Πολωνία Μετακινήσεις στην Πολωνία

Angelina.M.

Member
Μηνύματα
13
Likes
16
Καλησπέρα σε ολους.
Μια μικρη βοηθεια παρακαλω.
Φευγουμε Δεκεμβρη για Κρακοβια και σχεδιαζουμε ημερησια εκδρομη στην Βαρσοβια.
Εχει καποιος να προτεινει συνδεσμο για να μπορεσω να δω τιμες και προγραμμα δρομολογιων;
 

hlhjac

Member
Μηνύματα
417
Likes
556
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αιγυπτος
Καλησπέρα σε ολους.
Μια μικρη βοηθεια παρακαλω.
Φευγουμε Δεκεμβρη για Κρακοβια και σχεδιαζουμε ημερησια εκδρομη στην Βαρσοβια.
Εχει καποιος να προτεινει συνδεσμο για να μπορεσω να δω τιμες και προγραμμα δρομολογιων;
Καλησπερα
Rome2rio

Καλά να περασετε
 

Στέλα

New Member
Μηνύματα
4
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Ρουμανια
Ταξίδι-Όνειρο
Περου
Καλησπερα!! ειχα κανει περσυ την ιδια διαδρομη! μπορεις να δεις εδω δρομολογια και τιμες!!απλα αν θυμαμαι καλα ειναι λιγο νωρις να τα κλεισεις απο τωρα..νομιζω δεν σε αφηνει το ιδιο το site να κανεις κρατηση!!
https://booking.polrail.com/?gclid=...i7HkpGdF2miVmxJWxWxA1XJ38ViqshbhoC1CIQAvD_BwE
 

DRIVER

Member
Μηνύματα
108
Likes
47
Επόμενο Ταξίδι
ΥΠΟ ΣΚΕΨΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΛΑΤΙΝΙΚΗ ΑΜΕΡΙΚΗ
Οι κρατησεις ανοιγουν ενα μηνα πριν νωριτερα δεν μπορεις να κανεις κρατηση
 

gio87

Member
Μηνύματα
124
Likes
706
Ταξίδι-Όνειρο
Περού-Βολιβία-Εκουαδορ
Καλησπέρα σε ολους.
Μια μικρη βοηθεια παρακαλω.
Φευγουμε Δεκεμβρη για Κρακοβια και σχεδιαζουμε ημερησια εκδρομη στην Βαρσοβια.
Εχει καποιος να προτεινει συνδεσμο για να μπορεσω να δω τιμες και προγραμμα δρομολογιων;
https://www.intercity.pl/en/

Ένα μήνα πριν ανοίγουν οι προσφορές, 12€ περίπου one way, 2,5 ώρες με πολύ άνετο τρένο, πρίζες και σου σερβίρουν και καφεδάκι.
 

Angelina.M.

Member
Μηνύματα
13
Likes
16
Καλησπερα!! ειχα κανει περσυ την ιδια διαδρομη! μπορεις να δεις εδω δρομολογια και τιμες!!απλα αν θυμαμαι καλα ειναι λιγο νωρις να τα κλεισεις απο τωρα..νομιζω δεν σε αφηνει το ιδιο το site να κανεις κρατηση!!
https://booking.polrail.com/?gclid=...i7HkpGdF2miVmxJWxWxA1XJ38ViqshbhoC1CIQAvD_BwE
Σ ευχαριστώ πολύ.
Δυστυχώς χάλασε.
Ίσως αν στη πορεία αλλάξω γνώμη επειδή πλήρωσα εισητηριο,να πάω μόνη μου αλλα θα παραμείνω στην Κρακοβια αν τελικά πάω.

https://www.intercity.pl/en/

Ένα μήνα πριν ανοίγουν οι προσφορές, 12€ περίπου one way, 2,5 ώρες με πολύ άνετο τρένο, πρίζες και σου σερβίρουν και καφεδάκι.
 
Last edited by a moderator:

Marymp

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Καλησπέρα σας θελω να πάω από Κρακοβία Βαρσοβία αλλά δεν ξέρω τι συμφέρει περισσότερο.. Τρένο ή λεωφορείο? Ποιο είναι πιο οικονομικό? Από που τα παίρνω? Δεν έχω ιδέα.. Βοήθεια
 

apos

Member
Μηνύματα
198
Likes
527
Πιστεύω το τρένο συμφέρει καθώς κάνει 2 ώρες κ 15 λεπτά και νομίζω το εισιτήριο είναι γύρω στα 20 ευρώ. Τα εισιτήρια τα αγοράζεις από το σάιτ των τρένων και ανοίγουν ένα μήνα πριν την ημερομηνία αναχώρησης που σε ενδιαφέρει. To site https://www.intercity.pl/en/
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.310
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σας θελω να πάω από Κρακοβία Βαρσοβία αλλά δεν ξέρω τι συμφέρει περισσότερο.. Τρένο ή λεωφορείο? Ποιο είναι πιο οικονομικό? Από που τα παίρνω? Δεν έχω ιδέα.. Βοήθεια
Καλησπέρα. Νομίζω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι με τρένο, από τον κεντρικό σταθμό ''Kraków Główny'' και κόστος το οποίο ξεκινάει από τα 15 ευρώ και ανεβαίνει. Εισιτήρια μπορείς να βρεις και μέσα στο σταθμό.
 

Marymp

Member
Μηνύματα
14
Likes
2
Καλησπέρα. Νομίζω ότι ο καλύτερος τρόπος είναι με τρένο, από τον κεντρικό σταθμό ''Kraków Główny'' και κόστος το οποίο ξεκινάει από τα 15 ευρώ και ανεβαίνει. Εισιτήρια μπορείς να βρεις και μέσα στο σταθμό.


Ναι αλλά με 4 ευρώ έχει στο ίντερνετ λεωφορεία κ κάνουν 4 ώρες κιόλας
 

oasisAthens

Member
Μηνύματα
303
Likes
204
Καλησπέρα παιδιά... Μια βοήθεια παρακαλώ γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη κάπου μπερδεύομαι... Θέλω να κλείσω εισιτήρια από Κρακοβία για Βαρσοβία στις 07/12 πρωινές ώρες . Μου βγάζει κάποιο μήνυμα ότι κάτι έχει αλλάξει στα Πολωνικά καιμε translate κατάλαβα ότι κάτι έχει αλλάξει στις συγκοινωνίες., αλλά τα εισητήρια μου τα αφήνει να τα κλείσω κανονικά. Βέβαια στις ώρες που με βολεύουν περισσότερο πχ 11:49 η ώρα είναι πορτοκαλί και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί και τι σημαίνει αυτό... Ξέρει κανένας για να με κατατοπήσει σας παρακαλώ;
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.503
Καλησπέρα παιδιά... Μια βοήθεια παρακαλώ γιατί δεν μπορώ να βγάλω άκρη κάπου μπερδεύομαι... Θέλω να κλείσω εισιτήρια από Κρακοβία για Βαρσοβία στις 07/12 πρωινές ώρες . Μου βγάζει κάποιο μήνυμα ότι κάτι έχει αλλάξει στα Πολωνικά καιμε translate κατάλαβα ότι κάτι έχει αλλάξει στις συγκοινωνίες., αλλά τα εισητήρια μου τα αφήνει να τα κλείσω κανονικά. Βέβαια στις ώρες που με βολεύουν περισσότερο πχ 11:49 η ώρα είναι πορτοκαλί και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί και τι σημαίνει αυτό... Ξέρει κανένας για να με κατατοπήσει σας παρακαλώ;
Από ότι καταλαβαίνω στις 7/12 στις 11.49 εσύ θα χρησιμοποιήσεις το ΕΙP3502 που δεν επηρεάζεται από τις κάτωθι αλλαγές.///

Από τις 20 /10 μέχρι 14/12 τα κάτωθι δρομολόγια Θα κάνουν μια παράκαμψη, παρακάμπτοντας τον σταθμό της Kraków Główny και θα σταματήσουν στο σταθμό Kraków Płaszów.
  • IC 63100/1 „Kossak” rel. Wrocław Gł. – Kraków Gł.
  • IC 1308/9 „Łokietek” rel. Warszawa Wsch. – Kraków Gł.
  • TLK 73103/2 „Wybicki” rel. Poznań Gł. – Kraków Gł.
  • TLK 13102/3 „Hańcza” rel. Suwałki/Grodno – Kraków Gł.
  • TLK 36102/63102 „Pogórze” rel. Przemyśl Gł. – Wrocław Gł. – Przemyśl Gł.
  • TLK 53170/35170 „Karpaty” rel. Gdynia Gł. – Kraków Gł./Zakopane – Gdynia Gł.
  • TLK 13113/13153 „Wit Stwosz” rel. Warszawa Wsch. – Kraków Gł./Zakopane (tylko w terminie 3 – 12 XI)
  • TLK 31112/31152 „Wit Stwosz” rel. Kraków Gł./Zakopane – Warszawa Wsch. (tylko w terminie 4 – 13 XI
Επίσης από 20 Οκτωβρίου έως 14 Δεκεμβρίου, οι ακόλουθες αμαξοστοιχίες θα κάνουν μια παράκαμψη, παρακάμπτοντας τον σταθμό Kraków Płaszów και τα τρένα θα σταματήσουν στο σταθμό Kraków Główny
  • EIC 1355/3154 „Lajkonik” rel. Warszawa Wsch. – Przemyśl Gł. – Warszawa
  • IC 6302/3 „Wyspiański” rel. Wrocław Gł. – Przemyśl Gł.
  • IC 7300/3700 „Siemiradzki” rel. Poznań Gł. – Przemyśl Gł. – Poznań Gł.
  • IC 3804/8305 „Mehoffer” rel. Przemyśl Gł. – Szczecin Gł. – Przemyśl Gł.
  • IC 3810/1 „Matejko” rel. Przemyśl Gł. - Świnoujście
  • IC 3604/5 „Chełmoński” rel. Przemyśl Gł./Hrubieszów Miasto – Jelenia Góra
  • IC 38192/83192 „Przemyślanin/Nightjet” rel. Przemysł Gł. – Świnoujście/Berlin – Przemyśl Gł.
  • TLK 38170/83171 Ustronie rel. Przemyśl Gł. – Kołobrzeg – Przemyśl Gł.
  • TLK 38102/3 „Osterwa” rel. Szczecin Gł. – Przemyśl Gł.
  • TLK 53100/1 „Małopolska” rel. Gdynia Gł. – Przemyśl Gł.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.782
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom