Μεγάλος Διαγωνισμός - Το Travelstories σας πάει Πράγα!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Στα κέφια του ο Δευκαλιών σήμερα!!
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Λαπωνία 2011

Αυτή είναι η δική μου ιστορία απά ένα ταξίδι "όνειρο ζωής" . Βρισκόμαστε με τον καλό μου πάνω στο έλκηθρο με τους ταράνδους στους -33C.Οδηγοί του κάθε ελκήθρου ήμασταν φυσικά εμείς οι ίδιοι.Ο οδηγός ο οποίος βρισκόταν μπροστά με το δικό του έλκηθρο μας είχε εξηγήσει ο άνθρωπος πώς να το οδηγήσουμε.Έλα όμως που εγώ από τη χαρά μου δεν άκουσα ΤΙΠΟΤΑ !!! Με αποτέλεσμα??? Να έχει χαράξει ο Virtanen(ο ταρανδούλης μου!) τη δική του πορεία και να βρίσκομαι μεεεεεέτρα μακρυά απο τους υπόλοιπους! Πανικός και ταυτόχρονα άφθονο γέλιο κυρίευσαν !!! Ήταν σίγουρα μία απο τις καλύτερες στιγμές του ταξιδιού !
 

Attachments

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Το χωριό των ονείρων μου

Βρίσκομαι στην Αυστρία με την αδερφή μου (βεβαίως βεβαίως) και μένουμε σε ένα σαλέ στο Salzkammergut. Είναι Δεκέμβριος, κάνει πολύ κρύο -φυσικά- κι είναι η μέρα που θα επισκεφτούμε το απίθανο χωριό Hallstatt. Oι μπότες με γούνινη επένδυση που αγόρασα ειδικά για αυτό το ταξίδι έχουν αποδειχθεί μούφα καθώς μπαίνουν νερά και αναγκαστικά φοράω τα αθλητικά μου. Κάτι ροζουλί λεπτά αθλητικά... (Ναι έχω ένα θέμα με τον συνδιασμό παπουτσιού-ταξιδιού). Χιονίζει και με το που φτάνουμε στο χωριό και πατάω τα πόδια μου κάτω, χάνονται μέσα στα χιόνια, παγώνουν με την μία και δεν μπορώ παρά να τουρτουρίζω.. Έχω φάει την φρίκη που λένε αλλά η εικόνα αυτή χαϊδεύει την όποια ταλαιπωρία της στιγμής.. Της ημέρας δηλαδή.. Μετά από ώρες φύγαμε από το ονειρικό χωριό και προσπαθούσα να ζεστάνω τα πόδια μου στο καλοριφέρ του πούλμαν, με όχι μεγάλη επιτυχία ομολογώ..

afarm6.static.flickr.com_5027_5863014589_a03952a372_b.jpg
 

Attachments

Last edited by a moderator:

apogoga

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
το πιο γλυκο ταξιδι

το πιο γλυκο ταξιδι για μενα ηταν στην Βενετια.... οι λογοι ειναι πολυ!! ισως ειναι ενας απο τους καλυτερους προορισμος στην Ευρωπη με πολυ ωραια χρωματα με ωραια κτηρια αλλα ο πιο σημαντικος και ο ωραιος λογος ειναι οτι ηταν το πρωτο μου ταξιδι στο εξωτερικο με τον αγαπημενο και το πιο σημαντικο αφου εκει μου εκανε προταση γαμου.......:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:


και φυσικα σε γονδολα με τον γονδολιερη να μας τραγουδα!!!!
ΤΕΛΕΙΑ!!!!!:clap::clap::clap:
 

Attachments

alexmaths

Member
Μηνύματα
42
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ωκεανίας
Λαθρομετανάστες από τη Βιρμανία που περνάνε κάτω από τη γέφυρα της φιλίας πηγαίνοντας από το Myawaddi στο Mae Sot της Ταϋλάνδης. Ένα ταξίδι-ελπίδα γι'αυτούς... Στην πραγματικότητα ένα ταξίδι-εκμετάλλευση στην Ταϋλάνδη, απ'όπου απελαύνονται όταν έρχεται η ώρα να πληρωθούν...
Στη Βιρμανία επιτρέπεται να μπεις με διαβατήριο μόνο αυθημερόν. Στο ταξίδι μου στη ΝΑ Ασία το 2009, αυτή η μέρα ήταν η συγκλονιστικότερη.

"...Πάντα στην πόλι αυτή θα φθάνεις. Για τα αλλού -- μη ελπίζεις --
δεν έχει πλοίο για σε, δεν έχει οδό." (Καβάφης)
 

Attachments

ly.kos

New Member
Μηνύματα
1
Likes
9
Επόμενο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ ΤΗΣ ΙΤΑΛΙΑΣ
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΛΑΣΚΑ
μαγευτική σκωτία

μετά από μια υπέροχη διαδρομή κατά μήκος της λίμνης loch lomond, η ομορφιά του τοπίου στο χωριό luss σε απογειώνει...
 

Attachments

alexmaths

Member
Μηνύματα
42
Likes
2
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Ωκεανίας
Βιρμανοί λαθρομετανάστες

Λαθρομετανάστες από τη Βιρμανία που περνάνε κάτω από τη γέφυρα της φιλίας πηγαίνοντας από το Myawaddi στο Mae Sot της Ταϋλάνδης. Ένα ταξίδι-ελπίδα γι'αυτούς... Στην πραγματικότητα ένα ταξίδι-εκμετάλλευση στην Ταϋλάνδη, απ'όπου απελαύνονται όταν έρχεται η ώρα να πληρωθούν...
Στη Βιρμανία επιτρέπεται να μπεις με διαβατήριο μόνο αυθημερόν. Στο ταξίδι μου στη ΝΑ Ασία το 2009, αυτή η μέρα ήταν η συγκλονιστικότερη.
 

Attachments

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Ε, για να μην πολυ-συμμετέχει κάποιος, κάποιο λόγο θα έχει... Φαντάζομαι ότι το δώρο δεν ενδιαφέρει και πάρα πολύ (να το πω κομψά).
Και ετσι που το λες παλι κομψο δεν ειναι ...
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.221
Μηνύματα
884.150
Μέλη
38.912
Νεότερο μέλος
Aza

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom