Μαζική μετακίνηση συμφορουμιτών στην Αιανή Κοζάνης

Θα την κόψουμε αυτή την πρωτοχρονιάτικη βασιλόπιτα στην Κοζάνη;

  • Κυριακή, 29 Ιανουαρίου

    Votes: 2 20,0%
  • Κυριακή, 5 Φεβρουαρίου

    Votes: 8 80,0%

  • Total voters
    10

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εξ αρχής ξέραμε ότι δε θα υπήρχε μεγάλη συμμετοχή. Ας μαζευτούμε λίγα άτομα και πάμε στην Κοζάνη,με 2-3 αυτοκινητα όπως ήταν και το αρχικό σχέδιο όταν το συζητούσαμε. Να γίνει δηλαδή σε μορφή επίσκεψης-εκδρομής.
 

Ivana

Member
Μηνύματα
899
Likes
1.432
Ονειρεμένο Ταξίδι
οχ.....όλος ο κόσμος
να πάμε, αλλά τοτε ας την οργανωσουμε αλλου και αλλη μερα την κοπη της πιτας, για να ερθουν οσοι περισσοτεροι γινεται...
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ονειρεμένο Ταξίδι
α του Κενταύρου
Και η Αθήνα ανόρεχτη είναι, οπότε μάλλον σε στενούς οικογενειακούς κύκλους θα γίνουν οι σεμνές τελετές...
 

rethimno

Member
Μηνύματα
1.770
Likes
1.052
Επόμενο Ταξίδι
Λεσβος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γύρος του κοσμου
Και η Αθήνα ανόρεχτη είναι, οπότε μάλλον σε στενούς οικογενειακούς κύκλους θα γίνουν οι σεμνές τελετές...
babaduma παιδι μου.....δεν θελω στενοχωρειες χρονιαρες μερες.....δεν κατεβαινετε ολοι στη Κρητη....θα σας κερασουμε τσικουδιες, ρακομελα, κρεατοτουρτα, στακα, ασκολιμπρους, σταμναγκαθι,χοχλιους μπουμπουριστους,μπουρεκι,απακι, σφουγκατο με συγλινα, τζουλαμα(αυτο απο εμενα φτιαχνετε μονο στη περιοχη μου )
Θα κακοπερασετε νομιζεις ????

Μας φανταζεσε ολους μαζι ???
 
Μηνύματα
1.666
Likes
1.327
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία-Βαρσοβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
...Ιθάκη...
Εγώ μας φαντάζομαι. Πολύ ωραία ιδέα, και ακόμα περισσότερο, καταπληκτικό μενού. Πότε να έρθουμε;
 

PAPTAS

Member
Μηνύματα
55
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
Ολλανδία - Βέλγιο.
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ευρώπη με το αυτοκίνητο
Όταν το αποφασίσετε και μπορώ ευχαρίστως να έρθω από Πτολεμαΐδα να σας γνωρίσω.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.853
Likes
14.086
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Αγαπητοί Βορειοελλαδίτες,
επικρατέστερη ημερομηνία είναι η 5η του Φλεβάρη , ημέρα Κυριακή.
Μπείτε στο λινκ http://www.travelstories.gr/calendar.php?do=getinfo&e=558&day=2012-2-5 και δηλώστε συμμετοχή . Επειδή θα είμαστε λίγοι η συνάντηση θα είναι οικογενειακού χαρακτήρα :) και μάλλον θα κινηθούμε ως εξής :
- Οι εκ Θεσσαλονίκης θα συναντηθούμε σε κάποιο σημείο και θα πάμε μαζί στην Κοζάνη με 1-2-3 αυτοκίνητα.
- Οι εκ Κοζάνης και περιχώρων θα έρθουν κατ'ευθείαν στο σημείο συνάντησης στην Κοζάνη.
Το σημείο αυτό θα οριστεί από τον Borealis και ενδεχομένως θα πάμε πρώτα για καφέ και μετά για φαγητό.
Οπότε δηλώστε συμμετοχή για να διευθετήσουμε τις λεπτομέρειες.
Πιθανή ώρα αναχώρησης από Θεσσαλονίκη 11 πρωινή.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Μιας και 3-4-5 Φεβρουαρίου θα είμαι Καστοριά ,πιστεύω στην επιστροφή να καταφέρω να είμαι το μεσημέρι στο φαγητό.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Επέστρεψα και εγώ και μπορώ (επιτέλους...) να αναλαβω τις υποχρεωσεις που μου αναλογούν. Μπορεί οι συμμετοχές να μην είναι πάμπολλες αλλά βλέπω ότι αρκετοί σκέφτονται να ανηφορίσουν και πρέπει να μη τους απογοητεύσουμε.
- Πέρα από τη συννενόηση με την συνδιοργανώτρια Φένια, περιμένω προτάσεις από οργανωτές προηγούμενων παρόμοιων εκδηλώσεων, επίσης, προτιμήσεις για επισκέψεις σε διάφορους χωρους, προτιμήσεις στο φαγητό ή άλλα που δεν μου έρχονται στο μυαλό ώστε να μπορέσω να ψάξω για τα καλύτερα.
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ονειρεμένο Ταξίδι
LENSOIS MARAHENSES
Οι παπούδες στο Κιουτσιούκ Ματλή με το μεζεδοπωλείο δίπλα στο στρατόπεδο είναι κάλα στην υγεία τους ? έχω καμια 15αριά χρόνια να πάω από εκεί και τότε πρέπει να ξεπερνούσαν τα 70 χρόνια.Φοβερό φαγητό .
Ο κυνηγός στα Κοίλα επίσης τότε ήταν καλή επιλογή ,όπως και τα ορτύκια στην Οινόη.Τώρα βέβαια θα έχουν αλλάξει πολλά.
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.699
Οι παπούδες στο Κιουτσιούκ Ματλή με το μεζεδοπωλείο δίπλα στο στρατόπεδο είναι κάλα στην υγεία τους ? έχω καμια 15αριά χρόνια να πάω από εκεί και τότε πρέπει να ξεπερνούσαν τα 70 χρόνια.Φοβερό φαγητό .
Ο κυνηγός στα Κοίλα επίσης τότε ήταν καλή επιλογή ,όπως και τα ορτύκια στην Οινόη.Τώρα βέβαια θα έχουν αλλάξει πολλά.
Όλα αυτά είναι στην Κοζάνη:xmas_rolleyes:
γιατί εγώ δεν τόχω...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.715
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom