Ισπανία Μετακινήσεις στη Bαρκελώνη

evi01

Member
Μηνύματα
1.083
Likes
1.644
Ονειρεμένο Ταξίδι
Η γη ολάκερη!
Κατέβασα την εφαρμογή και προσπάθησα να το ενεργοποιήσω στην Ισπανία και δεν τα κατάφερα.
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
προσπάθησα σε 2 διαφορετικά κινητά android αλλά δεν στέλνει το sms .
Επίσης δοκίμασα και με τον τρόπο που γράφει "access with my business account" με το email αλλά τίποτα.
Εχώ και ένα ipad .εκεί με αφήνει να στείλω το sms στον αριθμό και μου ανοίγει και το πλαίσιο για να συμπληρώσω τους αριθμούς αλλά δεν έρχεται το sms στον αριθμό.
Δυστηχώς δεν έχω iphone να δοκιμάσω εκεί! Οι δοκιμές έγιναν και με αριθμούς και vodafone και wind και cosmote.
Στην bolt και στη free now (παρόμοιες με την cabify ) γράφτηκα κανονικά.
 

deerhunter

Member
Μηνύματα
66
Likes
13
Η δική μου αποτυχημένη προσπάθεια ήταν με i-phone.
Τους έχω στείλει μήνυμα στο messenger αλλά δεν έχουν απαντήσει.μήπως κάποιος μπορεί να τους ενημερώσει στα ισπανικά ότι το σύστημα τους δεν μπορεί να στείλει sms επιβεβαίωσης σε ελληνικά κινητά.χάνουν πολλούς πελάτες '
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.767
Likes
18.143
Τους έχω στείλει μήνυμα στο messenger αλλά δεν έχουν απαντήσει.μήπως κάποιος μπορεί να τους ενημερώσει στα ισπανικά ότι το σύστημα τους δεν μπορεί να στείλει sms επιβεβαίωσης σε ελληνικά κινητά.χάνουν πολλούς πελάτες '
Ούτε σε μένα έπαιξε ποτε το cabify. Νομίζω όμως έχει Uber η πόλη.
 

GABRIEL@

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος για τη T-usual card. Ισχύει για απεριόριστες μετακινήσεις και το αεροδρόμιο μέσα διαρκείας ενός μήνα; Είναι για όλους αυτη η κάρτα γιατί αναφέρει κάτι για national id και λέω μήπως είναι μόνο για Ισπανούς, γνωρίζει κάποιος τι ισχύει να μου δώσει λεπτομέρειες.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Δεν είναι μόνο για τους Ισπανούς. Αν πας στο ταμείο να πάρεις εισιτήριο, δίνεις την ταυτότητα σου
η το διαβατήριο. Αν το πάρεις μόνος/η θα πρέπει να τα περάσεις τα στοιχεία σου εσύ, γιατί το
εισιτήριο είναι προσωπικό και δεν επιτρέπεται να το χρησιμοποιεί άλλος.
διαρκείας ενός μήνα;
Εδώ να διευκρινίσω είναι για τριάντα ημέρες. Κάποιοι μήνες έχουν τριανταμία ημέρες.
 

Ntina_Nst

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
Καλησπερα! Είναι η πρώτη φορά που θα ταξιδέψω μόνη και έχω λίγο αγχωθεί. Ήθελα να ρωτήσω κ γω για την κάρτα T-casual. Μπορώ να την προμηθευτώ από το αεροδρόμιο μόλις φτάσω ή γίνεται και online πριν φτάσω; Επίσης θα ήθελα να πάω στην εκκλησία στο Tibidabo. Ξέρει κάποιος αν ανήκει στην ζώνη 1?
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
μπορείς είτε από αεροδρόμιο είτε ον λαιν, είτε να κατεβάσεις το app και να έχεις το εισιτήριο
στο κινητό σου.
T-casual Barcelona Metro Bus Tickets | Transports Metropolitans de Barcelona
Για το Tibitabo δες εδώ τι χρειάζεται για να πας.
Transport públic | Tibidabo Amusement Park
Εδώ να προσέξεις να μην αγοράσεις προκαταβολικά εισιτήριο ον λάιν γιατί πολλές φορές
μπαίνουν ιδιώτες που μπορεί να πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες πχ έχεις προτεραιότητα.
Το να κόψεις εισιτήριο στον σταθμό θα σου πάρει 1-2 λεπτά.
 

Ntina_Nst

Member
Μηνύματα
13
Likes
8
μπορείς είτε από αεροδρόμιο είτε ον λαιν, είτε να κατεβάσεις το app και να έχεις το εισιτήριο
στο κινητό σου.
T-casual Barcelona Metro Bus Tickets | Transports Metropolitans de Barcelona
Για το Tibitabo δες εδώ τι χρειάζεται για να πας.
Transport públic | Tibidabo Amusement Park
Εδώ να προσέξεις να μην αγοράσεις προκαταβολικά εισιτήριο ον λάιν γιατί πολλές φορές
μπαίνουν ιδιώτες που μπορεί να πουλάνε φύκια για μεταξωτές κορδέλες πχ έχεις προτεραιότητα.
Το να κόψεις εισιτήριο στον σταθμό θα σου πάρει 1-2 λεπτά.
Ευχαριστώ πολύ για την γρήγορη απάντηση, δεν έχω λόγια.. Ξεχασα να ρωτήσω επίσης αν η κάρτα με τις 10 διαδρομές ισχύει κ για ν παώ στην πόλη από το αεροδρομιο κ πισω. Αλλιώς σκέφτομαι να πάρω το aerobus.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.865
Likes
26.632
Ξεχασα να ρωτήσω επίσης αν η κάρτα με τις 10 διαδρομές ισχύει κ για ν παώ στην πόλη από το αεροδρομιο κ πισω.
Not valid for Aeroport T1 and Aeroport T2 metro stations on line L9 Sud.
Αν το ξενοδοχείο σου είναι κοντά στην πλ Ισπανίας , υπάρχει το λεωφορείο Νο46 που κάνει το εισιτήριο των 10 διαδρομών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.683
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom