Μέτσοβο

pepes1gr

Member
Μηνύματα
27
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Υγεία να έχουμε και λεφτά
Καφέ στο Μέτσοβο και φαγητό.......στο Ανήλιο.
Μιλάω για μισές τιμές και ποιότητα ανώτερη.
 

Kleanthis

Member
Μηνύματα
54
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ροή.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αμερική
Παιδιά χρόνια πολλά και καλή πρωτοχρονιά να έχουμε.Επειδή πρόκειται να πάω στο Μέτσοβο,γνωρίζει κανείς κάποιο καλό και οικονομικό εστιατόριο - ταβέρνα να προτείνει;Το κρύο θέλει φαγητό.:):)

Ευχαριστώ.
 

alex23

Member
Μηνύματα
312
Likes
49
Ονειρεμένο Ταξίδι
N.Y,ΙΝΔΙΑ,ΚΙΝΑ,ΜΑΛΔΙΒΕΣ
ειμαι απο γιαννενα και εχω επισκεφτει απειρες φορες το μετσοβο.μεχρι και πριν καποια χρονια ηταν πιο ομορφο και πιο γραφικο.τωρα με την εγνατια εχουν ανεβει παρα πολυ οι τιμες και οι επαγγελματιες του μετσοβου κοιτανε απο που να αρπαξουν, οταν για παραδειγμα σου χρεωνουν 5 ευρω το σαγανακι.αποψη μου ειναι οτι υπαρχουν πολυ πιο ομορφα ορεινα χωρια στην ηπειρο και οχι τοσο τουριστικα.γενικα δεν μου εχει αφησει την καλυτερη εντυπωση.αλλα τουλαχιστον μια επισκεψη την αξιζει και ποσο μαλλον το χειμωνα!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Παιδιά χρόνια πολλά και καλή πρωτοχρονιά να έχουμε.Επειδή πρόκειται να πάω στο Μέτσοβο,γνωρίζει κανείς κάποιο καλό και οικονομικό εστιατόριο - ταβέρνα να προτείνει;Το κρύο θέλει φαγητό.:):)

Ευχαριστώ.
Το κουτουκι του Νικολα
Tηλέφωνο: 2656041732

Πολυ καλο φαγητο και μετσοβιτικη διακοσμηση
Ρωτησα δυο ντοπιους που θα βρουμε φαγητο σπιτικο και οχι τουριστικο και οι δυο αυτο μας προτειναν
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Σου προτείνω το κουτούκι του Νικόλα ή τον Γαλαξία! Έχω φάει και στα 2 και το φαγητό τους είναι πολύ καλό :xmas_biggrin:
Επίσης, στα 5φ για καλό κοντοσούβλι στα όρθια και έξω στο κρύο :xmas_biggrin:
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.726
Επόμενο Ταξίδι
?
Χρόνια πολλά και καλή χρονιά! Σου προτείνω το κουτούκι του Νικόλα ή τον Γαλαξία! Έχω φάει και στα 2 και το φαγητό τους είναι πολύ καλό :xmas_biggrin:
Επίσης, στα 5φ για καλό κοντοσούβλι στα όρθια και έξω στο κρύο :xmas_biggrin:
οντως ο γαλαξιας ειναι μια πολυ καλη ποιοτικη ταβερνα με υπεροχο φαγητο σε ενα πολυ ωραιο περιβαλλον!
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Και φυσικα δεν θα παραληψεις να πιεις το καφε σου στο ΜΕΤΣΟΒΟΡΑΜΑ
Οπως ανεβαινεις το κεντρικο δρομο δεξια σου θα το βρεις
Θεα που κοβει την ανασα μπορεις να τη δεις και με τα κιαλια στο πισω μπαλκονι
 

maxoula

Member
Μηνύματα
225
Likes
266
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη ξανά και ξανά
Μια καλή καφετέρια είναι και η Κρήνη. Καλοί καφέδες και ποτά, ευγενικό προσωπικό και από τα πιο ζεστά μαγαζιά του Μετσόβου. Έχω επισκεφτεί πολλές φορές το Μέτσοβο και στα περισσότερα δεν βγάζω το μπουφάν. :xmas_confused:
 

kostas_k

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Ειχα διαβάσει αυτό το trend πριν λίγες μέρες k έτσι αποφάσισα να παν ένα διήμερο στο μέτσοβο..καλο είναι να αναφέρουμε κάπου κάπου k τις τιμές...είναι απαράδεκτο εν έτη 2012 που όλοι μαζεύουμε χρήματα με δυσκολία για να ξεφύγουμε 2 μερούλες να πληρώνω μια τυρόπιτα 2.5 ευρώ που στο Μέτσοβο!!! Αν είναι δυνατόν..ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Αν συνεχίσουν να έχουν αυτές τις τιμές πολύ φοβάμαι ότι θα βλέπουν αυτοκίνητο k θα βγαίνουν στο δρόμο.....Είδη απέτρεψα μια παρέα φίλων να πάει εκει για πρωτοχρονιά..
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.988
Likes
12.051
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
Ειχα διαβάσει αυτό το trend πριν λίγες μέρες k έτσι αποφάσισα να παν ένα διήμερο στο μέτσοβο..καλο είναι να αναφέρουμε κάπου κάπου k τις τιμές...είναι απαράδεκτο εν έτη 2012 που όλοι μαζεύουμε χρήματα με δυσκολία για να ξεφύγουμε 2 μερούλες να πληρώνω μια τυρόπιτα 2.5 ευρώ που στο Μέτσοβο!!! Αν είναι δυνατόν..ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Αν συνεχίσουν να έχουν αυτές τις τιμές πολύ φοβάμαι ότι θα βλέπουν αυτοκίνητο k θα βγαίνουν στο δρόμο.....Είδη απέτρεψα μια παρέα φίλων να πάει εκει για πρωτοχρονιά..
Τι λες; Εγω ειδα στην ERTworld πως οι τιμες στο Μετσοβο κυμαινονται σε αρκετα χαμηλα επιπεδα. Ποσα γραμμαρια, τι φυλλο και τι τυρι ειχε η τυροπιτα;
 

kostas_k

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Σε σχέσει με κάποιο αντίστοιχο "τουριστικό θέρετρο" της Ελβετίας είναι λίγο πιο φτηνό δε μπορώ να πω...Ίσως από το πιο ελεεινό αρτοποιείο που έχω δει ποτε στη ζωή μου... Εδώ πραγματικά είναι για γέλια!!! ήταν δηλαδή πιο ακριβά ακόμα? Δε μπορώ να φανταστώ το ξενοδοχείο που εμενα ότι θα υπήρχε άνθρωπος σε αυτό το πλανήτη που θα πλήρωνε το ροχαλητό του διπλανού κυριου που ήταν λες k τον είχα στο δωμάτιο μου παραπάνω από 45euro τη βραδυά...θα πρέπει σίγουρα να ήταν τρελός....
Τέλος πάντων καλο είναι να ψάχνουμε λίγο καλύτερα πριν ξεκινήσουμε για τις διακοπές μας εγώ τη πάτησα k σίγουρα στο μέλλον θα τη ψάχνω τη δουλειά λίγο καλύτερα..
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.658
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom