Μεγάλος Διαγωνισμός - Το Travelstories σας πάει Πράγα!

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

grigors

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΥΠΕΛΟ 2010 ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ

ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΥ ΚΥΠΕΛΟΥ 2010 ΣΤΗ ΝΟΤΙΑ ΑΦΡΙΚΗ
 

Attachments

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.406
Likes
17.236
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όλες οι ΕΓΚΥΡΕΣ συμμετοχές μέχρι τώρα έχουν μπει στη γκάλερυ του διαγωνισμού, την οποία μπορείτε να βρείτε εδώ:

Ταξίδι, Φωτογραφία και Ιστορία - Η φωτογραφική Gallery του TravelStories

ΠΡΟΣΟΧΗ όσοι ΔΕ βλέπετε τις εικόνες σας στη γκάλερυ σημαίνει ότι η συμμετοχή σας δεν είναι έγκυρη, είτε δεν έχει φωτογραφία, είτε δεν ήταν σύμφωνη με τους όρους του διαγωνισμού.

Θυμίζω ότι η λεζάντα της φωτογραφίας πρέπει να είναι σχετική με τη φωτογραφία όπως αναφέρουν οι όροι.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
207 συμμετοχές;;; άντε, μέχρι αύριο που κλείνει ο διαγωνισμός να τα 300αρίσουμε...
 

maria_psk

Member
Μηνύματα
34
Likes
54
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ορλεάνη
Και ταξίδι στο χρόνο σου λέει..! βιάστηκα λίγο να φτάσω στο φετινό Αύγουστο, προφανώς η φωτογραφία είναι από το περσινό καλοκαίρι! :roll:
 

rach

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Μόσχα
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Βιετνάμ,Καμπότζη
ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΚΑΙΖΕΡ ΓΟΥΛΙΕΛΜΟΥ ΒΕΡΟΛΙΝΟ

Το καλοκαίρι του 2010 ξεκινήσαμε ένα ταξίδι στην Ευρώπη που τελικώς διήρκησε 2 εβδομάδες.Η έναρξη του ταξιδιού μας έγινε στην πόλη του Βερολίνου.Την δεύτερη μέρα λοιπόν της διαμονής μας σε αυτήν την τόσο υπέροχη και εκνευριστικά ίσως οργανωμένη πόλη κατευθυνθήκαμε προς την περιοχή της Κουρφίρστενταμ.Μετά την πολύωρη ομολογουμένως περιπλάνηση μας στον ζωολογικό κήπο, που δυστυχώς μου άφησε μια γλυκόπικρη γεύση καθώς ερχόταν στο μυαλό μου συνεχώς τα λόγια ενός γάλλου σκηνοθέτη:"Ο Θεός αγάπησε τα πουλιά και δημιούργησε τα δέντρα.Ο άνθρωπος αγάπησε τα πουλιά και δημιούργησε τα κλουβιά." ,οδεύσαμε προς την εκκλησία του Κάιζερ Γουλιέλμου και αντικρίζοντας την μετά από ολιγόλεπτη πορεία στην οδό Budapester ήταν σαν να βρεθήκαμε ενώπιον Θεού για το ατόπημά μας να θαυμάσουμε τα εγκλωβισμένα πουλιά!Ένα από τα ομορφότερα σύμβολα της πόλης και κατά την γνώμη μου και του Β' Παγκοσμίου Πολέμου που στη θέα του κυριολεκτικά μείναμε άφωνοι.Πιστεύω ότι η φωτογραφία αυτή επιβεβαιώνει πλήρως τα όσα γράφω.
 

Attachments

dinagnost

New Member
Μηνύματα
1
Likes
3
φλωρεντια

7ημερη εκδρομη στην Ιταλια με το σχολειο Βενετια-Φλωρεντια-Σιεννα-Ρωμη
η φωτογραφια ειναι τραβηγμενη στην φλωρεντια εξω απο τον τε-ρα-στι-ο Kαθεδρικο ναο Σάντα Μαρία ντελ Φιόρε. πετυχαμε ενα ζευγαρι ασιατων να φωτογραφιζεται για τον γαμο τους ...και δεν κρατηθηκαμε!φωτογραφιθηκαμε κ εμεισ μαζι τους! η φλωρεντια ηταν η πολη που μαρεσε πιο πολυ! το ενδοιαφερον ειναι οτι εκεινο το βραδυ μας πηγανε στο space club οπου ητανε ακομη ενα σχολειο απο ελλαδα ενα απο ισπανια και ενα απο ιταλια!και ηταν κ ενας τσεχος απο Πραγα!!!!!!!!!!!ενας και μοναδικος και χορευαμε μαζι ολο το βραδυ!
εκανε eurotrip και μετα την ιταλια θαρχοτανε ελλαδα θεσ/κη κ μετα αθηνα αλλα μετα την γνωριμια μας ηρθε και στα γιαννενα για να με δει!!
κ απο τοτε ψαχνω τροπο να ανταπωδωσω στον Jan την διαδρομη!
ετσι βρηκα και αυτο το διαγωνισμο ψαχνοντας για ευκαιριες και διαγωνισμους στην πραγα!....μολις την ειδα!:clap:
 

Attachments

radaplan

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
ισως ο πιο χαλαρωτικος καφες που εχω πιει...

Ήταν καλοκαίρι του 2007 στο όμορφο νησί της αμοργού..Αποφασίσαμε να ξεφύγουμε απο το θόρυβο και την πολυκοσμία της πολυσύχναστης παραλίας , του κάμπινγκ και των γύρω καφετεριών..και ανεβήκαμε στη χώρα για ενα καφεδάκι..μπορεί να μην είχε σχεδόν καθόλου κόσμοστα γύρω τραπέζια, μπορεί η παρεα με την οποία είπια εκείνο τον καφέ να μην υπάρχει πια στη ζωή μου αλλά δεν θα ξεχάσω ίσως ποτέ την χαλάρωση, την γαλήνη και την ηρεμία που ειχα αισθανθει. Όμορφα συναισθήματα λείπουν απο πολλούς μας τις περισσότερες μέρες του χρόνου αλλά κάποιες φωτογραφιες θα μας τα θυμιζουν...
 

radaplan

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
ίσως ο πιο χαλαρωτικός καφές που έχω πιεί...

Ήταν καλοκαίρι του 2007 στο όμορφο νησί της αμοργού..Αποφασίσαμε να ξεφύγουμε απο το θόρυβο και την πολυκοσμία της πολυσύχναστης παραλίας , του κάμπινγκ και των γύρω καφετεριών..και ανεβήκαμε στη χώρα για ενα καφεδάκι..μπορεί να μην είχε σχεδόν καθόλου κόσμοστα γύρω τραπέζια, μπορεί η παρεα με την οποία είπια εκείνο τον καφέ να μην υπάρχει πια στη ζωή μου αλλά δεν θα ξεχάσω ίσως ποτέ την χαλάρωση, την γαλήνη και την ηρεμία που ειχα αισθανθει. Όμορφα συναισθήματα λείπουν απο πολλούς μας τις περισσότερες μέρες του χρόνου αλλά κάποιες φωτογραφιες θα μας τα θυμιζουν...
 

giorgos123

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
ιρλανδία

το ταξίδι μου στην ιρλανδία έγινε το 2005 όταν εγώ ήμουν 13 χρονών. ενας συλλογος για καρκινοπαθη παιδια το ειχε οργανωσει κι εγω επειδη υπηρξα αρρωστος ειχα το δικαιωμα να παω. λατρευω τα αεροπλάνα και τα ταξίδια. μακάρι κάποια στιγμή να μου δοθει η ευκαιρια να γυρισω ολο τον κοσμο...
 

Attachments

  • 245,9 KB Προβολές: 31

athena korai

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Πουέρτο Ρίκο, Καραιβική

Νησί Culebra, παραλία flamenco... μετά από μία συνηθισμένη μεν για το Πουέρτο Ρίκο, εξαντλητική δε αναμονή στο λιμάνι του Fajardo για αναχώρηση, ένας πραγματικός μικρός επίγειος παράδεισος, ανοίγεται μπροστά μας και μας υποδέχεται με έναν εντυπωσιακό ιπτάμενο χορό!
 

Attachments

Bououou :D

New Member
Μηνύματα
0
Likes
0
Καλοκαίρι του 2007 - ΣΙΦΝΟΣ

Οι πρώτες μου διακοπές σαν μέλλουσα φοιτήτρια..Μετά από δύο χρόνια προσπάθειας και διαβάσματος, επιτέλους, ήρεμη πια, αντίκρυζα το απέραντο γαλάζιο του Αιγαίου και χανόμουν στις σκέψεις και στα όνειρα μιας νέας ζωής που με περίμενε, της φοιτητικής !!!
 

Attachments

bilmanic

New Member
Μηνύματα
1
Likes
5
Αέρινα δελφίνια...

Μια καλοκαιρινή βόλτα στο παλιό λιμανάκι των Χανίων το σούρουπο...
Τοποθεσία φορτισμένη από ιστορικές μνήμες, σου προκαλεί νοσταλγία αν "κοιτάξεις" από την κλειδαρότρυπα του χρόνου...Εάν όμως αφεθείς στην ομορφιά του τοπίου, ίσως την ώρα του δειλινού να δεις...αέρινα δελφίνια να πετάνε πάνω από τον ενετικό φάρο ταξιδεύοντας την ψυχή σου στη "θάλασσα της γαλήνης"!
 

Attachments

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.254
Μηνύματα
885.048
Μέλη
38.933
Νεότερο μέλος
athgouletas

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom