Μάλτα Μάλτα

Paul

Member
Μηνύματα
42
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Τις εχω, ήδη, διαβάσει και ειναι τόσα πολλα τα μέρη και γι'αυτο αγχώθηκα οτι δε θα προλάβω... Θέλω να πάω σε όσο το δυνατόν περισσότερα, αλλα μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση πως χρειάζομαι ενα δεκαήμερο τουλάχιστον. :p
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Τις εχω, ήδη, διαβάσει και ειναι τόσα πολλα τα μέρη και γι'αυτο αγχώθηκα οτι δε θα προλάβω... Θέλω να πάω σε όσο το δυνατόν περισσότερα, αλλα μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση χρειάζομαι ενα δεκαήμερο τουλάχιστον. :p
Να σκεφτεις τι σε ενδιαφερει περισσοτερο, αξιοθεατα, παραλιες, ψωνια, βολτες, οποτε θα δεις πως να μοιρασεις το χρονο σου.
 

Paul

Member
Μηνύματα
42
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Επίσης, ισχύει οτι πρέπει να προμηθευτώ αμερικανικό ανταπτορα για το ρευμα;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Ίσως να τηλεφώνησε στο ξενοδοχείο σου να ρωτήσεις αν εχουν μπριζες Γερμανικού τύπου,δηλαδή σουκο ή αγγλικού.Συνηθως εχουν στα ξενοδοχεία ανταπτορες.
Επίσης, ισχύει οτι πρέπει να προμηθευτώ αμερικανικό ανταπτορα για το ρευμα;
 
Μηνύματα
14
Likes
40
Επόμενο Ταξίδι
Ινδία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Root 66
Κι εγώ με τη σειρά μου θεωρώ αρκετές τις 4 διανυκτερεύσεις. Πήγα στη Μάλτα γύρω στο 2000 και αρχικά τη "σνόμπαρα" σαν προορισμό. Μετά από τόσα χρόνια όμως μου έχουν μείνει τόσες εικόνες ώστε συνειδητοποιώ πως άξιζε. Οπωσδήποτε στο Σαν Ζουλιάν για διασκέδαση κάποιο βράδυ, επιβάλλεται να παραβρεθείς σε φέστα (νομίζω Παρασκευές βράδυ) και μου άρεσε επίσης και το χωριό του Ποπάι. Οι μπρίζες απ'ό,τι θυμάμαι ήταν αγγλικού τύπου.
Καλά να περάσεις.
 

Paul

Member
Μηνύματα
42
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Μάλτα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Σε ευχαριστώ πολύ!!!!
Το χωριού του Ποπαυ ειναι στα στάνταρ που θα πάω!!!!
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλημερα,
Θα ειμαι 7-12 Σεπτεμβριου στη Μαλτα.

Αρχικα θα ηθελα να ρωτησω τι να προτιμησω μεταξυ booking(60€/νυχτα με πρωινο σε δικλινο δωματιο στον Αγιο Ιουλιανο) και airbnb(63€/νυχτα χωρις πρωινο σε ιδιωτικο δωματιο με ιδιωτικο μπανιο στη Βαλετα)

Κατα δευτερον επειδη μας βλεπω να γυρναμε αρκετα συμφερει να βγαλω καρτα διαδρομων με τα λεωφορεια; και αν ναι μπορω να τη βγαλω με το που φτασω στο αεροδρομιο;

Ευχαριστω εκ των προτερων
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Βαλεττα. Πολυ λιγοτερη ταλαιπωρια το να παιρνεις τα λεωφορεια απο την αφετηρια. Συν το οτι εκει νιωθεις τον χαρακτηρα της Μαλτας.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ονειρεμένο Ταξίδι
παντου
Καλημερα,
Θα ειμαι 7-12 Σεπτεμβριου στη Μαλτα.

Αρχικα θα ηθελα να ρωτησω τι να προτιμησω μεταξυ booking(60€/νυχτα με πρωινο σε δικλινο δωματιο στον Αγιο Ιουλιανο) και airbnb(63€/νυχτα χωρις πρωινο σε ιδιωτικο δωματιο με ιδιωτικο μπανιο στη Βαλετα)

Κατα δευτερον επειδη μας βλεπω να γυρναμε αρκετα συμφερει να βγαλω καρτα διαδρομων με τα λεωφορεια; και αν ναι μπορω να τη βγαλω με το που φτασω στο αεροδρομιο;

Ευχαριστω εκ των προτερων
Θα σου πρότεινα τη Βαλέτα εκτός αν είσαι νιάτο 20 χρονών και θέλεις clubbing καθε βράδυ. Η Βαλέτα είναι πανέμορφη, θα βρείς πολλούς φούρνους και καφέ για πρωινό κι όλα τα λεωφορεία φεύγουν απο τον κεντρικό σταθμό της. Για την κάρτα δεν ξέρω να σου πω, γιατί δεν είχα βγάλει και ειναι πολλα τα χρόνια που πήγα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Καλημερα,
Θα ειμαι 7-12 Σεπτεμβριου στη Μαλτα.

Αρχικα θα ηθελα να ρωτησω τι να προτιμησω μεταξυ booking(60€/νυχτα με πρωινο σε δικλινο δωματιο στον Αγιο Ιουλιανο) και airbnb(63€/νυχτα χωρις πρωινο σε ιδιωτικο δωματιο με ιδιωτικο μπανιο στη Βαλετα)

Κατα δευτερον επειδη μας βλεπω να γυρναμε αρκετα συμφερει να βγαλω καρτα διαδρομων με τα λεωφορεια; και αν ναι μπορω να τη βγαλω με το που φτασω στο αεροδρομιο;

Ευχαριστω εκ των προτερων
Μπορείς να μείνεις όπου σ' αρέσει, αλλά αν δε μείνεις στη Βαλέττα φρόντισε να έχεις νοικιάσει αυτοκίνητο.
 

Orfeasraf

Member
Μηνύματα
581
Likes
484
Κατα δευτερον επειδη μας βλεπω να γυρναμε αρκετα συμφερει να βγαλω καρτα διαδρομων με τα λεωφορεια; και αν ναι μπορω να τη βγαλω με το που φτασω στο αεροδρομιο;

Ευχαριστω εκ των προτερων
Ναι, νομιζω πως συμφερει η κατρα αν γυρνατε αρκετα, υπαρχει διαθεσιμη σε ενα κιοσκι αριστερα, ακριβως πριν την εξοδο απο το αεροδρομιο αν θυμαμαι καλα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.625
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom