικών χρόνων στο Osborne, το οποίο βρήκα αρκετά τίμιο για τα λεφτά του. Όχι πολυτελές, αλλά με πολύ καθαρά δωμάτια, αν και μικρά, και μέσα στην παλιά πόλη (και κοντά στο σταθμό λεωφορείων για τα υπόλοιπα μέρη του νησιού).
 

Eleannidi

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
ποιός ξέρει πού...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Στη Βαλέτα έχω μείνει προ μερικών χρόνων στο Osborne, το οποίο βρήκα αρκετά τίμιο για τα λεφτά του. Όχι πολυτελές, αλλά με πολύ καθαρά δωμάτια, αν και μικρά, και μέσα στην παλιά πόλη (και κοντά στο σταθμό λεωφορείων για τα υπόλοιπα μέρη του νησιού).
Δυστυχώς είναι κλεισμένο για τις μέρες που ενδιαφέρομαι. Εστειλα mail και στους ίδιους αλλά δεν το βλέπω πιθανό. Σ' ευχαριστώ πάντως για την πρόταση!
 

happy_dreamer

Member
Μηνύματα
159
Likes
141
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κίνα
Δυστυχώς είναι κλεισμένο για τις μέρες που ενδιαφέρομαι. Εστειλα mail και στους ίδιους αλλά δεν το βλέπω πιθανό. Σ' ευχαριστώ πάντως για την πρόταση!
Σας ενδιαφέρει σπίτι από Airbnb αντί για ξενοδοχείο? Εμείς κλείσαμε μέσα στην Βαλέτα για 28/4 έως 1/5 με 70 ευρώ περίπου τη νύχτα.
 

aspa

Member
Μηνύματα
580
Likes
1.562
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος του κοσμου
Εγώ έκλεισα Σιέλμα είναι καλά? Το ξενοδοχείο είναι πάνω στην παραλιακή και έχει καλή τιμή. Διάβασα ότι έχει συγκοινωνίες προς όλες τις κατευθύνσεις. Θα πάω 2 Ιούλη.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Εγώ έκλεισα Σιέλμα είναι καλά? Το ξενοδοχείο είναι πάνω στην παραλιακή και έχει καλή τιμή. Διάβασα ότι έχει συγκοινωνίες προς όλες τις κατευθύνσεις. Θα πάω 2 Ιούλη.
Πολύ καλή επιλογή. Κι εμείς τις μισές μέρες εκεί μείναμε και βόλεψε αρκετά. Καλύτερα από Bugibba σαφώς και κοντινότερα στα περισσότερα αξιοθέατα του νησιού.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Εγώ βρήκα στη Βαλεττα για Αύγουστο, αλλά οι τιμές των ξενοδοχείων είναι φωτιά και λαυρα το καλοκαίρι.
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Εγώ βρήκα στη Βαλεττα για Αύγουστο, αλλά οι τιμές των ξενοδοχείων είναι φωτιά και λαυρα το καλοκαίρι.
Εξαρτάται, εμείς που το σπάσαμε γιατί θέλαμε να μείνουμε και μέσα στη Βάλεττα, κι εκεί βρήκαμε πολύ καλύτερες τιμές μέσω ξένων ταξιδιωτικών γραφείων (που στέλνουν τα voucher ταχυδρομικά). Διαφορετικά ειδικά για Βαλέττα, είναι όντως πολύ ακριβά, αλλά τι να κάνεις που είναι υψηλή περίοδος. Στη Σλιέμα καταφέραμε να πείσουμε το ξενοδοχείο να κάνει price match απευθείας.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Καπως καλυτερες τιμες μεσω hostelbookers, για οποιον ενδιαφερεται. Για στειλε πμ με πρακτορεια που στελνουν voucher. Πρωτη φορα το ακουω.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Νομίζω,ότι στην Sliema,είναι λίγο καλύτερα απο την μεριά που είναι τα ferry,δηλαδή απέναντι απο την Βαλέττα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.612
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom