Μετά τις 13/11, να πάω ή να μην πάω;

thenia_s

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία
Καλησπέρα!

Πρόκειται να ταξιδέψω στο Παρίσι 25/12-01/01. Έχει ταξιδέψει κάποιος μετά την τρομοκρατική ενέργεια στο Παρίσι? Γνωρίζετε αν χρειάζεται απαραίτητα διαβατήριο ή η ταυτότητα μας αρκεί?
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Αυτό είναι πανικός. Το φόβο, μια κακή διάθεση τα καταλαβαίνω αλλά πανικό?γιατί?
πανικος θα ηταν αν εφευγα με το ιδιο εισιτηριο o_O
ισα ισα που με θεωρώ ηρωίδα :haha: αντεξα 6 μερες 23 ωρες 6 λεπτα και 3 δευτερόλεπτα :bleh: αλλά ποιος μετράει;;:shock:
για το ταξιδι αυτο πηρα άδεια ανευ αποδοχών..το περιμενα πως και πως..αλλα αν και δεν ειχα προαισθημα οτι θα τα κακαρωσω..σε καποια φαση αρχισα να ελεγχω το τι φορανε οι μουσουλμανοι-ες και αν κατω απο τα ρουχα εχουν εκρηκτικα, προκειμένου λοιπόν να τρελαθώ προτίμησα να γυρίσω.
το ταξιδι εχει αξια μονο αν το απολαμβανεις, αν εχω αγχος κ σε αυτο τι να το κανω :twisted:
το κερασακι στην τουρτα ήταν που δε μπορουσα να μπω σε μαγαζι χωρις να ελεγξουν τα στριγκακια μου βρε αδερφε στην τσαντα, ελεγχουν τα παντα!
οσο για τα αξιοθεατα μονο εγω ήμουν και οι γιαπωνεζοι ε καλα αυτοι ειναι και συνηθισμενοι εχουν ζησει πυρηνικα μανιταρια, ραδιενεργειες, σεισμους λιμους καταποντισμους :D στο ισις θα μασησουν; εγω τα μαζεψα και ηρθα κι αντεξα τοσο γιατι εμενα στη φιλη μου και πηγα κατα βαση για να τη δω κ οχι για το παρισι-σιγα την πολη δηλαδη :cool: να κινδυνευω να σκοτωθω για το Λονδινο να το δεχτω :lol: ε οχι και για το Παρισι!
αν κανετε κεφι να βλεπετε παντου φανταρους και αστυνομικους-που στην τελικη δεν σε προστατευουν κι ολας :eek: να πατε και καλα να περασετε!
εγω δεν θα το εκανα για κανενα λογο!
 

napias

Member
Μηνύματα
15
Likes
1
Καλησπέρα , έχουμε προγραμματίσει ταξίδι στην Ελβετία για τα Χριστούγεννα ,Ζυρίχη,Λίχτενσταϊν ,Αλπικό τρένο,τα τουριστικά αξιοθέατα εντελώς,κάποια γνώμη σχετικά με την επικινδυνότητα αυτού του ταξιδιού σε εορταστική περίοδο?Ειναι κ αυτό που αναφέρθηκε παραπάνω από τη nena, αν είσαι επιφυλακτικός κα ι φοβισμένος μονίμως δεν το απολαμβάνεις στην τελική.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ας σκεφτουμε απλα..αδιαφορα μικρη η πιθανοτητα να σκοτωθει κανεις.
η ευρωπη ειναι στοχος.γαλλια βελγιο σε κατασταση εκτακτης αναγκης.
τουριστικοι προορισμοι στοχοι..ο παρανοικος ελευθερος.
αν εχει κανεις γερο στομαχι και μπορει να ζει σε συνθηκες ελεγχου-σειρηνων-οπλων φυσικα και μπορει να παει.
υ.γ στα τοσα ταξιδια που εχω κανει πρωτη φορα πηγαν να μου κλεψουν το τσαντακι στους κηπους tuilleries με ενα καρο φανταρους και αστυνομικους!:eek: τρομερη προστασια σας λεω!

Βρε παιδιά καμιά απάντηση για απαραίτητο διαβατήριο ή όχι;
ουτως η αλλως με διαβατηριο κυκλοφορω αλλα ολοι ειχαν ταυτοτητα.
 
Last edited by a moderator:

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
τουριστικοι προορισμοι στοχοι.
Νενα μου,για την αποκατασταση της αληθειας,δεν ηταν αποκλειστικα τουριστικοι οι στοχοι.Ενα γηπεδο,ενας συναυλιακος χωρος,ενα εστιατοριο....
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Νενα μου,για την αποκατασταση της αληθειας,δεν ηταν αποκλειστικα τουριστικοι οι στοχοι.Ενα γηπεδο,ενας συναυλιακος χωρος,ενα εστιατοριο....
κορίτσι έχεις δίκιο δεν ήμουν σαφής, αναφερόμουν σε τουριστικούς προορισμούς (πόλεις) κι όχι σε αξιοθέατα. π.χ. Παρίσι-Ρώμη-Λονδίνο κτλ.
 

christar

Member
Μηνύματα
44
Likes
10
Και επανέρχομαι με ένα ακόμα θέμα σχετικό με προβληματισμό μου για το αν πρέπει να ταξιδέψω ή να ακυρώσω!

Το λέω με μεγάλη πίκρα αλλά δυστυχώς... προβληματίζομαι έντονα.

Έχω κλείσει αεροπορικά για Παρίσι σ αυτές τις ημερομηνίες και θα ταξιδέψουμε εγώ η γυναίκα μου και το μωράκι μας (8μηνών).

Θα ήθελα τις πολύτιμες γνώμες σας για το αν πρέπει να ακυρώσω για να αποφύγω ταλαιπωρίες και... τα χειρότερα.

Κάθε άποψη ευπρόσδεκτη και σεβαστή, σας ευχαριστώ! :)
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τι να σου πω ......εγω ειμαι και επιφυλακτικη..πολλοι μπορει να μην συμφωνησουν μαζι μου.
Δεν θα πηγαινα ...ειναι και πολυ μικρο το παιδακι.....ουτως ή αλλως και να πηγαινα ...θα ημουν ολο με το αγχος ...θα μου εσπαγαν χειροτερα τα νευρα ...εγω θα ελεγα ειναι νωρις ακομα ...γιατι δεν κοιτατε καπου αλλου?
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.199
Μηνύματα
883.602
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom