Μήλος: όμορφη σαν την ... Αφροδίτη!!!

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Όντως δεν έχει πολλά αξιόλογα καταλύματα. Εγώ έκλεισα στο Aeolis με 70ε /βραδιά στον Αδάμαντα στο λιμάνι γιατί είμαστε και παρέα που αποτελείται από νεαρούς και θέλαμε να έχουμε και 3 μπαρ κοντά μας. Απ'οτι έχω διαβάσει και εδώ και στο νετ, το καλύτερο μέρος είναι τα Απολλώνια και η Τρυπητή για να μείνεις...
 

travel story

Member
Μηνύματα
126
Likes
14
Ταξίδι-Όνειρο
ΠΑΝΤΟΥ!!!!
ελπιζω να ξερεις οτι η Μηλος ειναι ζευγαρονησι!!!!υπαρχουν μονο ζευγαρια και οικογενειες.αν ψαχνετε να βρειτε παρεα αντιστοιχα με 3 κοπελες,ισως να διαλεξατε το λαθος νησι.παντως περα απο την πλακα αξιζει να το επισκεφτεις ,γιατι ειναι πολυ ομορφο....:)
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
hehe το ξέρω ότι είναι ζευγαρονήσι, αλλά πάμε περισσότερο για τις παραλίες που έχει και την ηρεμία. Αν ήταν έτσι θα πηγαίναμε στην Μύκονο να ξεσαλώναμε ;P lol
 

hariskar

Member
Μηνύματα
162
Likes
66
Ταξίδι-Όνειρο
Ξανά Μπαλί
Τα χωριά της Μήλου είναι ωραία; Υπάρχουν παλιά, γραφικά χωριά (ορεινά και παραθαλάσσια); Που είναι καλό να μείνει κανείς; Ευχαριστούμε για τις πληροφορίες.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καπου παραπανω αναφερθηκε η Τρυπητη.Ειναι παραθαλασσιο μερος?Γενικα υπαρχει μερος παραθαλασσιο για διαμονη αλλα και να ειναι σχετικα κοντα στον Αδαμαντα (οχι για μπαρακια αλλα για ενα φαρμακειο-κεντρο υγειας -σουπερμαρκετ -εστιατορια )?
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Χαίρομαι που ακούω μόνο καλα λόγια για τον φετινό μου καλοκαιρινό προορισμό!
Θα επανέλθω με εντυπώσεις-φώτο μετά την άφιξη..
Για κανα χαλαρό ποτάκι-βραδυνή βολτά μόνο ο Αδάμαντας ενδείκνυται?
Ισχύει ότι παίζουν πολλά αλκοτέστ?
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
^ Δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου, αλλά και τις 4 μέρες που ήμουν εκεί, η αστυνομία ''το ξινε'' (sorry) και την μέρα και την νύχτα (Εδώ, μερικοί (αστυνομικοί) κυκλοφορούσαν και με μηχανάκι που είχε θορυβώδης εξάτμιση..). Δεν είδα πουθενά μπλόκο, όλα κυλάνε ήρεμα σε αυτό το νησί!! Καλά να περάσεις! Κοίταξε να πας σε όλες τις παραλίες (εγώ δεν το κατάφερα) που είναι τέλειες! :D:D:cool:

ai172.photobucket.com_albums_w21_nick14_014_267_.jpg


ai172.photobucket.com_albums_w21_nick14_014_266.jpg


ai172.photobucket.com_albums_w21_nick14_014_163.jpg


ai172.photobucket.com_albums_w21_nick14_014_158.jpg
 

gastone_d

Member
Μηνύματα
68
Likes
3
Ταξίδι-Όνειρο
Στο χρόνο..
Μια χαζή ερώτηση θέλω να κάνω..
Να πάρω καρεκλίτσες και ομπρέλα για παραλία ή δεν χρειάζονται?

Ευχαριστώ!
 

EvNick

Member
Μηνύματα
177
Likes
132
Επόμενο Ταξίδι
Λονδίνο
Ταξίδι-Όνειρο
USA - JAPAN - AUS
Στις παραλίες που πήγα εγώ είχε ξαπλώστρες και ειδικά στο παλιοχώρι ΔΕΝ πληρώσαμε ξαπλώστρες παραμόνο τον freddo 3e. Αν πας στην τσιγράδο δεν εχει σκιά (εγώ δεν πήγα αλλά έτσι μου είπαν). Καπέλο πάρτε και είστε οκ! :cool:
 

Giwrgos10

Member
Μηνύματα
219
Likes
926
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Κάτι ΜΗ τουριστικό
παντως οι καλυτερες πειροχες για να μεινεις στη μηλο,ειναι η πλακα(πρωτευουσα) η ο τριοβασαλος.εγω ειχα μεινει στον προβατα.δεν με χαλασε η περιοχη,αλλα τα ενοικιαζομενα δωματια!ΑΙΣΧΟΣ....:mad:
Μη μου λες τέτοια κι έχω κλείσει για Προβατά:mad:. Θα πάμε 3 βράδυα Σαντορίνη, 4 Μήλο και 3 Σίφνο. Ελπίζω να μην επιβεβαιωθείς
 

Twinkie

Member
Μηνύματα
1.142
Likes
327
Επόμενο Ταξίδι
Με το νου
Ταξίδι-Όνειρο
Στα πέντε σημεία της Γης
Γράφετε όλοι για τον γύρο του νησιού και ζηλεύω καθώς ήταν το μόνο σχεδόν που δεν πρόλαβα να κάνω:mad:
Κατά τ' άλλα ο Παπαφράγκας μου άρεσε γιατί είχε λίγο κόσμο, κατάβαση - ανάβαση και φοβερά νερά όπως επίσης και η Φυρίπλακα...
Μπιζέλι μάλλον ήσουν άτυχη, όταν πήγαμε Τσιγκράδο απόγευμα ήμασταν εμείς αντιμέτωποι μόνο με το σχοινί. :bleh: Εντάξει κάτι γρατζουνιές τις πήραμε σουβενίρ αλλά άξιζε τον κόπο!
Για την Πλάκα ως διαμονή συμφωνώ και επαυξάνω, είναι όμορφα, ήσυχα και σχετικά κεντρικά με τα υπόλοιπα!
Αγαπημένη Μήλος ξαναπήγαινα άνετα επίσης κι εγώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom