Μαγαζιά (καφετέριες/bars) Αθήνα για μη καπνίζοντες

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Σιωπηρά καταργήθηκε κι έλα εσύ που δεν καπνίζεις να βρεις το δίκιο σου....
Και καλά, στα μπάρ ας πούμε ότι μπορεί να είναι λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα, κατ' εμέ, το χειρότερο είναι στα εστιατόρια. Γι ' αυτό παρακαλώ όσοι γνωρίζετε κάποιο ας το αναφέρετε.
 
Last edited:

Panos_65

Member
Μηνύματα
506
Likes
1.170
Και καλά, στα μπάρ ας πούμε ότι μπορεί να είναι λίγο πιο χαλαρά τα πράγματα, κατ' εμέ, το χειρότερο είναι στα εστιατόρια.
Που στα εστιατόρια να συμπληρώσω πως υπάρχουν και μικρά παιδιά...
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Αν κι έχω λίγο καιρό να πάω δεν επιτρέπεται το κάπνισμα επίσης στο Petit Fleur στην Ομήρου στο Κολωνάκι (έχει και στο Χαλάνδρι) και στο Baba Au Rum στο Κέντρο.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.606
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Αν κι έχω λίγο καιρό να πάω δεν επιτρέπεται το κάπνισμα επίσης στο Petit Fleur στην Ομήρου στο Κολωνάκι (έχει και στο Χαλάνδρι) και στο Baba Au Rum στο Κέντρο.
Για το Baba το έχω ακούσει και εγώ, γι' αυτό δεν έχω πάει ακόμα. Επίσης, πολιτική non-smoking έχει και το Pure Bliss, πολύ κοντά στο πρώτο.
 

thanasis67

Member
Μηνύματα
10
Likes
4
Αν θέλετε ποιοτική μπύρα, είτε βαρελίσια, είτε από μπουκάλι, σε ένα εντελώς άκαπνο περιβάλλον, μπορείτε να επισκευθείτε το beer bar LOCAL (Χαϊμαντά 25, Χαλάνδρι).
Μιλάμε για ένα self service pub με υψηλών προδιαγραφών μπύρες που θα ικανοποιήσει τον κάθε μπυρολάτρη!!!
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Πάντως εγώ,από το λίγο που κυκλοφορώ σε σχέση με άλλους,ενώ σε καφέ-μπαρ βλέπω όντως να καπνίζει όποιος θέλει δεν έχω ίδια εμπειρία με εστιατόρια όπου το συναντώ από σπάνια ως καθόλου.
 

Zeta

Member
Μηνύματα
470
Likes
121
Τότε πες μας που κυκλοφορείς γιατί σε μένα αυτό τυχαίνει σε εστιατόρια της κατηγορίας 50 ευρώ περίπου/ άτομο και πάνω και όχι απόλυτα.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.374
Likes
14.280
Σιωπηρά καταργήθηκε κι έλα εσύ που δεν καπνίζεις να βρεις το δίκιο σου.....
Δεν το βρίσκεις...Αν πείς κάτι παίρνεις απαντήσεις του τύπου και καλά σε ποιά χώρα ζείτε ή θέλετε να διώξω τους πελάτες μου..

Λές και εμείς δεν είμαστε πελάτες ή δεν πληρώνουμε...
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα
Σε εστιατόρια το καταλαβαίνω γιατί στην Ελλάδα ούτε έχουμε πολλά εστιατόρια "απόλαυσης" ούτε έχουμε παιδεία σε αυτόν τον τομέα. Πάμε για να μασαμπουκώσουμε (μην μου πείτε για το υπόλοιπο 0.5%).

Αλλά το περίεργο είναι στα wine bar. ΟΚ ρε μπουρτζόβλαχε έλληνα, μου έμαθες και το wine bar. Πας και παραγγέλνεις ένα ποτήρι/μπουκάλι καλό κρασί να πιεις. Βάζεις το ποτήρι στην μύτη να μυρίσεις το άρωμα και θες το 50% να είναι τσιγαρίλα απο τα ρούχα,χέρι,περιβάλλον;
Άστο...τζάμπα λεφτά και εισιτήρια. Πάρε ένα κρασί της παρέας, κάτσε σπίτι και κάνε κέφι.

Ενώ μου αρέσει η λογική του wine bar έχει τύχει σε όσα έχει πάει η γυναίκα να καπνίζουν και δεν έχω πατήσει πουθενά. Οπότε γράψτε ότι έχετε για να φτιάξω μια λίστα γιατί μου γκρινιάζει :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom