Ισπανία Μετακινήσεις στη Bαρκελώνη

sakislagadas

Member
Μηνύματα
92
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
παρισι,βαρκελωνη
Ταξίδι-Όνειρο
ΑΜΕΡΙΚΗ
Καλησπέρα το site που μπορείς να τα κλείσεις είναι:
http://www.renfe.com/
Εγώ θα ταξιδέψω την επόμενη Τρίτη τα έκλεισα χθες και με προσφορά απο Χιρωνα Βαρκελόνη και επιστροφη 18,9 €
με τα επεισόδια φοβαμε λιγο που διαδραματιζωντε εκει αλλα θα το τολμησω..
Ολα καλα θα πανε,και με τα επεισοδια τα καναλια τα παραλενε,και γω οταν πηγα ειχε πορειες,πολυ ειρηνικες,και με παιρναν τηλ απο Ελλαδα και μου λεγαν τα απιστευτα!!Απιστευτη πολη της Μεσογειου,θα περασεις τελεια!!!!
 

crveno-beli

Member
Μηνύματα
71
Likes
156
Το πακέτο εισιτηρίων Τ10 μπορώ να το προμηθευτώ και από το αεροδρόμιο? Αν όχι μέσα στην πόλη μετά μόνο στις στάσεις μετρό ή και κάπου αλλού;
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Καλησπέρα και από μένα σε όλους.Θα ήθελα να ρωτήσω ποιος είναι ο οικονομικότερος τρόπος να μετακινηθώ από Ελ Πρατ Τ2?Διάβασα σε ταξιδιωτική ιστορία πως με το Τ10 μπορείς να πάρεις RENFE από το αεροδρόμιο και μετά να μετεπιβιβαστείς σε στάση του μετρό.Ξέρει κανείς αν αυτό ισχύει?Ευχαριστώ προκαταβολικά!
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.753
Μην μπερδεύεστε με το Τ10.Το Τ10 είναι 10 εισιτήρια σε ένα και είναι για την πρώτη ζώνη.(υπάρχει Τ10 και για άλλες ζώνες,αλλά δεν ενδιαφέρει τον μέσο τουρίστα)Το αεροδρόμειο δεν είναι πρώτη ζώνη.Για το μετρό του αεροδρομίου υπάρχει ξεχωριστό εισιτήριο.
Και για να ξεκαθαρίσουμε τις απορίες που έχουν αρκετοί.
Το τέρμιναλ 1 έχει μετρό ενώ το τέρμιναλ 2 έχει και μετρό και προαστιακό.(RENFE).
Με το εισιτήριο του αεροδρομίου είτε για μετρό πάρεις είτε του προαστιακού, μπορείς να μετεπιβιβαστείς
σε άλλη γραμμή. Προαστιακό έχει κάθε μισή ώρα ενώ μετρό κάθε 5 λεπτά.
 

lefos1986

Member
Μηνύματα
60
Likes
58
Επόμενο Ταξίδι
Singapore-Indonesia
Με το εισιτήριο του αεροδρομίου είτε για μετρό πάρεις είτε του προαστιακού, μπορείς να μετεπιβιβαστείς
σε άλλη γραμμή. Προαστιακό έχει κάθε μισή ώρα ενώ μετρό κάθε 5 λεπτά
Ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση.Και πόσο κοστίζει το εισιτήριο για το Μετρό από και προς αεροδρόμιο?
 

kioftes

Member
Μηνύματα
17
Likes
11
Επόμενο Ταξίδι
Άμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Σίδνεϊ
Εγώ είχα κλείσει με Aerobus A2. Το οποίο έχει ειδικό χώρο για τις βαλίτσες μέσα στο λεωφορείο.
Περνάει κάθε 5 λεπτά κ σε 30 λεπτά ήμουν πλατεία Ισπανίας. Κοστίζει 10 ευρώ με επιστροφή.
 

Kefatos 1989

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα σε ολους! Ηθελα να ρωτησω αν το cabify ειναι διαδεδομενο στη βαρκελωνη! Απο οτι εχω καταλαβει ειναι σαν το uber σωστα;; Σκεφτομαι να το χρησημοποιησω απο το αερδρομιο προς τ ξενοδωχειο μιας κ θα εχουμε αρκτα πραγματα. Να το προμημισω η να πρω ταξι;!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.384
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom