Γαλλία Μετακινήσεις στο Παρίσι, καρτα απεριοριστων διαδρομων

apos

Member
Μηνύματα
196
Likes
523
Καλημέρα μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα είμαι Παρίσι 19 με 23 Μαρτίου κ θέλουμε να κινηθούμε με μετρο, το εισιτήριο είναι μόνο για μια διαδρομη?εάν αλλάξουμε γραμμή μέτρο πρέπει να βγάλουμε αλλο?
Πηγαίνω κι εγώ 19 με 23 από Θεσσαλονίκη. Αν κάνεις πολλές μετακινήσεις με ΜΜΜ πιστέυω συμφέρει να βγάλεις κάρτα απεριορίστων
 

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κουβα
Πηγαίνω κι εγώ 19 με 23 από Θεσσαλονίκη. Αν κάνεις πολλές μετακινήσεις με ΜΜΜ πιστέυω συμφέρει να βγάλεις κάρτα απεριορίστων
Με την ίδια πτήση πετάμε! Επειδ έχουμε κλείσει transfer από αεροδρόμιο για ξενοδοχείο κ για disney με επιστροφη θα χρησιμοποιησουμε απλα εισιτήρια μέτρο για τις υπόλοιπες μας μετακινήσεις.
 
Last edited by a moderator:

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Καλημέρα. Πάω με την αρραβωνιαστικιά μου το τριήμερο του Αγίου πνεύματος. Παρασκευή 14/6-17/6. Έχω κλείσει Airbnb στο 9 διαμέρισμα. Τι προτείνετε για τις μεταφορές; Τι να χρησιμοποιοησουμε; Καρτα απεριορίστων;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Θα βοηθήσει να γράψεις την ημέρα που πας και την ημέρα που φεύγεις. Από αυτό εξαρτάται η απάντηση. Ναι ξέρω μπορεί να κοιτάξει κάποιος το ημερολόγιο αλλά όταν ζητάς μια βοήθεια προσπάθεις να είσαι όσο μπορείς πιο αναλυτικός. Δηλαδή να γράψεις και τι σκοπεύεις να κάνεις εκεί που θα πας, σε πιο αεροδρόμιο φτάνεις κλπ

Δεν στο γράφω σαν παρατήρηση και θα ήθελα να μην παρεξηγηθείς, στο γράφω για να βοηθήσω να λάβεις μια σωστή απάντηση.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημέρα. Πάω με την αρραβωνιαστικιά μου το τριήμερο του Αγίου πνεύματος. Παρασκευή 14/6-17/6. Έχω κλείσει Airbnb στο 9 διαμέρισμα. Τι προτείνετε για τις μεταφορές; Τι να χρησιμοποιοησουμε; Καρτα απεριορίστων;
Navigo την Παρασκευή δε μπορείς να βγάλεις. Πάρτε καλύτερα καρνέ των 10 εισιτηρίων.
 

VAGOS3

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Θα επισκεφτώ το Παρίσι τον Αύγουστο για 1 εβδομάδα (5 μελης οικογένεια ). Ξέρει κανείς τι εισητηρια να πάρω για μετρό κλπ;
 

orck

Member
Μηνύματα
662
Likes
1.010
Έχει σημασία να μας πεις ποτέ φτάνεις και ποτέ φεύγεις τι ημέρα θα είναι. Για κάποιο περίεργο λόγο τα εβδομαδιαία εισητηρια τους ισχύουν από αρχή εβδομάδας έως το τέλος. Δεν πάει από την ημέρα που το έβγαλες για +7 ημέρες.
 

charma

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας κι απο μένα! Ετοιμαζόμαστε για ταξίδι στο Παρίσι 2 ενήλικες άνω των 26 απο Πέμπτη 25/4 ως Τετάρτη 1/5. Μένουμε κοντά στη Λαφαγιέτ και φτάνουμε απο CDG ενώ φέυγουμε από Orly. Η απόρία μου κι εμένα είναι ποιά κάρτα συμφέρει περισσότερο. Εκλεινα προς την NAVIGO με επαναφορτιση, αλλά δεδομένου οτι θα επισκεφτουμε Βερσαλιες, Ντισνευ, Λούβρο, Ορσε και ο,τι άλλο προλάβουμε απο μουσεία μήπως συμφέρει κάποια άλλη;
 

spiros_ts23

Member
Μηνύματα
56
Likes
17
Καλημέρα σας,
Πάμε παρισι 14-17 Ιουνίου. Φτάνουμε Παρίσι 16:30 Παρασκευής κι αναχωρούμε από παρισι 17:25 δευτερας. Τι εισιτήρια μεταφορών προτείνετε να βγάλουμε ; Απλά Κυριακή θα είμαστε Disneyland
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Ρε παιδιά κάντε ένα κόπο να διαβάσετε το θέμα προς τα πίσω, έχει τόσες πληροφορίες...
Δείτε πόσες μετακινήσεις σκοπεύετε να κάνετε, πόσο θα σας κοστίσουν και αποφασίζετε...
Η πιο απλή και σε αρκετές περιπτώσεις οικονομικότερη λύση για εντός πόλης ειναι καρνέ των 10 εισητηρίων. Ούτως ή άλλως Παρασκευή Navigo για την τρέχουσα εβδομάδα δε βγαίνει
 

vounou

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
καλησπέρα, ειμαι η Έλενα και τον επόμενο μήνα θα ταξιδέψω για 6 μέρες στο Παρισι. Θα ήθελα να ρωτήσω, περαν του Ιντερνετ, από πού αλλού θα μπορούσα να προμηθευτώ την PARIS PASS; υπάρχουν κάποια μερη , όπου μπορείς να τη βγαλεις; επίσης, υπάρχει κάποια άλλη παρεμφερής κάρτα για μετακίνηση κ μουσεία, οικονομικότερη; ευχαριστώ προκαταβολικα :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.582
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom