Γενικά Μετα την Πραγα που?

johni41

Member
Μηνύματα
47
Likes
2
καλησπερα σε ολους!
οπως λεει και ο τιτλος, πηγαμε με την κοπελα μου στην Πραγα τον περασμενο μαρτιο και εχουμε αρχισει και σκεφτομαστε για το επομενο ταξιδι.
ψαχνουμε προορισμο σχετικα οικονομικο, οπως η πραγα, και που με 3-4 μερες να δουμε καποια πραγματα.
λογω δουλειας κατα κυριο λογο δεν μπορουμε να κατσουμε περισσοτερες μερες.
Εποχη που λεμε να παμε ειναι παλι ο μαρτιος (2013 προφανως).και επειδη σαν εποχη δεν εχει παρα πολυ κρυο και ισως ειναι και λιγο off season.τουλαχιστον στην πραγα κατι τετιο αντιληφθηκα.επισης απο τωρα για μετα απο τοσους μηνες θα βρουμε και πιο φθηνα εισιτηρια και διαμονη μαλλον.
τι μας προτεινετε σαν επομενο προορισμο?
η βουδαπεστη θα μπορουσε να ειναι ενας?
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Όχι δε θα βρεις φθηνότερα εισιτήρια οκτώ μήνες πριν ειδικά για ένα τόσο κοντινό δρομολόγιο. Εκείνη την εποχή παίζουν γενικά αρκετές προσφορές για Ευρώπη.
 

ThanasisU2

Member
Μηνύματα
3.469
Likes
3.433
Επόμενο Ταξίδι
Brno
Ταξίδι-Όνειρο
RTW
μια χαρά πάει, το μαγαζί που δουλεύω έχει 200% τζίρο, τα πουρμπουάρ πέφτουν σύννεφο και το κλίμα είναι υπέροχο. Κάτι σαν τους Ολυμπιακούς το 04. Αντέ και το σάββατο πάλι γήπεδο :) :) :)
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
OT: Καλά οι Πολωνοί ξέφυγαν με το Euro. Έβλεπα ξενοδοχείο που είχα μείνει στη Βαρσοβία με 70ΕUR να κοστίζει 300-400EUR τη βραδιά μήνες πριν.
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
καλησπερα σε ολους!
οπως λεει και ο τιτλος, πηγαμε με την κοπελα μου στην Πραγα τον περασμενο μαρτιο και εχουμε αρχισει και σκεφτομαστε για το επομενο ταξιδι.
ψαχνουμε προορισμο σχετικα οικονομικο, οπως η πραγα, και που με 3-4 μερες να δουμε καποια πραγματα.
λογω δουλειας κατα κυριο λογο δεν μπορουμε να κατσουμε περισσοτερες μερες.
Εποχη που λεμε να παμε ειναι παλι ο μαρτιος (2013 προφανως).και επειδη σαν εποχη δεν εχει παρα πολυ κρυο και ισως ειναι και λιγο off season.τουλαχιστον στην πραγα κατι τετιο αντιληφθηκα.επισης απο τωρα για μετα απο τοσους μηνες θα βρουμε και πιο φθηνα εισιτηρια και διαμονη μαλλον.
τι μας προτεινετε σαν επομενο προορισμο?
η βουδαπεστη θα μπορουσε να ειναι ενας?
Πολυ νωρις για να κλεισεις απο τωρα εισιτηρια.

Μεχρι τοτε θα εχουν πολλες προσφορες και για προορισμους που μπορει να μην τους ειχες σκεφθει,να μην σου ειχαν περασει απο το μυαλο μεχρι εκεινη τη στιγμη.

Επισης ρολο παιζει και απο που θα φυγεις.
Απο θεσσαλονικη,αθηνα,απο καποιο νησι.

Κανε λιγακι υπομονη.
Αν και μεχρι τον επομενο μαρτιο θα εχουν βγει τοσες προσφορες που σιγουρα θα σε ''τρωει'' να κλεισεις καποια απο αυτες.
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τώρα κάνω το συνήγορο του διαβόλου αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.

Να πας Ρώμη.
Τσάμπα αεροπορικά και σε 4 μερούλες θα δεις αρκετά πράγματα.
 

pierikos

Member
Μηνύματα
27
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
Το ψάχνω
Ταξίδι-Όνειρο
Ο ΓΥΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ!
Θα συμφωνήσω για Ρώμη!

Όσο για τη Βουδαπέστη, νομίζω συνολικά είναι πιο όμορφη από την ΠράγαΠράγα κερδίζει σε μπύρες+λουκάνικα :D ), αλλά οι δυο πόλεις δε διαφέρουν δραματικά. Εγώ πήγα Βουδαπέστη πριν 1-2 μήνες και από τους πιθανούς προορισμούς μου για το επόμενο ταξίδι, έχω αποκλείσει την Πράγα γι' αυτό ακριβώς τον λόγο.

Προτείνω λοιπόν Ρώμη που έχει πάρα πολλά πράγματα να δείτε, και να περάσετε υπέροχα.
Υπάρχει επίσης και η κλασική πλέον επιλογή της Βαρκελώνης, όπου όμως εγώ δε σκοπεύω να πάω σύντομα :D

Τέλος, όπως και να έχει, μη βιαστείς να κλείσεις τόσους μήνες πριν.
 

nicole.g.<3

Member
Μηνύματα
398
Likes
455
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.-Καραϊβική!
+1 στη Ρώμη και από μένα! Είναι ερωτεύσιμη πόλη...Αν μπορέσεις μείνε 4 βράδια...α, και μην κλείσεις από τώρα εισιτήρια καλέ, παραείναι νωρίς! Κανόνισε καλύτερα τις καλοκαιρινές σου διακοπές τώρα! :cool:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.043
Likes
41.052
Θα προτείνω τη Λισαβόνα, που είναι οικονομική πόλη αλλά για τα αεροπορικά θα χρειαστεί να κάνεις συνδυασμούς low cost πτήσεων για να σου βγει φτηνά. Αλλά πρόκειται για μια απότις ωραιότερες πρωτεύουσες.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom