Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

ribo7

Member
Μηνύματα
176
Likes
169
Κάρτα 10 διαδρομών βγάζω μόνο σε μετρό?
Αν η πρώτη μου μετακίνηση είναι με λεωφορείο, κόβω απλά εισιτήριο στον οδηγό? Δέχονται κάρτες?
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Saint Tropez
καλημέρα σας παιδιά! ευχαριστούμε για τις τόοοσες πληροφορίες!
απλά κάτι που δεν είναι ξεκάθαρω (ή εγώ δεν το κατάλαβα) αφορά τα εισητήρια για ΜΜΕ.
θα μένουμε στην ζώνη 2.. φθάνουμε Τετάρη 15:60 (1/6) απο ΒVA(θα πάρουμε το λεωφορείο μέχρι Porte Maillot.) και φεύγουμε Δευτέρα 18:20 (6/6) θα πάρουμε το λεωφορείο πάλι.
το ερώτημα μου είναι όποιος ξέρει: θα βγαλω απο την Τετάρτη εισητήρια; ή να έχει ισχύει απο πέμπτη - κυριακή ή Δευτέρα; και επίσης τι θα μου συνηστούσατε; τα μπλοκάκια ; (για αξιοθέατα θα πάμε στα βασικά 3-4 ) και σκέφτομαι την PARIS LIB CITY..
ευχαριστώ πολύ
 

blade_

Member
Μηνύματα
179
Likes
163
καλημέρα σας παιδιά! ευχαριστούμε για τις τόοοσες πληροφορίες!
απλά κάτι που δεν είναι ξεκάθαρω (ή εγώ δεν το κατάλαβα) αφορά τα εισητήρια για ΜΜΕ.
θα μένουμε στην ζώνη 2.. φθάνουμε Τετάρη 15:60 (1/6) απο ΒVA(θα πάρουμε το λεωφορείο μέχρι Porte Maillot.) και φεύγουμε Δευτέρα 18:20 (6/6) θα πάρουμε το λεωφορείο πάλι.
το ερώτημα μου είναι όποιος ξέρει: θα βγαλω απο την Τετάρτη εισητήρια; ή να έχει ισχύει απο πέμπτη - κυριακή ή Δευτέρα; και επίσης τι θα μου συνηστούσατε; τα μπλοκάκια ; (για αξιοθέατα θα πάμε στα βασικά 3-4 ) και σκέφτομαι την PARIS LIB CITY..
ευχαριστώ πολύ
Σας συμφέρει πολύ η κάρτα ναβιγκο, η οποία λειτουργεί ημερολογιακα, δλδ έχει πάντα λήξη την Κυριακή ανεξαρτήτως της ημέρας αγοράς, αλλά καλύπτει τα πάντα, μέχρι και Βερσαλίες και ντισνει
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
καλησπερα, φτανουμε τριτη απογευμα ορλι ...και φευγουμε μεσημερι Σαββαρο. τι καρτα με συμφερεςι αν βγαλω; navigo δεν μπορω; να βγαλω 10 μαζι; το ξενοδοχειο ειναι μοντμαρτη, παμε με ορλι bus και μετρο; ντισνειλαντ δεν παμε, θα παμε ομως βερσαλιες. Για μετακινησεις καποιο application? ή google map? λετε κ γι αυτο πριν χρο νια....
Next Stop Paris - RATP - Apps on Google Play
 
Last edited:

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Saint Tropez
Σας συμφέρει πολύ η κάρτα ναβιγκο, η οποία λειτουργεί ημερολογιακα, δλδ έχει πάντα λήξη την Κυριακή ανεξαρτήτως της ημέρας αγοράς, αλλά καλύπτει τα πάντα, μέχρι και Βερσαλίες και ντισνει
ευχαριστώ αλλά γιατί με συμφέρει αυτή η κάρτα; αφού λίγει κυριακή και εμείς φτάνουμε Τετάρτη.. για Δευτέρα και Τρίτη να αγοράσουμε μεμονομένα;;
 
Last edited:

blade_

Member
Μηνύματα
179
Likes
163
ευχαριστώ αλλά γιατί με συμφέρει αυτή η κάρτα; αφού λίγει κυριακή και εμείς φτάνουμε Τετάρτη.. για Δευτέρα και Τρίτη να αγοράσουμε μεμονομένα;;
εμεις φτασαμε πεμπτη και παρολα αυτα την αγορασαμε.Γιατι μονο με τα 2 τρενα για ντισνει και βερσαλιες ,εβγαλε τα χρηματα της..τις υπολοιπες μερες περπατησαμε γενικα και πηραμε και ενα πακετακι των 10 εισιτηριων με 15 ευρω
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
εχεις νοικιασει κανεις μηχανακι στο παρισι; ισως καποιο σκουτερ; τι λεει σαν ιδεα; παρκαρισμα ειναι ευκολο; ειδα εχει 20ε τη μερα .....
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μια βοηθεια γιατι μπερδευτηκα... τελικα θα βγαλουμε navigo.... μπορουμε να βγαλουμε στο olry? εχει εκει εκδοτηρια;
 

ΡΕΝ

Member
Μηνύματα
144
Likes
30
Επόμενο Ταξίδι
?????
Ονειρεμένο Ταξίδι
Saint Tropez
καλημέρα σας..
πάλι βοήθεια...την Navigo μπορούμε και Online να την εκδόσουμε; διάβασα τα post αλλά επειδή είναι δεν είναι πρόσφατα , ρωτάω αν κάποιος ξέρει κάτι πιο πρόσφατο..Φθάνουμε Τετάρτη μέχρι Δευτέρα και δεν θα μπορώ να την εκδώσω αν δεν την κάνω Online απο πρίν..
 

blade_

Member
Μηνύματα
179
Likes
163
καλημέρα σας..
πάλι βοήθεια...την Navigo μπορούμε και Online να την εκδόσουμε; διάβασα τα post αλλά επειδή είναι δεν είναι πρόσφατα , ρωτάω αν κάποιος ξέρει κάτι πιο πρόσφατο..Φθάνουμε Τετάρτη μέχρι Δευτέρα και δεν θα μπορώ να την εκδώσω αν δεν την κάνω Online απο πρίν..
προ τριετιας τουλαχιστον ηταν στα εκδοτηρια η εκδοση/φορτιση της.Πιστευω θα τη βρεις παντου.Μπορεις παντα να στειλεις στη σελιδα τους
 

tripakias

Member
Μηνύματα
7.995
Likes
12.062
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Εκεί
καλημέρα σας..
πάλι βοήθεια...την Navigo μπορούμε και Online να την εκδόσουμε; διάβασα τα post αλλά επειδή είναι δεν είναι πρόσφατα , ρωτάω αν κάποιος ξέρει κάτι πιο πρόσφατο..Φθάνουμε Τετάρτη μέχρι Δευτέρα και δεν θα μπορώ να την εκδώσω αν δεν την κάνω Online απο πρίν..
Όχι, τη decouverte δεν μπορείς online. Μόνο την easy αλλά με υψηλό κόστος αποστολής. Γιατί δεν μπορείς να την εκδόσεις την Τετάρτη; Δεν κατάλαβα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
τελικα εμας μας βοηθησε πολυ η navigo! μεσα ειναι και το orlybus. Μπορεις να τη βγαλεις και στο αεροδρομιο μολις φτασεις, αν κ ειναι ψιλοκρυμενο το σημειο αυτο.... και δεν σου το πολυλενε κιολας αν ρωτησεις για να πληρωσεις τα 9,50€.... Εμεις δεν το βρηκαμε, τα πληρωσαμε αλλα οταν φτασαμε στο σταθμο μετρο βγαλαμε κατευθειαν τη navigo και την χρησιμοποιησαμε και στην επιστροφη για το orly!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.767
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom