Τουρκία Μεταφορα απο/προς αεροδρόμιο Sabiha

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εννοώ από περίπου την αρχή της Ιστικλάλ μέχρι την Ταξίμ. Δεν είναι και τόσο τραγική ανηφόρα. Βέβαια είναι κάμποσος δρόμος.
Γενικα οταν εχω περιεργες ωρες πτησης ή ειμαστε πολλοι χρησιμοποιώ αυτη την εταιρεια και μεχρι τωρα ειμαι πολυ ευχαριστημένη www.istambulairport.com
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Παιδια κ εγω στο sabiha θα παω...αλλα δεν ηξερα οτι ειναι στην ασιατικη πλευρα....πως θα παω απο κει στην ταξιμ??
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εξω απο το αεροδρομιο θα δεις λεωφορεια ασπρα με γαλαζια γραμματα HAVATAS στο μπαρμπριζ μπροστα γραφουν ΤΑΧΙΜ ή Kadikoy.με 14 ΤΛ πας απευθειας Ταξιμ....αυτο ειναι το πιο ευκολο...αν θες πιο οικονομικο να σου πω
 

eirinijs

Member
Μηνύματα
95
Likes
8
Εξω απο το αεροδρομιο θα δεις λεωφορεια ασπρα με γαλαζια γραμματα HAVATAS στο μπαρμπριζ μπροστα γραφουν ΤΑΧΙΜ ή Kadikoy.με 14 ΤΛ πας απευθειας Ταξιμ....αυτο ειναι το πιο ευκολο...αν θες πιο οικονομικο να σου πω
Ποιο ειναι πιο οικονομικο??
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Ποιο ειναι πιο οικονομικο??
εξω απο αεροδρομιο παίρνεις το λεωφορείο της γραμμής E10 express ή Ε11 για Kandikoy , http://www.iett.gov.tr/tr/main/hatArama/hatsaatleri/E-10_SABİHA-GÖKÇEN-HAVALİMANI---KURTKÖY---KADIKÖY-İETT-Otobüs-Sefer-Saatleri
κατεβαινεις στο τερμα παιρνεις το καραβακι για Kambatas.... και απο εκει το μπλε υπογειο τραινακι και σε παει ΤΑΧΙΜ στοιχιζουν περιπου τα μισα απο 14 tl Αλλα και 14ΤΛ ειναι περιπου 5 ευρώ..ετσι? δεν ειναι πολλά...
 

greco

Member
Μηνύματα
1.148
Likes
3.322
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Γυρος Τουρκιας
Εχοντας παρει και τα 2 λεωφορεια απο Sabiha,απειρως προτιμοτερο ειναι το Ε11 που κανει-αναλογα με την κινηση-γυρω στα 50 λεπτα γιατι το Ε10 περναει μεσα απο πολλες συνοικιες και κανει μιαμιση ωρα!
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Εχοντας παρει και τα 2 λεωφορεια απο Sabiha,απειρως προτιμοτερο ειναι το Ε11 που κανει-αναλογα με την κινηση-γυρω στα 50 λεπτα γιατι το Ε10 περναει μεσα απο πολλες συνοικιες και κανει μιαμιση ωρα!
Και γιατι δεν αφηνεις τον ανθρωπο να κανει τουρ στις γειτονιες?? κακιε @greco !! :) τελος παντων ενας πρωταρης να προτιμήσει την λυση του Havatas . Γρηγορη , πας ακριβώς Ταξιμ..και καλή τιμή..περιπου 5 ευρώ δλδ 14ΤΛ . Α ξεχασα να πω πως υπαρχει και το Havatas για Kadikoy..μιση ωριτσα?...καπου εκει...αχχχ παω ξανα στη Πόλη!! σε λιγες μερουλες!! :) :)
 

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Πεταω την Παρασκευη 20/11 για Κωνσταντινουπολη με Pegasus και εχω μπερδευτει σε οτι αφορα τη μεταφορα μου απο το αεροδρομιο προς την πλατεια Ταξιμ οπου και ειναι το ξενοδοχειο μου. Μπορει να μου πει καποιος τι επιλογες εχω?
Εψαξα μεσα στο φορουμ αλλα ειναι πολυ παλια τα θεματα που βρηκα οποτε θελω να πιστευω οτι εχουν αλλαξει τα δεδομενα κι εχω περισσοτερες επιλογες......
Ευχαριστω πολυ.....
 

Vegerazaros

Member
Μηνύματα
1.464
Likes
2.061
Ταξίδι-Όνειρο
Ελβετία ξανά
Πεταω την Παρασκευη 20/11 για Κωνσταντινουπολη με Pegasus και εχω μπερδευτει σε οτι αφορα τη μεταφορα μου απο το αεροδρομιο προς την πλατεια Ταξιμ οπου και ειναι το ξενοδοχειο μου. Μπορει να μου πει καποιος τι επιλογες εχω?
Εψαξα μεσα στο φορουμ αλλα ειναι πολυ παλια τα θεματα που βρηκα οποτε θελω να πιστευω οτι εχουν αλλαξει τα δεδομενα κι εχω περισσοτερες επιλογες......
Ευχαριστω πολυ.....
Το πιο απλο ειναι να παρεις το havatas πουλμαν ακριβως εξω απο το αεροδρομιο και να σε πας κατευθεια στη Ταξιμ με 14 Τλ αν θες πιο συνθετες επιλογες πες μου
 

alexandra

Member
Μηνύματα
56
Likes
34
Επόμενο Ταξίδι
αυστραλία
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Το πιο απλο ειναι να παρεις το havatas πουλμαν ακριβως εξω απο το αεροδρομιο και να σε πας κατευθεια στη Ταξιμ με 14 Τλ αν θες πιο συνθετες επιλογες πες μου
Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!
Οχι με ικανοποιει, θεωρω οτι ειναι απλο και οικονομικο, και προφανως δεν εχει αλλαξει κατι....
Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι στην επιστροφη, Δευτερα πρωι, θα πρεπει να ειμαι το αργοτερο 9:00 πμ στο αεροδρομιο και διαβασα οτι ο χρονος ειναι κατι σχετικο στη συγκεκριμενη διαδρομη αναλογα με την κινηση που θα συναντησουμε. Οποτε μια ασφαλη επιλογη για την επιστροφη μου ειναι τα havatas- κι αν ναι ποιο χρονικο περιθωριο ειναι ασφαλη να αφησω?- η μηπως καποια αλλη πιο σταθερη στο χρονικο πλαισιο μεταφορας απο Ταξιμ στο αεροδρομιο.....
Και παλι ευχαριστω για τη διαθεση να βοηθησετε.....
 

iliasmessini

Member
Μηνύματα
87
Likes
9
Παιδια φτανω στο αεροδρόμιο Σαμπιχα και θελω να παω στην περιοχη sultanaxmet..το ξενοδοχειο προσφερει να μας μεταφέρει με 50 ευρω..συμφερει να παρω ταξι;;;σημειωτεον οτι ειναι η πρωτη φορα μας στην Κωνσταντινουπολη και θελουμε να μην εχουμε αγχος με το που φτασουμε για αυτο επιλεξαμε την μεταφορα με αυτοκινητο και οχι αλλο μεσο..
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.367
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom