Μεγάλος Διαγωνισμός - Το Travelstories σας πάει Πράγα!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

theophilos9077

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Καλοκαιρακι στους καταρρακτες της Εδεσσας

Η αναμνηση ειναι οτι ητανε μια υπεροχη μερα με τη γυναικα μου και φιλους η οποια ξεκινησε απο το Νυμφαιο Φλωρινας και τελειωσε στην Εδεσσα. Ο καιρος απιστευτος και η τρελα μας ειχε συνεπαρει και καναμε οτι μας κατεβαινε στο μυαλο εκεινη την ωρα!! Ευχομαι ολοι να περναμε παντα τοσο ομορφα και αξεχαστα!!
 

Attachments

maria_psk

Member
Μηνύματα
34
Likes
54
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ορλεάνη
Λισσαβώνα, Αύγουστος 2011

Γλυκύτατος κάτοικος της Alfama, μιας απ'τις παλαιότερες συνοικίες της Λισσαβώνας. Το γλαστράκι σε στυλ ajulezos ολοκληρώνει την carte-postale ενός ταξιδιού που δε θα ξεχάσω ποτέ.
 

Attachments

AthinaSof

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Ουτρέχτη-Διαγωνισμός

Η Ουτρεχτη στην Ολλανδια είναι λιγο υποτιμημενη,αλλα ακομα και ετσι είναι τοσο ξεχωριστη και τολμω να πω και πιο ομορφη απο το Αμστερνταμ. Εχει τα κλασσικα καναλια της (παντου!!) και τα απειρα ποδηλατα. Βεβαια δεν θα μπορουσαν να λειπουν και τα λουλουδια,εχουν καταπληκτική σχέση με τη φύση γενικά. Η συγκεκριμενη φωτογραφία είναι από τους Βοτανικους κήπους,διπλα παρακαλω στο Πανεπιστημιο της πολης και τις εστιες! Ειναι αρκετα μεγαλη εκταση,με οργανωση,θερμοκηπια,λιμνες,καναλια και σχεδον δωρεαν εισοδο! Botanische Garden λεγεται κ το προτεινω ανεπιφυλακτα!;)
 

Attachments

Μηνύματα
0
Likes
0
Εδιμβούργο

Το κάστρο του Εδιμβούργου έχει εξυπηρετήσει διάφορους σκοπούς κατά τη διάρκεια των αιώνων που ανήλθε πάνω από την πόλη. Η υψηλή του θέση του έδινε άλλες εποχές στρατιωτικό πλεονέκτημα αλλά σήμερα χρησιμοποιείται ως σημείο αναφοράς για τους περιηγητές που περπατούν την πόλη. Για τη Σκωτία είναι το κύριο τουριστικό αξιοθέατο της χώρας.Η θέα της πόλης του Εδιμβούργου από το κάστρο σου κόβει την ανάσα. Η περσινή μου επίσκεψη στο κάστρο καθώς και η παρακολούθηση του Fringe festival θα μου μείνει αξέχαστη.
 

Attachments

gatos28

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Μαδρίτη 2011 στην Puerta Del Sol!!!Απίστευτη ομορφιά μιας πόλης που έχει έντονο το Βασιλικό στοιχείο!!!Παντού υπάρχουν εικόνες της πόλης από τον μεσαίωνα!!!Η φωτογραφία είναι τραβηγμένη Σάββατο βράδυ όπου οι κάτοικοι της Μαδρίτης κάνουν την βόλτα τους!!!
 

sgrav

New Member
Μηνύματα
4
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
σκωτια επιτέλους!!
Ταξίδι-Όνειρο
νεα υορκη
παλατι σανσουσι ποτσνταμ!!

παλατι σανσουσι στο υπεροχο ποτσνταμ λιγο εξω απο το βερολινο νοεμβριος 2010.ειχαμε ακουσει πολλα γυρω απο την γοητεια αυτης της πανεμορφης κωμοπολης αλλα τον να την γυρισουμε ολη με το ποδηλατο ηταν κατι το απιστευτο!ιδιαιτερα το park sansousi στο οποιο περιλαμβαβεται και το παλατι μυθος της φωτογραφιας,μνημειο της unesco εδω και πολλα χρονια ηταν μαγικο!ελπιζω συντομα ο δρομος να μασ ξαναφερει εκει.
 

Attachments

loukritia

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Ηλιοβασίλεμα

Ηλιοβασίλεμα στον Άγιο Ιωάννη στη Γαύδο με ένα πολύ γλυκό παιδάκι που γνωρίσαμε εκεί!
Πανέμορφα χρώματα σε μια απέραντη βελούδινη αμμουδιά!
 

Attachments

loukritia

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Ηλιοβασίλεμα στον Άγιο Ιωάννη στη Γαύδο με ένα πολύ γλυκό παιδάκι που γνωρίσαμε εκεί!
Πανέμορφα χρώματα σε μια απέραντη βελούδινη αμμουδιά!
 

Nefertiti02

New Member
Μηνύματα
0
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Το γαλάζιο της ανάμνησης

Γράφω λίγα λόγια για την ανάμνηση μου στη πανέμορφη τοποθεσία που ονομάζεται Λουτρά Ποζάρ και βρίσκεται λίγο εξω απο τη Θεσ/νίκη.
υπάρχουν πολλά όμορφα μέρη στο τόπο μας,Ας τα ανακαλύψουμε...
 

Attachments

sunny

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Μήλος τον Αύγουστο, με λένε: Sunny.

Όμορφη και παράξενη πατρίδα
ω σαν αυτή που μου 'λαχε δεν είδα.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.263
Μηνύματα
885.459
Μέλη
38.939
Νεότερο μέλος
Panais

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom